DOLAR 5,8872
EURO 6,5282
ALTIN 294,7
BIST 121.475
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Hafif Yağmur

BOP’çuda Osmanlı Ruhu Aramak!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
09.12.2014
137
A+
A-

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu Türkiye’de özellikle son yıllarda bir algı çalışması yapmaktadır. Bu algı çalışmasının ana malzemesi de “Osmanlı” olmaktadır.

Son yıllarda adını verdikleri yapılara bakın, futbol alanında Osmanlı Spor ve Osmanlı Stadyumu, gençliği AKP zihniyetiyle yetiştirmek için kurdukları Osmanlı Ocakları isimli yapı ve yaşanan birçok tartışmayı da sürekli Osmanlı’ya çekmeleri bunlara örnektir. Son olarak, Osmanlıca tartışmaları da bu algı çalışmasının güçlü delilidir.

Osmanlı’nın tarihi, Haçlı Seferleriyle mücadele geçmişken, bugün Türkiye’yi yöneten Haçlı projelerinde görev alan zihniyetin sürekli Osmanlı vurgusu yapması ne kadar manidar değil mi?

AKP’nin kuruluş ve varlık zihniyeti Osmanlı’nın karşıtıdır.

ABD’nin 11 Eylül olayından sonra işgal dümenini İslam ülkeleri üzerine kırıp “Haçlı Seferleri yeniden başlıyor” diyerek oluşturduğu Büyük Ortadoğu Projesi’nde görev alan bir zihniyetin Osmanlı ruhunu taşıması mümkün müdür?

Hal böyle iken, BOP’un uzunu ve BOP’un bücürü niçin sürekli Osmanlı vurgusu yapmaktadır?

Çünkü Osmanlı, Türk milleti üzerinde hakkın ve haklının kılıcı olarak bilinir ve adalet işleyişi olarak anılır. BOP’taki hizmetkarlıklarını Osmanlı maskesiyle kapatmaya çalışıyorlar.

Haçlı Cübbe giymiş, Haçlı Seferleri olarak tarif edilen BOP’ta eş başkanlık yapan, Haçlı ABD ordularına dua etmiş ve Haçlı seferlerini “Tarih boyunca, Doğu ile Batıyı, Müslümanlar ile Hıristiyanları ayrıştıran en büyük çatışmaların, Haçlı seferleri olduğu iddia edildi. Haçlı seferleri, aynı zamanda tüm bu tarafların birbirini tanıdığı, birbirleriyle iletişime geçtiği, birbirleriyle ittifaklar kurduğu, en önemlisi de, çok yoğun bir şekilde bilim ve sanat noktasında alışverişte bulunduğu dönemlerdir.” şeklinde övmüş olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Osmanlı ruhuyla ne alakası olabilir?

Hıristiyan Putin bile ABD ve koalisyon güçlerinin Libya’ya saldırısına Ortaçağ’daki Haçlı Seferleri’ne benzeterek karşı çıkmışken, elinde para dolu çantalarla Libya’da ABD’nin hedefi için çalışan terör örgütlerine yardım için seferler düzenleyen sözde Müslüman Ahmet Davutoğlu’nun Osmanlı ruhuyla ne alakası olabilir?

Bu özet hal bile bunların Osmanlı’yı maske yaptıklarını ve asıl kimlere hizmet ettiklerini göstermektedir.

Osmanlı padişahları Haçlı ordularına karşı kılıç sallarken, bunlar Haçlı ordularına havadan, karadan, denizden sürekli yol açmaktadır. ABD ve koalisyon güçleri tarafından öldürülen her Müslüman’ın kanında eli ve vebali olanların ağzına alacakları en son şey Osmanlı’dır.

AKP’nin bayrağı olsa olsa Haçlı bayrağıdır. AKP mitinglerinde ve Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılama programlarında açılan üç hilal, atalarımıza büyük hakaret olup, onlarla dalga geçmektir.

Osmanlı ruhunun olduğu yerde AKP, AKP’nin olduğu yerde asla Osmanlı ruhu barınamaz.

Kimsenin bu hali anlaması için kendisini çok zorlamasına gerek yoktur. AKP’nin 12 yıl boyunca Haçlı Projelere yaptığı hizmeti ortadadır. Osmanlı’nın tarihi ile AKP’nin 12 yıllık tarihini kıyaslayınca zaten her şey net anlaşılacaktır. Osmanlı, Haçlı Seferlerini ezen devlet olarak tarihte yerini almışken, Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu Haçlı Seferlerini öven, onlara yol veren olarak tarihe geçecektir.

Hiç kimse AKP’nin Osmanlı maskesi takmasına aldanmamalıdır. Çünkü Osmanlı’yı batıran da bu zihniyetti, şimdi Cumhuriyeti batırmaya çalışan da aynı zihniyettir.

Yıldıray Çiçek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.