Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Sisli

Bu Nasıl Sapıklıktır

08.10.2018
A+
A-

Yeğenin yaşı 12, amcanın yaşı 28.

Bir insan öz yeğenine bırakın başkasını, kendine amca denilen biri tarafından(gerçekten amcası) top parası vererek kandırılıp, ağırda oynamaya giden çocuğun peşinden koşup iğrenç arzularını çocuktan temin etmesi tek kelimeyle vicdansızlıktır. Daha da kötüsü anne ve babanın işlenen suçu bildikleri halde ses çıkarmamaları bu tamamen ensest ilişkinin aldığı boyut. Vahim olan amca denilen bu sapığın ablayı da taciz etmesi.

“Niye bana herkes kötü davranıyor” diye başlayıp “İnşallah hamile kalmam. Kalırsam ailem tarafından öldürülürüm. Ölmek istiyorum” diye devam eden bir nottan yola çıkarak bulunmuş, meydana çıkarılmış bir hadise. Mutlaka cezalandırılmalı ve çocuk, bu olaya ses çıkarmayan ailesinden alınıp devletin samimiyetle baba olarak ifade edilen kollarına bırakılmalıdır.

Yaşını başını almış biri tarafından böyle bir olay gerçekleştirilecek ve ailesi susacak. Bunun neresi insanlık, neresi Müslümanlıktır.

Bildiğiniz gibi ensest: Birinci derece akraba olan anne, baba ve kardeşler arası ilişkiler ensest olarak kabul edilir. İkinci derece akraba olan kardeş çocuğu, teyze, hala, dayı, amca, anneanne, babaanne ve dede ile olan ilişkiler ensest olarak kabul edilir. Ensest ilişkide en rahatsızlık verici durum ilişkinin içinde cinselliğin var olmasıdır. Onun için bu ilişki resmi olmayan her ilişki gibi dinimizce haram kılınmıştır. İlişkide akraba boyutu gözetilince yapılan iş toplum düzenini bozan bir ilişkinin adıdır.

Ahlak dışı bir olay. Duyduğum an bende infial uyandırdı. Bu tür ilişkiler varsa üzerine gitmeliyiz ki aileleri tarafından ses çıkarılmayıp, bir de namusu kirlendi duyulmamalı diyerek gerçekleştirilen, öldüren sapık ilişkiler boyutu karışan aileyi insanlıktan çıkarmaktadır. Baba ve anne bu işi gerçekleştirdiğini bildikleri amcanın yanında nasıl olup da çocuklarını kucağına alıp sevebilirler. O çocuk ailece oturulan bir ortamda rahat olabilir mi?

Böyle sapıkça bir ilişkiyi duyup da sessiz kalan aile, bu işi hangi nedenle olursa olsun üstünü kapatılıyorsa bu işe ses çıkarmayanlarda suçludur.

Bu olay beni etkilediği için bu konuda da yazmak istedim ve bugün siyasetin dışına çıktım. Ama olanlar hayatın içinden ve asla olmaması gereken olaylar. Bu tür olaylara da sessiz kalamazdım.

İşin en kötüsü çocuğu her türlü kötülükten koruyacak olan ailenin böyle bir olay karşısında sessiz kalması. Burada ailenin yapması gereken bu sapıkça olayı gerçekleştiren amcanın ölümünü (idam serbestse) istemesidir. Bilmem yanılıyor muyum?

 

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.