Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

BOP’un Ustası

30.06.2014
A+
A-

Orhan Karataş

Üçüncü defa iktidarlarını “Ustalık dönemi” olarak isimlendirmişlerdi. Gerçekten de büyük ustalıklara şahit oluyoruz. Ülkenin bu kadar hırpalanması, bölünmenin eşiğine getirilmesi, yalnız ve itibarsız bırakılması için özel bir çaba gerekiyordu ki, bunu ustalıkla becerdiler. Gerçekten çok ince planlar, çok usta hamleler yaptılar. Bu ustalığın çok vahim, çok acı sonuçlar doğurduğunu içimiz yanarak ve ağır bedeller ödeyerek izliyoruz. AKP grubunun Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ustalığına akıllarını, insaflarını ve vicdanlarını bir kenara bırakarak ve büyük bir bağlılıkla çıraklık etmesi, tabloyu daha da ağırlaştırıyor ve derinleştiriyor.

TASARILAR İMRALI’DAN ONAY ALIYOR

AKP’nin üçüncü döneminde mutlaka sonuç almak istediklerini ve her yolu deneyeceklerini daha ilk günden itibaren dile getirdik. Peki, bugün geldiğimiz nokta nedir? İmralı canisi belirleyici bir konumdadır. AKP’nin koalisyon ortağı gibi hareket etmektedir. Ülkenin gündemini belirliyor, hükümetin eline yol haritası veriyor, taleplerini bir bir sıralıyor ve gereğinin yapılması için süre veriyor. AKP kendinden istenileni harfiyen yerine getiriyor ve bu bebek katiline her türlü imkanı sağlıyor. O kadar ki, onun talimatları doğrultusunda hazırladığı kanun tasarılarını, onay almak ve eksik-gediği varsa tamamlaması için bu katile gönderiyor. İmralı ile Kan dilliler arasında bir hat oluşturulduğunu da ibretle izliyoruz. Bütün bu teslimiyetin sonucu olarak, ülkenin bir bölgesinden devlet geri çekilmiş ve fiili olarak bu ihanet güruhuna teslim edilmiştir.

AKP-PKK-BARZANİ İŞBİRLİĞİ

Bu acı tablo sadece içeriyle sınırlı kalmıyor. Dışarıdaki teslimiyet ve ihanetle atbaşı gidiyor. AKP’nin dışarıdaki ortağı Barzani haddini çok aşmış ve bölgede bir Kürt devleti ilan etmenin kıyısına gelmiştir. IŞİD belasının niye başımıza sarıldığı şimdi çok daha net ortaya çıkıyor. Konsolosluk baskınları ve vatandaşlarımızın kaçırılmasının tesedüf olmadığı anlaşılıyor. Hepsi bir planın parçası ve tıkır tıkır işliyor. AKP-PKK ve Barzani işbirliği ile Türkmen soykırımı yapılıyor, IŞİD şehirleri ele geçirerek alan açıyor. Irak açık ve aleni biçimde bölünüyor, Kuzeyimiz’de Kürt devleti kuruluyor. Suriye bataklığında türeyen asalaklar buraya ekleniyor ve etrafımızdaki kuşatma gün geçtikçe daha amansız, daha vahşi ve daha alçak bir hal alıyor.

VAN MİNÜT TİYATROSUNUN SONUCU

Şu tesadüfe bakınız ki, bu kumpas işlerken AKP’nin ihanetten sorumlu sözcüleri de çıkıp, Barzani’nin bağımsızlık ilan etmesinin kendilerini rahatsız etmeyeceğini dünyaya duyurdular. Ve yine tesedüfe bakınız ki, Barzani’nin üzerine oturduğu bölgelerdeki petrolün büyük kısmı İsrail üzerinden akıyor. İsrail, AKP ile eşzamanlı olarak, kurulacak Kürt devletini tanıyacağını bütün dünyaya duyuruyor. Van minüt tiyatrosunun altından İslam ülkelerinin hedefe konulması, Müslüman kanının oluk oluk akması, Irak ve Suriye’nin parçalanması ve bölge petrollerinin Yahudi’e peşkeş çekilmesi çıktı. Boşuna BOP Eşbaşkanı olmamışlar. Milletin verdiği iktidarın nasıl kullanıldığı çok tartışılır, ama BOP Eşbaşkanlığı görevinin büyük bir titizlikle sürdürüldüğüne hiç kimsenin zerre kadar şüphesi kalmamıştır.

OYLAR AKP’YE Mİ PKK’YA MI VERİLDİ?

Sadece bu kadarı bile bu millete bir zulüm, bu devlete bir ihanet değil midir? Bu ülkeyi kim yönetiyor? Oylar AKP’ye mi, PKK’ya mı verildi? Dışişleri ne zaman Barzani’ye emanet edildi de, haberimiz olmadı? Bu bebek katili tutuklu mu, yoksa devlet garantisi altında örgüt yönetmesine, parti yönetmesine ve daha da acı olanı Türkiye’yi keyfine göre dizayn etmesine izin verilen bir makam sahibi mi? Caniyi asmaktan söz eden başbakanın, tam tersine İmralı’yı koalisyon ortağı yapmasını bu millet daha ne kadar hazmedecek? Unutulmasın ki, bu katil yakalanıp yargı önüne çıkarıldığı zaman, “beni asmayın kullanın. Devletin vereceği her görevi yapmaya hazırım” diye yalvarıyordu. Şimdi de manifesto yayınlıyor ve isteklerini sıralayıp süre veriyor. AKP’nin nereden gelip nereye gittiğini, neye ve kime hizmet ettiğini anlayabilmek için daha ne olması gerekiyor?

DAHA NE OLMASI GEREKİYOR?

Yaşananların hiçbiri bizi şaşırtmıyor. Zaten beklediğimiz, tahmin ettiğimiz şeyler. AKP’nin bunun için var olduğunu ısrarla söyledik. İşte sonuçları. Ancak, Türk milletinin bu kadar vurdum duymaz olmasını, bu kadar kolay hazmetmesini hiçbir şartta anlayamıyoruz ve kabul edemiyoruz. Çok planlı, çok amansız bir hazmettirme operasyonu yürütüldüğü muhakkaktır. Yıllardır yanaşma ve beslemeler marifetiyle bir beyin yıkama operasyonu yürüttüler. Bu yolla bu milletin milli direncini ve reflekslerini yok ettiler. İhanete de, talana da, yalana da alıştırdılar. Ancak, bir de akıl var, izan var, bayrak var, iman var, vicdan var. Bunları da mı kaybettik? Daha ne kadar seyredecek, nereye kadar susacağız? İmralı canisinin bu kadar ileri gidebilmesi, ihanetin bu derece yaygınlaşması hiç mi vicdanları sızlatmıyor?

10 AĞUSTOS DÖNEM NOKTASI

Bu ağır tablo karşısında bu ülkenin ve milletin MHP’den başka ümidi ve tutunacak dalı kalmamıştır. Cumhurbaşkanlığı seçimleri bir dönüm noktasıdır. Onun içindir ki, parti hesapları bir kenara bırakılmış ve ülke için her türlü fedakarlığın yapılacağı gösterilmiştir. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu ülkeye sahip çıkmanın, milleti böldürmemenin sembolü haline gelmiştir. Bu millet ya bu ipe tutunacak ve kurtulacak veya AKP adayına oy vererek, zaten çıkarılmış olduğu idam sehpasında son nefesini vermeye zorlanacaktır. Allah diyen, vatan diyen, bayrak diyen, millet diyen, hiçbir gerekçesi kalmamıştır. Ya bu oyun bozulacaktır veya bugünlerimizi de arar hale düşülecektir. Herkes hesabı önce vicdanında yapmak zorundadır. Son pişmanlığın fayda etmeyeceği bir noktada olduğumuzu kimse unutmasın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.