Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Az Bulutlu

Bu Davaya diz çöktürmek kimin haddine!

05.07.2016
A+
A-

O kadar zaman geçti daha bir şeyin üstünde anlaşamadık. Bir yanda her daim Dava, şerefiyle, layıkıyla bir iktidar diyenler; diğer tarafta nasıl olursa olsun iktidar olalım diyenler… Bir yanda Dokuz Işığın, Ahlakçılık ve Şahsiyetçilik ilkesine bağlı kalarak yaşayanlar, diğer yanda bu ilkeleri çiğneyerek, Davadan uzaklaşanlar… İstedikleri olmadı diye Devlet Bahçeli başta durdukça bir daha bu partiye oy vermem, çevreme de verdirmem diyen zihniyet nasıl bir zihniyettir? Ha böyle davranmışsın, ha AKP’ye oyunu atmışsın, ha Kandil’den taktikalı, İmralı’dan uzaktan kumandalı HDP’ye oy vermişsin, sonuçta oyun MHP’ye değilse, otomatik olarak bu partilerin ve Yeni CHP’nin olmuyor mu?

 

Lidere her türlü hakareti yanlar, işgal ettikleri makamları kendi rızalarıyla bırakmalı. Yoksa amaçları bunları yaparak kendilerini attırmak, yeni kurulacak partinin tabanını oluşturmak mı? Yapmayın baylar bu tip insanlara hiç kimse Ülkücü demez, onları Ülkü Ocaklı kabul etmez. Ne olursa olsun iktidar olalım diyenler, ne iş olursa yaparım abi diyen tiplerin benzerleridir… Rahmetli Başbuğ’u hiç anlamamış, tanımamış, fikri manda yanında yer almamış Ülkücü geçinen insanlardır. Ancak bu sefer, zırh gibi üzerlerinde taşıdıkları Ülkücülük ceketini giymeden 10 metre yürüyemeyeceklerdir. Bunu en kısa zamanda beraber yaşayacak ve göreceğiz.

 

Bu paradigmacılar, milli görüş gömleğini değiştirdik diyenler gibi, rahat rahat ‘biz Ülkücülük gömleğini, paradigmasını’ değiştirdik mi diyecekler? Kimse bunu savunmaya kalkmasın. Hem Milliyetçi Ülkücü Hareketin içinde bulunacak, hem Davdan, şehitlerimizden geçineceksin, sonra da ‘Biz Ülkücünün paradigmasını değiştirdik. Artık amacımız iktidara gelmektir. Yaşasın her ne pahasına olsun iktidar diyeceksiniz.’ Yok öyle yağma! O iş o kadar kolay değil.

 

Ülkücü değerler üzerinde oynamak, Milliyetçi Ülkücü Hareketi laytlaştırmak, özünden koparmak, biz değiştirdik oldu demekle hiçbir isteğinizi gerçekleştiremezsiniz. Bize bunları savunuyor, yazıyoruz diye kızanlar, hiç kusura bakmayın, sizin bu amacınızın gerçekleşmesi mümkün değildir ve hiçbir zaman mümkün olmayacaktır.

 

Herkesin Ülkücülerin bu oyuna düşmeyeceğini bilmesi lazım… Çünkü biz ilk günden yeminliyiz değerlerimizle birlikte yaşayacağız ve yaşatacağız. Kimsenin bundan şüphesi olmasın.

 

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in kitabının başında yazdığı gibi:

 

“Koşan elbet varır, düşen kalkar

 

Kara taştan su damla damla akar

 

Birikir sonra…

 

Arayan Hakkı en sonunda bulur.”

 

Allaha şükürler olsun ki, biz Hakkı bulanlardan, hakkı savunanlardanız. Hak yolunda yol alanlardanız. Rahmeti rahmana kavuşan Alparslan Türkeş Başbuğumuz, Liderimiz Devlet Bahçeli’dir. Ne kimseyi Başbuğumuzun yerine koyar, koydururuz ne de Liderimiz Devlet Bahçeli’yi bu mücadelede yalnız bırakırız. Sadakat şerefimizdir. Şeref şahsiyetimizin en önemli bileşenlerindendir.

 

Şimdi Lider’e acımasızca ve onursuzca eleştiri altında, hakaret edenler… O koltukta oturduğu müddetçe MHP’ye oy vermem diyerek adeta Vuvuzela çalanlar, sizlere yazıklar olsun. Ülkücülüğü ayağa düşürmeye çalışanlar sizlere yazıklar olsun. Normal kongre sürecini beklemeyip, mahkeme kapılarında eller istiyor diye, bizleri tarlalara, otel salonlarına sıkıştırmaya kalkışanlar… Tellere tutunarak poz verenler, tomolara tırmanarak poz verenleri unutmayacağız. Tarihte unutmayacak, şanlı tarihimizi bu hale sokanları affetmeyeceğiz!

Bu Davaya diz çöktürmek kimin haddine!

 

 

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.