Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

BÖYLE ATAYA, BÖYLE YAZAR!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
22.03.2013
A+
A-

B.Pascal “Menfaatler, gözü en tatlı şekilde kör eden araçlardır.” diyor. Menfaat için Türk medyasında birçok kör yazar kadrosu oluşmuştur. Kimi bildik bileli kör, kimide sonradan menfaatleri için kör olmayı tercih etmiştir.

Yeni körlerden birisi de Yiğit Bulut adındaki yandaş Star Gazetesi yazarı ve yandaş Tv 24’ün Genel Yayın Yönetmeni olan şahıstır.

Bu nam-ı diğer “Jöle Kafa” eskiden AKP’nin vatanı nasıl sattığını, emperyalizme nasıl hizmet ettiğini televizyon ekranlarından haykırıyor, gazete köşelerinden feryat ediyordu. Yiğit Bulut’u Yiğit Bulut yapan AKP’nin ihanetlerini bir bir sıralamasıydı. Yiğit Bulut 2009’a kadar bu profille televizyon televizyon, gazete gazete gezdi.

2009 yılında gazete köşesinde “Türkiye’yi yok ediyorlar… “O bunu yaptı, bu bunu yaptı, o parti, bu parti” lüksü çoktan bitti. Türkiye üzerine oyun kuranlar başarılı olursa inanın bu topraklarda “ne Türklük ne de Müslümanlık” kalacak! Bütün “ayrışmışlara” duyurulur! Türkiye’nin “cenaze namazında mı birlikte saf tutacağız”!” diyen Yiğit Bulut şimdi ise verdiği bir röportajda “Eğer Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında bir vatandaş olarak durmak, ‘O kefenini giydiyse ben de giyerim’ demek yandaşlıksa yandaşım. Benim bir parti derdim yok. Ben bir liderin peşinden gidiyorum. Kim kovarsa kovsun IMF’yi kovan kişi benim ‘Atam’dır. Yerleşik düzenin boynunu sıkan adam benim ‘Atam’dır. Başbakan Erdoğan bana göre Cumhuriyet tarihi boyunca gelmiş en milli liderdir. Bunu da tüm samimiyetimle ve kalbimle söylüyorum.” diyebilmiştir.

2009 yılına kadar “vatanı satıyor” dediği atasına şimdi , “en milli liderdir” diyebiliyor. Recep Tayyip Erdoğan hiç değişmediğine göre Yiğit Bulut’un jölesi beynine mi akmaktadır?

ABD’nin projesi olan BOP’un Eşbaşkanı aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı iken IMF’yi kovdu demek Yiğit Bulut’un zekâ derecesine göstermeye yetmiyor mu?

Menfaatleri için kör olan Yiğit Bulut, AKP politikaları hakkında bakın daha önce neler söylemişti neler:

 “Türkiye’de satılan birçok kamu değerinin “çok daha iyi değerlendirilebileceğini” düşünüyorum. Türkiye’de yapılan özelleştirme değil. 80 yılın birikimleri “5 yılda” elimizden çıktı buna rağmen son 5 yılda Cumhuriyet tarihinin yarısı kadar “iç-dış” borç toplamımız arttı. Bu noktada soralım; bu para nereye gitti ve biz bu malları neden sattık? Cevabı ben biliyorum, umarım sizler de biliyorsunuz ! “(19 Kasım 2007-Vatan Gazetesi -“Türkiye’de yapılanlar nasıl “özelleştirme” ben anlayamadım başlıklı yazısı”)

 ” Laiklik ve Cumhuriyet kavramlarını “aşındırmak isteyenler” kızlarımıza okul hakkı örtüsü altında yola çıkmışlar, yolları bir noktada onlarla ortak olanlar “bilerek veya saflık içinde” onlara destek oluyorlar ve olan yine bu ülkeye oluyor! “Bütün bu efendilere” sesleniyorum; aşağıdaki gerçeklere bir bakın ve “ülkeyi birileri yerken” nasıl olup da “milliyetçi” olduğunuzu bize bir anlatın!

Sıcak para, ülkenin iliğini-kemiğini 57. Hükümet ve sonrası kurulan yapı içinde, o günden bugüne kadar, tam tabiriyle “emiyor”. Bunu görmeyenler veya “aracı” olanlar, “gizli ajandalarını” uygulamaya çalışıyorlar… Ve en kötüsü yaptıklarını eleştirenlere de “milliyetçilik” dersi veriyorlar! Ben size gördüğümü söyleyeyim; ülkemiz “maddi-manevi” her alanda yıpranıyor ve bu yıpranma yakında “rendelenmeye” dönüşecek! ”  (1 Şubat 2008 /” Milliyetçilik ülkeyi soydurmamak değil mi ? ” başlıklı yazısı)

 “Ortaya çıkan model çok açık ve net; toprakların sahibi olduğunu iddia eden bir halk, sadece hizmet sektöründe çalışan aynı halk, şirketleri tamamen yabancılar tarafından kontrol edilen ve kârı yıl sonunda onların cebine transfer edilen bir yapı… Adı “Türkiye” ama içi 2003 sonrası var olan siyasi otorite tarafından boşaltılmış bir Türkiye. “(21 Şubat 2008 “AKP’nin kurucusu feryat ediyor… ” başlıklı yazısı)

Yiğit Bulut, piyasaya çıktığı günden 2009 yılına kadar, Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AKP’nin her manada Türkiye’ye zarar verdiğini ve ihanetler ettiğini yazıp, konuşurken şimdi aynı Recep Tayyip Erdoğan’ı “atası” ilan etmesi, ruhsal bir hastalığın belirtisi değil de nedir? Başına Jöle sürdükçe beyin yapısına hasar mı veriyor yoksa? Tıp dünyası Yiğit Bulut’un bu halini göz önüne alarak jöle üzerinde tıbbi bir araştırma yapmalıdır.

Yiğit Bulut “Biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ı  “Milli Lider” ilan ediyorsa, bence hiçbir araştırma yapmadan piyasadaki tüm jöle markaları toplatılmalı ve imha edilmelidir.

“PKKAçılımı” yapmaya kalkan Recep Tayyip Erdoğan, Yiğit Bulut’un “Atası” ise ,”AKP’yi iktidara getiren ve 10 yıldır iktidarda tutan benim” diyen (AB)(D)ullah Öcalan Yiğit Bulut’un amcası mı oluyor?

Yiğit Bulut, Türk medyası içinde zavallı bir hale düşmüş, menfaatleri için kişiliği, karakteri, düşüncesi kör olmuş birisidir.

Yalakalığın kitabı yazılacaksa sil baştan Yiğit Bulut’un yazması gerçekten anlamlı olacaktır. Tüm yalakalar toplansa Yiğit Bulut’u “Ataları” seçse yeri vardır.

Daha önce Yiğit Bulut hakkında hatırlattığım, yine ona ait yazıyı yalakalardan söz açılmışken tekrar hatırlatmak istiyorum.

Yiğit Bulut’un yazısının başlığı “İlk önce ‘yalakalar’ değişir…” idi. AKP iktidarına yalakalık yapanlara   “Şimdi hiç “çırpınıp, bağırıp, çağırıp” şov yapmayın! Destek olduğunuz “her olmayan ve pazarlanan proje altında” gizlenen amaçlar şimdi “ortaya döküldü” ve sizler de “var olan siyasi otorite kadar” hatta onları yanlış yönde “gaza getirdiğiniz” için daha fazla suçlusunuz!” (09.04.2008) şeklinde sesleniyordu.

Şimdi kendisi yalakalığın kralını yapıyor.

Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş misali Yiğit Bulut’un bu hali sabah söylediğini, akşam inkâr eden Recep Tayyip Erdoğan’a öyle yakışıyor ki, sanırım “Atası” olma konusuna bu noktada hak verebiliriz.

Ne diyelim böyle ataya, böyle yazar…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.