Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

BOP’ tan bir askerlikle karşı karşıyayız

17.07.2013
A+
A-

Yusuf Karaca

Türkiye’de Anayasa değişikliği sarpa sarınca, Amerika işi şansa bırakmadı. Türkiye’nin TSK’nin 35. maddesinin değiştirilmesini istediği, CFR’nin mayıs ayında bu değişikliği AKP iktidarından talep ettiği basına sızan gelişmelerdi.

Bu talep anında yerine geldi ve değişiklik hızla yasalaştı.
Bu değişikliğe göre Türk ordusunun; vatanı,koruması meclis iznine bağlanırken cumhuriyeti koruma görevi artık olmayacak. Bir de bundan böyle asker,Meclis izni ile kendine verilecek dış görevleri yerine getirmekle,mükellef oluyor.
Dış görevi kim, nasıl verecek?
Ve bu dış görev ne oluyor?
Dış görevin ucu, oldukça açık ve sınırları belli değil. NATO üyesi olduğumuzdan zaten yarım asırdır, NATO için öldük ve öldürdük bu Amerika’yı kesmemiş olacak ki, böyle yeni bir değişiklik talep etmişler.
Kendi vatanını koruma görevi şarta bağlanmış bir ordu, ecnebinin keyfi için ülkeden ülkeye, cepheden cepheye koşturulacaktır. “Dünya barışı için, git Esad’ı devir” diyecekler, devireceğiz. “İran’la savaş” diyecekler savaşacağız, olay bu kadar basit…AKP’nin çoğunluğu elinde tuttuğu bir meclis ABD için ne yapmaz?
Bu gün TSK’nın hedefi PKK olmaktan çıkmış. ‘Ordunun ilk hedefi’ sadece hint keneviri olmuş. Yeni yasa ile ordunun terörle mücadele diye bir görevi yoktur.Çünkü TSK sadece dışardan gelen tehditlere karşı izinli!
Kısaca yapılan değişliklerle, BOP’ tan bir askerlikle karşı karşıyayız. Yani evlatlarımızı iktidar, açıkça BOP’un askeri yapıyor.
BOP’un başkanı bizden…
BOP’un kalkanı bizden…(Kürecik Radar Üssü)
Şimdi de BOP’un, askeri bizden oldu!
Tabi bu değişikliği yaparken de, işin kılıfı hazır: Ordunun, ihtilal yapmasının önüne geçtik. “Minareyi çalan, kılıfı uydurur” diye boşuna söylememişler. Bu kadar din iman diyen bir iktidar, iş başı yaptıktan sonra dinin ve imanın şartlarını değiştirdi ya… Hiç askerliği affeder mi?
Türk milletinin üzerinde hesabı olanların hedefi her zaman TSK olmuştur. “Çuval” hadisesi Ordu üzerinde oynanacak oyunların ilk işaret fişeği ve yoklamasıydı. Dünyaya süper güç diye yutturulan ABD’nin, bu bölgede aslında tek çekincesi TSK idi…
AKP iktidarının attığı bu adımla ABD, en büyük korkusundan kurtulmuştur. Anayasa değişikliğini beklemeden, TSK 35. maddesinde gerçekleştirilen değişiklik ile Amerika TSK üzerindeki tüm amaçlarına ulaşmış ve kendine köle yapmıştır.
Daha önce Ordunun kozmik odasına giren ABD, şimdi ruhuna girmiş ve TSK’yı mankurtlaştırma imkânını elde etmiştir.
Yandaş basın ve yayın organlarının es geçtiği bu olay, çok büyük ve son derece üzüntü verici bir gelişmedir. Yüzyıllardır Allah’ın askerliğini yapan Türk milleti, bu değişiklikle resmen Haçlının askeri yapılmıştır.
Askerden talimat almayı demokrasiye müdahale olarak değerlendiren iktidarın, CFR’den veya ABD’den aldığı talimatları yerine getirmekle, ne kadar demokrat olduğunu takdirlerinize bırakıyorum.
Türk milleti askere gitmeyi yüzyıllardır, ibadet gibi değerlendirmiştir. İbadet niyetsiz olmaz. Şimdi bu niyet, elimizden alınmıştır. ‘Türk vatanını ve cumhuriyetini korumak’ niyetiyle harp sanatını öğrenen genç, öldüğünde şehit olacağına inanıyordu. Ana ve babası ölen evladı için “vatan sağ olsun” diyordu.
Şimdi ne diyecek?
“Amerika, sağ olsun mu diyecek?”
İşte bu ruh bozulmuştur. Bu inanç, namahrem bir el tarafından yok edilmiştir. Foça Jandarma komando taburunda 241. Kısa dönem askerlik görevimi yaparken hastalanmış ve Ankara GATA’da yirmi gün yatmıştım. Dönüşte evime geldim.
Babamın bana söylediği söz şuydu “Oğlum! Gördüğüm kadarıyla çok iyisin. Görevine geri dön. Askerlik peygamber ocağıdır. Oraya, eğrilik yapan iflah olmaz.” Ben bu sözü hayatım boyunca unutamam.
Peygamber ocağını, Amerika ocağına dönüştürenleri, Allah bildiği gibi yapsın. Asla iflah olmasınlar, ihanetlerinin bedellerini efendilerinin boyunlarına asacakları urganlarla ödesinler. Âmin…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.