Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Hafif Sağanak

Bu sadece başlangıç

28.10.2013
A+
A-

ORHAN KARATAŞ

Milli Değerleri Koru ve Yaşat mitinglerinin sekizincisi beklendiği gibi muhteşem bir coşku, yüksek bir ilgi ve olağanüstü bir katılımla gerçekleşti. Samsun’da bir defa daha gördük ki, bu millet ihaneti fark etmiş ve bu yıkımı durdurmak için artık harekete geçmiştir.

Kurnazlık

MHP’nin mitinglerinin coşkusunu ve etkisini güya milletten saklayabilmek için AKP’nin yaptığı kurnazlıklardan biri de aynı gün ve saate toplantı koymaktır. Devlet imkanlarını son sınırına kadar kullanarak, emirlerindeki besleme ve yanaşmaları seferber ederek ilgiyi kendilerine çekmek için günler öncesinden harekete geçiyorlar. Yine öyle oldu. Samsun’da tarihin yeniden yazıldığı saatlerde, Başbakan Erdoğan Van’da devlet sırtından yapılan harcamalarla ve milletin emirle ve korkutularak getirildiği bir toplantıda konuşuyordu. PKK ile kurdukları ortaklığı anlatırken, çok çarpıcı bir cümle kurdu. 30 yıllık acılar sona eriyormuş ve henüz sürecin bir aşamasını gerçekleştirmişlermiş. Bu daha bir başlangıçmış.

İki yönlü başlangıç

Evet, Türkiye yeni bir başlangıcın eşiğindedir. Bu iki yönlü bir başlangıçtır. Bir taraftan AKP-BDP-PKK ortaklığı yıkımı başlatılmıştır, diğer taraftan da bu ihanete dur demenin direnci başlamıştır. Yıkım için bugüne kadar yapılanların yetmeyeceğini zaten biliyor ve söylüyorduk. Habur rezilliklerinin yaşandığı, Oslo görüşmelerinin ortalığa saçıldığı günlerde, bu gidiş devam ederse, artık masanın Ankara’da kurulacağını, İmralı’dan ülkenin geleceğine yön verileceğini zaten yazmış ve söylemiştik. PKK’ya yapılan her teslimattan sonra, Türk milletinin bunları hazmetmesi durumunda arkasının çok daha acı, çok daha yıkıcı geleceğini zaten biliyorduk. İmralı’daki bebek katilinin yattığı yerin 5 yıldızlı otele çevrilmesi, Kandil katilleriyle ilgi ve bilgi hattı kurulması, dağdaki katillerin ellerindeki silahlarla şehre indirilmesinin arkasından, bölgenin fiili idaresinin bu katillere bırakılacağını, ana dilde eğitimin kapıya dayandığını, ancak bunlarla da yetinmeyeceklerini zaten bekliyorduk. Ülkeyi 36 etnik parçaya ayırmanın, Türkiyelilik safsatalarının, milli bayramların içini boşaltmanın arkasından andımızın kaldırılması, Türkün Anayasadan çıkarılması için harekete geçilmesi, Türkiye Cumhuriyeti tabelalarının sökülmesi bizim için sürpriz olmamıştı.

Bizi doğruluyor

Son olarak PKK’nın taleplerini içeren bir paket açıkladılar. Biz bunun da son olmadığını, İmralı canisinin imkanları genişletilerek, federasyon resmi olarak hayata geçirilerek, dili ayrı, kültürü ayrı, sınırları ayrı bir millet oluşturularak bölünmenin tamamlanacağını bu köşeden yazmıştık. Sayın Başbakan da tam olarak bunu söylüyor. Bizim tespitlerimizi doğruluyor. AKP-PKK ortaklığında sürecin henüz bir aşaması tamamlanmıştır ve bu daha bir başlangıçtır. Bölünmenin fiili olması yetmemektir ve resmi ve kalıcı oluncaya kadar bu yıkımı devam ettireceklerdir. Böylece bu millete 30 yıldır yaşatılan acıların sonucunu alacaklar, bölüp lime lime ederek varlık sebeplerinin gereğini yerine getireceklerdir.

En büyük milli değer

Birilerinin varlık sebebi ve hedefi yıkmak ve bölmek ise bu yolda bugüne kadar yaptıklarını henüz başlangıç sayıyorlarsa, Türk milliyetçileri ve vatanseverlerin varlık sebebi de bu ihaneti durdurmak, bu yıkımı bitirmek, bu ülkeyi yüceltmek ve bu bayrağı yükseltmektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı ve birliği en büyük ve vazgeçilmez milli değerimizdir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin, “Milli Değerleri Koru ve Yaşat” diyerek yollara düşmesi, Türk milleti ile kucaklaşması tam da budur ve bunun içindir. Çok şükür ki, Türk milleti, Bursa’da, İzmir’de Adana’da, Erzurum’da, Konya’da, Elazığ’da, İstanbul’da ve son olarak da Samsun’da milli değerleri korumakta ve yaşatmakta ne kadar kararlı olduğunu dosta-düşmana göstermiş ve sarsılmaz bir irade ortaya koymuştur. Aynı coşkunun, aynı duruşun çok daha görkemli biçimde önümüzdeki ay Ankara’da da gösterileceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Millet buna san verecek

Bu daha bir başlangıçtır. 30 yıldır bu millete yapılan ihanet, son 10 yılda çok daha ileri götürülmüş ve zirve yapmıştır. Türk milleti sandığın önüne konulduğu gün, buna bir son verecek ve gerisi kendiliğinden gelecektir. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Samsun konuşmasının son bölümünde yaptığı şu değerlendirme beklentilerimizi çok daha yükseltmiş, ümitlerimizi çok daha arttırmış ve bu vatanın bölünmez bütünlüğüne olan inancımızı perçinlemiştir:

Türk milliyetçileri vatanı böldürmeyecek

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile başlayan istiklal seferberliği üç buçuk yıl sonra Başkent Ankara’da sonuçlanmış ve tarihe mühür vurmuştur. Milli Mücadele süreci, millet sevgisinin, aklın ve en önemlisi sabrın sınandığı milliyetçi bir şaheserdir. Bunu yaşatmak bizlerin boynunun borcudur. 90. Yıldönümünü kutlayacağımız Cumhuriyeti ilk günkü heyecan ve saygınlığıyla muhafaza etmek, daha da kökleştirip sağlam esaslara bağlamak bizlerin en önemli vazifelerindendir.

Milli egemenliğin dayandığı ilke ve esasları güçlendirme, milli mücadelenin baş tacı, kubbe taşı olan Cumhuriyeti gelecek kuşaklara ulaştırma konusunda son derece azimli ve iradeliyiz. Türk milliyetçileri vatanı böldürmeyecektir. Türk milliyetçileri Cumhuriyeti yıktırmayacaktır. Türk milliyetçileri milleti alt etnik parçalara dağıttırmayacaktır.

Sizlerden bekliyorum ki;

Sandıkta Cumhuriyete sahip çıkınız. Sandıkta Türk kimliğine sahip çıkınız. Sandıkta bayrağa, vatana, millete ve kardeşliğe sahip çıkınız. Sandıkta milli servetimize sahip çıkınız. Sandıkta geleceğinize sahip çıkınız. Bütün bunları tek tek düşünün ve Milliyetçi Hareket’e destek verin ki, Başbakan’dan hesap soralım, hırsızların hakkından gelelim, terörün kökünü kazıyalım, yolsuzluk damarını keselim ve devri sabıkları adalete yaka paça teslim edelim.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.