Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Bop’cu Uzun Adamdan Bop’cu Kısa Adama !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
25.08.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Cumhurbaşkanı seçilen “Uzun Adam’ın” eli mahkumdu “Kısa Adam’ı” hem Başbakan, hem de AKP Genel Başkanı yapmaya. Çünkü “Kısa Adam”, “Uzun Adam’ın” BOP projesinin hayata geçmesi noktasında Ortadoğu Bölgesindeki tüm kirli, kanlı, kaos planlarında asistan gibiydi. “Uzun Adamı” en iyi “Kısa Adam”, “Kısa Adam’ı” da en iyi “Uzun Adam” biliyordu.

Irak’taki günahta, Libya’daki vebalde, Suriye’deki kaosta velhasıl ABD/İsrail menfaati için bölgedeki her adımda, BOP Eşbaşkanı ve BOP çantacısı olarak Uzunu-Kısası hep beraber el ele, kafa kafaya çalıştılar. Birbirlerinden tek farkı, boylarındaki farktır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’de “Uzunla-Kısanın” en belirgin özelliği olan BOP misyonlarını “Anlaşılmaktadır ki, BOP’un Türkiye şubesi halen açık ve faaldir.

Küresel plan ve projelerin bölgesel düzlemde takip ve temininde tüm gücüyle efor ve enerji sarf eden Dışişleri Bakanı’nın Başbakan olması ülkemiz adına travmadır.

1 Mayıs 2009 tarihinden itibaren Dışişleri Bakanlığı görevini ifa eden Davutoğlu’nun siyasi mazisi felaket, fantezi ve hüsranla anılmaktadır.

Türkiye’yi BOP katarına eklemleyenlerden birisi olan bu şahsiyetin, milli dinamiklerin hilafına hareket etmesi, Türk devletinin imkan, iddia ve yaptırımlarını hiçe sayması sicilinin en karanlık noktalarıdır.” sözleriyle ön plana çıkarmıştır.

Uzunu da , Kısası da milli devlet düşmanlığı yaparken, ABD ve İsrail’in devlet projelerinde görev almayı gurur ve onur saymaktadır.

Uzun Adam “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık.” derken, Kısa Adam “Milliyetçilikle hesaplaşma zamanı gelmiştir.” diyerek aynı çizginin ürünü olduğunu defalarca göstermişti.

“Uzun Adam” PKK’nın hamisi Barzani’ye “kardeşim” der, “Kısa Adam” ise “Mesut Abi” diye hitap eder.

“Uzun Adam’da” Kürdistan hitabını rahatlıkla söyler ,”Kısa Adam’da”.

‘Uzun Adam’ Türkmenleri yok sayar, mezheplere göre ayırır, ‘Kısa Adam’ da “Türkmenler, Türkmenleri öldürüyor.” diyerek izinden gider !

“Uzun Adam” evinde para sıfırlamakla suçlanır, “Kısa Adam” Libya ve Suriye’deki muhalif güçlere dolar dolusu çantaları eliyle dağıtarak, Türk milletinin parasını sıfırlamakla bilinir !

‘Uzun Adam’ küresel güçler nereyi parmağı ile gösterse BOP için oraya koşturur, ‘Kısa Adam’ ise Obama ve Putin’in parmak işaretleriyle ayağına çağırdığı dış politika dehasıdır !

“Uzun Adam” da , “Kısa Adam” da sapık, sapkın cinayet şebekesi IŞİD’e asla terör örgütü diyemezler ve IŞİD’e zerre eleştiri getiremezler.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en basiretsiz, en rezil dış politika dönemini “Uzun-Kısa Adam” ortak aklı ve adımları ile yaşamıştır.

Hele bir Suriye politikaları var ki, kraldan daha kralcı halleriyle Türkiye’yi bir kaos tüneline soktular. ABD bile “sakin olmakta fayda var” derken bunlar , “Havadan, karadan, denizden, uzaydan her yerden Suriye’ye girelim.” diyerek ABD’ye bile gaz vermeye çalıştılar. Bu basiretsiz ve rezil politika dönemi yüzünden sınırlarımız teröristlerin paçavralarını göndere çektiği, yol geçen hanına dönmüştür. 3 milyona yakın olduğu söylenen Suriyeli insanlar Türkiye’nin her yanına dağıtılmıştır ve her gün bir ilimizde sosyal kaos yaşanmaktadır. Bu Suriyelilerin içinde kim var, kim yok belli değildir!

Çizgi Film karakteri gibi kahramanlık sıfatları verilmeye çalışılan “Kısa Adam” stratejik derinlik masallarıyla, Türkiye’yi gerçekten derin bir çukura düşürmüştür. Bundan sonrada bu zihniyetiyle dibe düşürmeye devam edecektir. Çünkü “Uzun Adam’ın” istediği de budur.

Nasıl ki , “Uzun Adam” kameralar önünde laf olsun diye Gazze ‘ye ağlarsa , “Kısa Adam” da onun gibi yapmaktadır. Kamera önünde Gazze ‘ye ağlarlar ama perde arkasında İsrail’in menfaatleri için her türlü fedakarlığı yapmaktan asla çekinmezler. Malatya/Kürecik’e ABD’nin “Bu bir ABD radarıdır. Dünyanın her tarafındaki ABD radar ve sensorlarından gelen veriler, füze savunmamızın verimliliğini artırmak için birleştirilebilir. Hiçbir anlaşma, bizim İsrail Devleti’ni savunma kabiliyetimizi kısıtlayamaz.” şeklinde bilgisini verdiği İsrail’i korumak için “Füze Kalkanı” koyarlar ama İsrail’in Gazze ‘ye attığı bombalar için (sözde) ağlayarak, Müslüman kandırırlar.

“Uzun Adam’ın” bu manada o kadar çok örneği var ki, “Kısa Adam” gerçekten onun yanında çözmezdir. Ama o da “yetişecek abisi” modundadır . İsrail , Mavi Marmara gemisine saldırarak vatandaşlarımızı öldürdükten sonra AKP kameralar önünde asıp-keserken, “Kısa Adam” İsrail Endüstri ve Ticaret Bakanı Binyamin Ben-Eliezer, Brüksel’de gizlice bir araya gelen kişidir.

BOP çantacısı olan birisi o yüzden bizim için Davidoğlu’dur.

12 yıldır Türkiye’nin başında ABD/İsrail merkezli çalışan, Peşmerge ve PKK’ya yol açan , Türk/İslam düşmanlığı yapan bir zihniyet vardır. Uzun’u da, Kısa’sı da hepsi aynı fabrikanın ürünüdür.

“Durmak yok, Davidoğlu ile devam

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.