Bu Kafayla Asla Olmaz!

19.04.2016
A+
A-

 

 

Bu patlamalar, canlı ya da cansız patlamalar, ülkeyi içinden çıkılmaz bir hale getiren çözüm sürecine bel bağlamalar… Bu ülkede terörün bitmesine değil; ancak ileriki bir tarihe ertelenmesine sebep olur. Bunu çok iyi bir şekilde her çalışan kafanın idrak etmesi gerekir.

Patlamalar, infilaklar, kalleş pusular, kahpe zulalar, haince saldırılar, yol kesmeler, okul yakmalar, şantiyeleri basmalar… Kısacası terör. Adını koyalım PKK terörü bu ülkenin yani Türk Devletinin ve Milletinin makus talihi olamaz, olmamalı ve asla olmayacaktır. Er ya da geç bu kanlı teröre son verilecek, ayrılıkçılık yapanlara hak ettikleri ders mutlaka verilecektir.

Terörün bitirilmesi PKK’yı düşman görmeyen, politik uzantısı olan HDP’yi muhatap görmekle olmaz. Bebek katiliyle MİT görüşüyor, HDP Kandil’e iletiyor. Kandil’le görüşüyor, diyenler bu PKK terörünü asla ve kata bitiremezler. Ancak olaylar bu hale geldikten sonra havuz yaptığınız yazılı basında, candaş yaptığınız görsel medyaya çıkar biz süreç bozulmasın diye valilere dokunmayın diye talimat verdik, onlar bu süreç içinde silah bırakacaklarına silahları depolamışlar, yığınak yapmış dersiniz. Aldatılmışız, kandırılmışız deseniz de sizi alkışlayan saflar topluluğu arkanızda durdukça siz bu PKK terörünü bitiremezsiniz. Çünkü bu yanardöner halinizi haklı kılacak ya da haklı görenler oldukça bunun mümkünü yoktur.

Şunu iyi bilin, PKK’yı düşman görmezseniz, isteklerini yok yumuşadılar, bağımsızlık istemiyorlar diye bakarsınız bu iş bitmez. Olan biteni, PKK’nın terörünü deprem gibi, fay hattı gibi makus talih olarak görmeye devam edersiniz. PKK terörünü bitirmek için; akıl, siyasi irade, mangal gibi yürek, o yüreğin destek olduğu bilek, her şeyden önce iman gerekir. Beraber yürüdüklerinde partnerimiz diye açıklama yapıp, her şey çok güzel olacak diye Amerika’yı sevindiren açıklamalar yapanların harcı değildir bu işler.

BOP eşbaşkanlığı adı altında Ortdoğu’da mikserlik görevi yapanlar, medeniyetler arası ittifak diyerek çatışmayı ön plana çıkaranlar, dinler arası diyalogun onlarla bir olmaktan geçtiğini bilenler, ne olursanız olun önce adam olun, Türk kimliğinin hakkını verin, titreyin kendinize dönün, Rabbinize iman edin. Müslüman coğrafyasında bölücü olmayı reddedin.

Büyük siyasi girişimlerde bulunun. Oyuncu olmak yerine senaryoyu yazan olun, yönetmen olun… Yazılmış senaryolarda figürasyon olmayın. Tarihinizde sizin piyon olduğunuzu gösteren bir evre yokken, siz bugün ayakçı olamazsınız!

Ben haddim olmayarak sulh için el de öpülür, etek de demiyor, barış için mücadele edilir, gerekirse savaşılır ya da tertip alınır diyorum. Bugün sahip olduğunuz kafa yapısıyla, teslimiyetçi anlayışla, tarihiyle yüzleşme zırvasıyla yola devam edersenizi sizi ne AB ne de ABD ne kadar yalakalık yaparsanız yapın ciddiye almaz, semer vurulacak bir canlı olarak görür.

PKK terörünü bitirmek için öncelikle ve öncelikle BOP eşbaşkanlığından ayrılmanız gerekmektedir. BOP müdürü olmanız size hiçbir şey katmaz. Aksine mallarınızı ve aklınızı ipotek altına alır. Ülkemizi terörden bu kafayla temizlemeniz mümkün değildir.
Bir daha söyleyelim bu kafayla mümkün değil dolapçılar!
Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.