Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Çok Bulutlu

BOP Özel Kuvvetleri!

29.07.2016
A+
A-

 

 

40 yıllık Ülküdaşlarımızın bizden farklı düşünmesini dikkate alarak hiçbir genel başkan adayı hakkında medeniyet ve terbiye sınırlarını zorlayan tek bir söz kullanmadığımız halde “Siz bize şöyle dediniz, bize böyle dediniz” diyerek baskın çıkmaya çalışan arkadaşlara bir çift sözüm var:
Şimdi herkes şapkasını önüne alıp biraz düşünsün; vicdan eylesin!..
Bir kez daha söyleyeyim. Hiçbir Ülkücüye “paralelci” demedik… Çünkü bu gasıplara Ülkücülük gömleği bir numara bol gelir.

Bazı mahfillerde MHP’li olanları vardır. Ama Ülkücülük, süngerli halılarda, kandırılmış eşraf zekâtıyla semirenlere değil, Anadolu’nun garibanlarına mahsus bir çile hareketidir.
Cemaatin Meral hanımı 1994’ten beri sevip saydığını biliyoruz. Rahmetli Başbuğ’un Fatih Üniversitesinin açılışına katıldığı yıllarda bu bir kabahat da sayılmıyor.
2001’de AKP’yi kurarken Pensilvanya’ya gidip icazet alan insanlar, senelerdir bu ülkenin en itibarlı insanları olarak görülüyor.

Ülkücülerle cemaatçiler arasında bir kan uyuşmazlığı vardır; doğru ama, Başbuğun iki dakikalık protokol temasını 20 yıl sonra referans olarak kullanan bir cemaatin adam kullanma konusundaki maharetini de unutmamak gerekir.
Düne kadar bir MHP genel başkan adayı için “paralelcilerin desteklediği aday” olmak, biraz rahatsız edici de olsa anlaşılabilir bir durumdu.
Oysa15 Temmuz itibariyle paralele yakın görülmek ve gösterilmek, en azından “vatan hainliği karşısında sessiz kalmak”tır.

Hukuken “adaletli midir?” tartışmasına girmeye hiç gerek yok, merkez sağdaki siyasi tablo budur. Yani rüzgâr, yel, yeni bir lider, parti arayışı filan kalmamıştır.
“Paralel”in siyasi açılımı, 15 Temmuz itibariyle doğrudan doğruya “vatan hainliği”dir!
Bu yüzden başta Meral Akşener olmak bütün Ülkücülerin, bu işten alabildiğine uzak durması gerekmektedir.
Cemaatin ordudaki örgütlenme şekli, Irak ordusuna hâkim olan ve Irak’ı tek mermi atmadan Amerikalılara teslim eden Kesnizani Tarikatinin örgütlenme şekline benzemektedir. (Bu konuda 10 Temmuz 2015 tarihli “Bizim Kesnizaniler” yazıma bakılabilir.)

ABD Türkiye’yi Tuğgeneral ağırlıklı bir darbeyle ele geçirmek istemiştir.
Orduya yönelik operasyonda “vatanseverler kesnizanilere direnince” ordu düşmemiştir.
Genelkurmay’da ve Özel Kuvvetlerde kan dökülmüştür.
Polis Özel Harekât Karargahı havadan bombalanmış ve Güneydoğu’dan yeni dönmüş 47 Polisimiz orada şehit edilmiştir.
Meclisimiz vurulmuştur. Amaç psikolojik mukavemeti kırmaktır. Toplamda 300’e yakın şehit verilmiştir. Türk gençleri, tanklarla dişe diş göze göz mücadeleye girişmiş ve yenmiştir.
Dış bağlantılar tespit edilmiş, edilmeye de devam etmektedir.
Operasyonun başarısız olmasına içerleyen Ralph Peters, bunu Fox News’teki makalesinde dile getirmiştir.
Hani şu meşhur “büyük Kürdistan”lı BOP haritasını ilk çizen emekli Albay Peters…
BOP’çu Albay, darbeyi bastıran Türkiye’nin elindeki son şansı da kaybettiğini iddia etmektedir.
Şimdi…

Meral hanımın:
a) Kendisinin : “mensubu olsaydım gururla söylerdim” veya “17-25 Aralık’ta haksızlığa uğramış polisleri serbest bırakacağız” gibi cemaat kanallarında özellikle öne çıkarılan ifadeleri yüzünden olabilir.
b) 28 Şubat’a direnen bir hanımefendi olarak 28 Şubat mağduru cephenin sevebileceği, merkez sağ kitlenin kabullenebileceği bir MHP lideri olarak zihinlerde yer etmiş olabilir.
c) 28 Şubatın zalim intikamcıları olan cemaat savcıları ve polislerini kurtarmak için her yolu deneyen paralel medya tarafından gaye birliği sebebiyle ileri sürülmüş olabilir.

Velev ki genel merkezin “paralelcilerin oyununa gelmek” tespiti de bütün bunlara tuz biber ekmiş olsun!..
Ortada bir gerçek vardır:
Şu anda merkez sağdaki rüzgâr, Meral hanım rüzgârı değil, tam tersine cadı avı rüzgârıdır.
Memlekette Kuva’y-ı milliye ruhuyla yürütülen bir paralelci avı başlamıştır.
40 yıllık “Kes Nizaniler” (bir şey bilmeyen sempatizanlar) “ne halt yemişiz biz” siye nedamet göstermektedirler.
Bu durumda vicdan rahatlatıcı ahlaki duruşlar, adalet çağrıları, sükûnet telkinleri yapılabilir.

Ancak bu rüzgâr üzerinden Meral hanımla siyaset yapılamaz!
Bunu ister Ümit Hocaya, ister Koray beye isterseniz Sinan Oğan’a sorun… İsterseniz sakin bir zamanında Meral hanıma…
Samimi olmaları halinde bundan farklı bir şey söylemeyeceklerdir.

MHP’nin eşiğinden döndüğü tehlike, genel başkan değişikliği değildir.
Pentagon’un emrinde Mehmetçik kanı dökerek, ülkeyi ele geçirmeye çalışan BOP özel kuvveti cemaatin Türkiye’ye hâkim olması tehlikesidir.
Bunu yaparken de adaylardan birine oynayarak, muhalefet cenahından da olsa MHP’yi kendisine referans yapmasıdır.

Her türlü savaş tehlikesinin mevcut olduğu şu dönemde MHP Kurultayı konusu, 15 Temmuz soruşturma süreci tamamlanana kadar derhal kapatılmalıdır.
Bu konu, rafa değil, kilitli kasalara kaldırılmalıdır.

Şükrü Alnıaçık

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.