Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Hafif Sağanak

BU FOTOĞRAFLAR KAPAK OLSUN DALTONLARA…

30.07.2019
A+
A-

1984 yılından beri EDİRNE’de yaşıyorum. Herkes herkesin ciğerinin kaç para olduğunu biliyor… MHP İl Başkanı ve İl Yönetimi olarak üzerimize ne düşmüşse ve elimizden ne gelmişse her gayreti göstermişizdir. Yani; EDİRNE’de MHP’nin çitasını yükseltmek ve ivme kazandırmak için İlçe Başkanlarımız ve İl yöneticilerimiz gönül birlikterliğini sağlayarak başarılı bir seçim geçirmişlerdir…

EDİRNE Milletvekili sayısı 4 olduğunu herkes bilir… 2011 yılında yapılan Milletvekili seçimlerinde bu sayı 3’e düştü. O yıllarda bende İl Başkanıydım… Bilge Liderimiz Edirne’de seçim çalışmalarına bizzat katılarak gücümüze güç kattı. Bir gün içinde; Karpuzlu beldesinde, Keşan-Uzunköprü İlçelerinde ve Edirne Selimiye meydan Mitingi ile birlikte 4 miting yaptık. Her mitingde Liderimiz konuşma yapmış olup, konuşmalarının ardından ilimizden ayrılmıştır. Gördüğünüz fotoğraflar Edirne Selimiye Meydanında çekilen fotoğraflardır…

Bahse konu seçimde eğer milletvekili sayısı 4’den, 3’e düşmeseydi 37-bin oyla bir milletvekili çıkarmış olacaktık.. Herşey nasip-kısmet meselesi.. Demek ki, nasip değilmiş. İnanın her mitingimiz çok çoşkuluydu, çok kalabalıktı.

Ancak; 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde MHP Edirne’de hüsran yaşamıştır. Her iki seçimin yüzdeleri %5 küsür olup, oy toplam oranı ise 13 bin küsürdür… EDİRNE’de MHP MHP olarak böyle bir zulüm görmedi, böyle bir üzüntü, böyle bir ızdırap, böyle bir çile yaşamamıştır.

MHP EDİRNE tarihinde 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde aldığı oy yüzdeleri ile aldığı oy toplamı ile hiç bir dönemde böyle rezil bir dönem yaşamamıştır. Her iki seçimin sonuçları.. Seçim analiz raporlarında ve İlçe Seçim Müdürlüğünde bulunan seçim cetvellerinde mevcuttur.

Bizi yok hükmünde sayan ve saymak isteyenler ahlaksızlık sınırlarını aşmışlardır. Ahlakı olmayanın ahlak dersi vermeye kalkmasın. Biraz insanda utanma olur, biraz insanda vefa olur, biraz insanda insanlık olur!.. Dilde kemik yok vur abalıya abalıya vur gitsin. Ama unutmayın ki, her ahın bir acısı vardır. O acı sizi kavurur yüreğinizi yakar.

Allah aşkına siz kendinizi dev aynasında mı görüyorsunuz? Sizin her tarafınız adam olsa ne yazar, önce insan olmayı öğrenin. Hala kahve köşelerinde ve değişik mekanlarda dedi kodu yapıyorsunuz, hala gıybet yapıyorsunuz, hala ben ben diyerek kendinizi helak ediyorsunuz.

Arkadan dolaşmayı bırakın delikanlı olun mert olun! Yüreğiniz, cesaretiniz varsa gelin yüzümüze söyleyinde bizde birşeyler söyleyelim… Keser döner, sap döner, gün gelir, hesap döner…

Söylenen yalanlar doğrultusunda yapılan yanlışları gördükçe herkesten yavaş yavaş soğuyorum. Siz ve sizin gibiler riyakar, nankör ve vefasızsınız.

Demek ki bir bardak çay bile içilemeyecek kadar menfaatinize ve nefsinize düşkün adamlarsınız!…

Lafta ülkücüyüz, adamız diyorsunuz ama esen rüzgarla birlikte yüreğinizdeki Ülkü sevdasından eser kalmamış.

Her hesabın bir tersi, her zulmün süresi var. bir tilki hükmü varsa, bir de kurt töresi var bir Bozkurt töresi var.

Allah aşkına, hangi Ülkü Ocağında tedrisattan geçipte, Ülkücü oldunuz. Ülkücülük bukalemunların giyeceği bir gömlek değildir.

Değer verdiklerimiz sonradan değişiyor.. Kendilerini bir şey sanıyorlar.. İçten pazarlıklı olmuşlar.. Kahin değiliz ama kimin hakkında ne tahmin ettiysek hiç yanılmadık.

Merhum Başbuğ Türkeş, Ülkücü gençlere verdiği seminer ve konferanslarda, Mevlana’dan hep şu dizileri okurdu: “Aşkla olunuz ki ölmeyesiniz/Aşkla ölünüz ki diri kalasınız”

Adam olan, ağzından çıkan sözün arkasında durur. Biraz ciddi olun. Hakkımızda konuşmadan önce hakkınızda neler bildiklerimizi de düşünün.

Kusursuz değilim, olmayada çalışmıyorum. Ben yapmacık değilim, sırf birileri sevsin diye değişmedim. Ben buyum ben benim, ya sizler?

Kimse kimseyi sevmiyor ama herkes herkesle samimi. Söylemeye mecbur bıraktığınız şeyleri duyduğunuz zaman pek memnun olmayacaksınız.

Şunu unutmayınız ki; Sizin bakmaya korktuğunuz uçurumdan defalarca atladık biz.

Aman Allahım! Kimlerin himmetine kalmışız da haberimiz yok.. Yazık emeklerimize.. Yazık bu kadar çile çektiğimiz bu davada.. Bir damla teri olanlarınların ön planda olmasına…

Evet.. Kalite git gide düşüyor!.. Hani derlerya.. Boğulursan büyük gölde boğul.

Riyadan, fitneden, kahpelikten uzak, halis hane duygularla bu davaya hizmet eden ve etmeye devam edenler: Ettiğiniz her dua derdinize deva, sağlığınıza şifa, gözünüze nur, gönlünüze huzur, ailenize, sevdiklerinize ve sevenlerinize huzur getirsin.

Zakir Tercan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.