Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Rüzgarlı

Bu Kuşatmayı Yarmak Zorundayız

23.03.2017
A+
A-

Türkiye tarihin en zor ve amansız kuşatması altındadır. Varlığımız ve birliğimiz doğrudan hedef alınmaktadır. Bu devletle, bu milletle meselesi olanlar artık kendilerini gizleme gereği dahi duymuyor, açık ve aleni şekilde saldırıyorlar. Bu fırsatı nereden buldukları, bu cüreti nasıl gösterdikleri ayrı bir konudur. Şimdilik kızılcık şerbeti içtiğimizi söylemekle yetiniyoruz. Bunları konuşmanın, tartışmanın zamanı değildir. El birliği ile vatanımızı kurtarmak, devletimizi düze çıkarmak ve milli birliğimizi muhkem hale getirmek zorundayız.

EKONOMİYLE OYNUYORLAR

Yeni ve kesif bir saldırı başlamıştır. Terörle, yolsuzlukla, darbeyle yapamadıklarını şimdi boğazımızı sıkarak, ekmeğimize saldırarak, ekonomimizi çökerterek yapmak istiyorlar. Dövizle oynadılar, işsizliği katladılar, sonra da döndüler ekonomimizin görünümü durağandan negatife çevirdiler. Uluslararası sermayeye açık şekilde Türkiye’ye gitmeyin mesajı veriyorlar. Türk ekonomisinin dinamosu olan turizmi baltalamak için özel bir gayret gösteriliyor. Rusya ile başlayan gerilemeyi doğru dürüst aşamadan, Avrupa ve ABD devreye girdi. Almanya ve Hollanda gibi ülkeler ipe-sapa gelmez gerekçelerle kasıtlı biçimde Türkiye üzerine oynuyorlar. Bütün Avrupa’nın hedef tahtası haline geldik. Nitekim, sezon yaklaşırken Avrupa’dan gelecek turist sayısında büyük bir gerileme yaşanacağı daha şimdiden belli oldu. Bu da yetmedi ABD devreye girdi. ABD’nin Türkiye’nin de aralarında bulunduğu sekiz ülkeden yapılacak direkt uçuşlara elektronik cihaz yasağı getirilen kararı kasıtlıdır.İstanbul’un Kahire, Amman, Kuveyt, Kazablanka, Doha, Riyad, Cidde, Abu Dabi ve Dubai ile aynı kategoriye sokulması başlı başına bir hainliktir. Bu kepazeliği İngiltere’nin de katılması kalleş planın diğer ayağıdır. Türk Hava Yolları gibi dünya ölçeğinde büyük itibarımız ve markamız olan bir kurum hedef alınıyor. Bir taşla birkaç kuş vurmayı planlıyorlar. Hem turizmi köstekleyecekler, hem itibarımızı zedeleyecekler, hem de THY’na engel çıkarıp marka değerine saldıracaklar.

ABD VE RUSYA SIRADALAR

Alayı birden yükleniyor. Hangi birini anlatalım? Müttefikimiz, NATO’daki ortağımız, stratejik işbirliği yaptığımız ABD’nin, Trump’la birlikte daha da azgınlaşacağı anlaşılıyor.THY uçaklarındaki elektronik cihaz yasağının öncesinde Suriye’de bölücü terör örgütü PKK uzantısı PYD ile iş tutmaları, Türkiye’ye karşı bir tavırdır. Menbiç gibi bizim için hayati önem arzden bir yerin, eli kanlı YPG’ye teslim edilmesi, bu da yetmezmiş gibi bizzat ABD askerlerinin korumasına alınması açık bir düşmanlıktır. Ve kepazeliğin diğer ayağı Rusya’da geri kalmamış ve Afrin’de bu kanlı örgütle birlikte üs kurmuştur.Teröristler Türkiye’ye karşı kollanıyor ve korunuyor. Nitekim, fırsatı ganimet sayan Barzani’de hiç gecikmemiş ve bin yıllık Türk yurdu Kerkük’e paçavralarını asmıştır.

TERÖRİSTLERLE İŞBİRLİĞİ

Nasıl bir kuşatmaya alındığımızın bir başka vahim örneğini de FETÖ’cü teröristlerin korunup kollanmasında görüyoruz. Bu eli kanlı katiller başta Avrupa olmak üzere her yerde cirit atıyorlar.Türkiye’nin bu hainlerin iade talebi karşılık buladığı gibi bir de çok tehlikeli açıklamalar geliyor. Almanya istihbarat örgütü BND’nin başkanı Bruno Kahl, Türkiye’nin, 15 Temmuz darbe girişimin arkasında Fethullah Gülen ‘in bulunduğu konusunda kendilerini ikna edemediğini söylemesi sözün bittiği yerdir. Bütün dünyanın gözleri önünde tanklarla, uçaklarla, helikopterlerle saldırdılar, ama bu muhteremler henüz ikna olmamışlar. Bu rezaletin dumanı tüterken Almanya’nın başka bir kalleşliği daha ortaya çıktı. Kasım 2016’dan sonra Türkiye’nin 11 silah sevkiyatı talebi, sudan bahanelerle Almanya tarafından geri çevrilmiş.Teröristlere kucak açıyorlar, eli kanlı katillere yardım yapıyor barındırıyorlar, ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin haklı ve taleplerini geri çevirip, bir de atlarıyla, itleriyle saldırıyorlar. Bu açık bir düşmanlık değil de nedir?

ÖNCE ÜLKEM

Durum çok acıdır ve bütün bunlara seyirci kalamayız. Müsebbip AKP’dir, ama vatan bizimdir. AKP gitsin diye vatanımızın elden çıkmasına rıza gösteremeyiz. El birliği ile vatanımızı kurtarmak, devletimizi düze çıkarmak ve milli birliğimizi muhkem hale getirmek zorundayız. Siyasi meselelerimizi daha sonra yine aramızda hallederiz. Ama önce ülkem. MHP işte tam da bu sebeple elini değil kafasını taşın altına koymuş, öncelik almış ve yol göstermiştir. Anayasa değişikliği devlete sahip çıkmanın gereği olarak gündeme gelmiştir.Türkiye’nin sıkıştığı, bunaldığı her dönemde devreye MHP girmiş ve ferahlama sağlamıştır. Bunun sayısız örnekleri vardır. Bu defa da yapılmak istenen budur. Tıkanan devleti işler hale getirmek bir tercih olmaktan çıkıp bir mecburiyete dönüşmüştür.

SORUMLULUKTAN KAÇMADIK

MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli Anayasa değişikliği ve buna bağlı olarak hükümet sistemini değiştirme teklifini yaparken, ülkenin içinde bulunduğu hassas duruma, etrafındaki amansız kuşatmaya dikkat çekmiş ve böyle devam edilemeyeceği için bu yolu açtıklarını anlatmıştı. Daha birkaç gün önce Elazığ’da yaptığı mitingde yine bu hazin durumu hatırlatmış ve aynen şunları söylemişti: “Türk ve Türkiye düşmanları devrededir. Karşımızda çok çetin bir oyun sahnededir. Bu oyun acımasız, vahşi ve ahlaksızdır. Küresel komplonun hedefinde Türk milleti vardır. Bu nedenle terör örgütleri kışkırtılmaktadır. Bu nedenle tehditler yoğunlaşıp derinleşmektedir. Türkiye kuşatma altındadır. Yıkım müteahhitleri, sanal sorun mucitleri taarruzdadır. Bin yıllık kardeşliğimizden rahatsız olan mihraklar içimizde ve çevremizde kanlı nöbettedir. Sistem tartışmalarıyla, bundan kaynaklı özellikle 10 Ağustos 2014’den bu tarafa süren kutuplaşma ve anlaşmazlıklarla daha fazla mesafe alamaz. Türkiye’yi kaybedebiliriz dedik, uzlaşma çağrısı yaptık. Devleti ve vatanı kaybedebiliriz dedik, hükümet etme sistemindeki tıkanıklık ve kilitlenmeyi açalım istedik. Önce ülkem ve milletim, sonra ve partim ve ben anlayışıyla hareket ettik, sorumluluktan kaçmadık.”

İşte bu yüzden, millet için, devlet için, Cumhuriyet için, Türklüğün bakası için “Evet” diyoruz. Bu ülke için yeminimiz var, Vazgeçilmez…

ORHAN KARATAŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.