Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Bu cemaat gerçekten başka!

01.12.2013
A+
A-

Cemaat’le yatıp Cemaat’le kalkıyoruz!

Varsa Cemaat yoksa Cemaat!

Cemaat’in merkezi neresi?

-Pensilvanya

Lideri orda yaşadığı için, herhalde öyledir!

Başka merkezleri de olabilir ancak bunu en iyi kendileri bilir.

Belki, Brüksel…

Belki, Telaviv…

Biz dışarıdan gördüğümüzü söylüyoruz.

Cemaat’in dini nedir?

İşte burası çok karışık!

Bize kalsa İslam diyeceğiz(!) ama kendileri sadece İslam’ın Hak din olduğuna inanmıyorlar. Galiba!

Çünkü 1997’de Papaya verdikleri bir mektuptan sonra “ilahi dinler”, “İbrahim’i dinler”, “üç büyük din” ifadeleri adı altında “çok dinli” faaliyetlerin o kadar öncüleri ve savunucuları oldular ki, dinlerinin İslam olduğu konusunda herkesi şüphede bıraktılar!

O gün bu gündür, bir kez kendilerinden duymadık “Hak olan sadece İslam’dır” dediklerini.

Sadece, bu kadar da değil…

Bizleri şüphede bırakan daha çok beyanları var ama hepsini bu köşeye sığdırmak imkânsız. Bu beyanlar karşısında, dinlerinin İslam olduğunu iddia etmek, belki de insanı küfre sokar maazallah!

Şahin kod adlı köşe yazarları “Ehli kitapla (Yahudi ve Hıristiyanlar) amentüde ittifak içindeyiz” demişti. Yani Yahudi ve Hıristiyanlarla aynı inanca sahibiz demek istemişti, şahin yazar. Bu kafaya gel de Müslüman de, diyebilirsen!

Bize mi kaldı, İslam’a inanıp inanmamaları!

Yok canım neyimize lazım! “leküm diynüküm”… “Cemaat cemaat” naralarının atıldığı bu günlerde sadece hatırlatmada bulunuyoruz.

Cemaat Peygamber’e inanır mı?

Bu konuda da hocaefendileri “Allah’ı kabul iman, Peygamber’i kabul kemal” demişti. Söz çok açık ama yinede, ne demek istediklerini biraz açalım:

“Yani İman için Allah’ı kabul ettin mi, iş bitiyor! Şayet bunun üzerine artı olarak, Peygamber’i kabul edersen bu senin kemalini gösterir” demek istiyor. Hocaefendinin söylediğinden başka bir şey anlayan varsa beri gelsin.

Yine, cemaatin hocası “kelime-i tevhidin ikinci kısmını söylemeyenlere karşı bakışımızı gözden geçirmeliyiz. Onlara şefkat ve merhamet nazarıyla bakmak zorundayız” diyor. Allah, Peygamberini kabul etmeyenlere “Kâfir” derken, hocaefendi “kemal” diyor.

Cemaat neye inanır?

Önce şu tespiti yapalım: Cemaat hocaya inanır.

Hoca başka, cemaat başka olmaz. Eğer öyle olsaydı, zaten adı cemaat olmaz, başka bir şey olurdu.

Cemaatin inanç dokusunu irdelemeye devam edelim:

Cemaat vatanın kutsallığına inanır mı?

Sanırım inanmaz. Çünkü bu konuda da, çok acayip sözler ettiler.

“Vatan sevgisi zafiyettir”

“Vatan dayak yemediğim yerdir”

“Vatan seccademi serdiğim yerdir” gibi…

Seccadeyi Amerika’ya serdikleri için, vatanları şimdilik orası herhalde!

Şimdi bu sözlerden sonra bunlara “vatan sevdalısı” demek, vatana ihanet olmazsa ne olur?

Cemaat Faizin haram olduğuna inanır mı?

Cemaat; faizi haram kabul etse zaten banka sahibi olmaz ve faize “kâr payı” demezdi. Bu konuda daha söze hacet yok diye düşünüyorum.

Cemaat başka neye inanır?

Amerika ve İsrail’e inanır. Hem de öyle inanır ki, “kocakarı imanı” gibi… Malum “kocakarı imanı” çok güçlü inanca denir. Her fırsatta “Amerikasız olmaz” derler. İsrail dokuz vatandaşımızı şehit ettiğinde, alelacele açıklama yaptılar “İsrail haklı” diye…

Bu inanç karşısında “kocakarı imanı” bile hiçbir şey!

Sık sık da “siyasetin dışındayız” derler ya, işte o zaman adamı uyuz ederler. Dışında oldukları halde durum buysa, içinde olmayı varın siz düşünün. Hele mevzu İsrail ve ABD olunca, siyasetin göbeğindeler. Siyasete karşıyız derken, siyaset davulunun boyunlarında asılı olmasına karşılar. Davul başkasının boynunda ama tokmak mutlaka ellerinde olacak, alışmışlar bir kere…

ABD’de oturunca kendilerini dokunulmaz sanıyorlar.

Bu Cemaat başka canım!

Benzerini bulmak imkânsızdır. Sanki Türk milleti için özel olarak kurulmuş!

Gülen hoca, ağlaya ağlaya kurdu. Ama Ağlama sırası artık Türk milletinde…

Milletin bir kısmının; bölünmeyi “barış”, teslim olmayı “süreç”, ordusunun çuvala girmesini demokrasi, topraklarının parçalanmasını “müzakere”, … zannetmesi hep bu hoca, cemaat, cemaatin yayın organları ve cemaatin, siyaset davulunu boynunda taşıyan bu hükümet sayesinde olmuştur.

Bu cemaat gerçekten başka!

Yusuf  Karaca

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.