DOLAR 5,7613
EURO 6,3992
ALTIN 273,2
BIST 108.354
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Çok Bulutlu

Böceklere Alan Açan Ve Yem Atan Kim

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
01.01.2013
60
A+
A-

Yıldıray Çiçek
MHP Lideri Devlet Bahçeli 2012 yılının son basın toplantısını geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirdi. Bu basın toplantısında 2012 yılında yaşananları ve AKP’nin Türkiye’yi getirdiği son noktayı çok iyi özetlemiştir. Zaten “Üzülerek söylemek istiyorum ki, 2012’de, Türk milletine tuzak kurmaya, çelme takmaya ve önünü tıkamaya çalışanların yüzü gülmüştür. Varlığımızı, birliğimizi ve dirliğimizi boğmak için fırsat kollayanlara gün doğmuştur.” şeklindeki sözü her şeyin özeti olmuştur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin basın toplantısının geniş bir bölümü Başbakan Erdoğan’ın kendisinin dinlenmesini ifade ederek başlattığı “Böcek” gündemi olmuştur. MHP Liderinin her tespiti “Böcek” olayının bumerang gibi gelip AKP’yi vurduğunu ortaya koymuştur.

Türkiye’de son yıllarda “dinleme ve görüntüleme” yoluyla yapılan “kasetleme” tezgahları TSK’yı, muhalefet partilerini, bürokratları, gazetecileri, birçok kişi ve kurumu mağdur etmiştir. Bunların hepsinin ortak özelliği AKP’ye muhalif yada AKP önünde engel teşkil ediyor olmasıdır. Bugüne kadar bu kasetleme çetesinden bir kişi dahi yakalanmamış yahut yakalanmak istenmemiştir. Bu çetenin ürünleri sayesinde TSK dizayn edilmek istenmiş, CHP dizayn edilmek istenmiş, MHP dizayn edilmek istenmiş, medya dizayn edilmek istenmiştir. Koskoca CHP’nin Genel Başkanı bu çetenin ürünü sayesinde görevinden ayrılmak durumunda kalmış, MHP’de de 10 yönetici istifa etmiş ,TSK kuşatılarak pasifleştirilmiş, medyada ise muhalif alan daraltılmıştır. Ne hikmetse bu çetenin ürünleri hep AKP’ye siyasi fayda sağlamıştır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli işte bu noktada şöyle seslenmiştir:

“Başbakan Erdoğan;

√ Genelkurmay başkanları dinlenirken rahatsız olmamıştır.

√ İnternette çarşaf çarşaf yayımlanan konuşmalardan hicap duymamıştır.

√ Mahkemelerdeki beyanların sızdırılmasından, tanık ve sanık ifadelerinin deşifre edilmesinden gocunmamıştır.

√ Ana muhalefet partisi genel başkanlığı yapan bir şahsiyetin özel hayatı ahlaksızca didiklenirken hiç müdahalede bulunmamış, aksine bunu siyasi malzeme yapmıştır.

√ Ve partimize kaset tuzakları kurulurken, parti binamızın etrafında siyah camlı dinleme araçları gezerken suspus halde hiç renk vermemiştir.

Siyasete şekil vermek, siyasete istikamet çizmek, partilerin ahlaksızca itibarsızlaştırılmasına sessiz durmak, aynı zamanda darbe vurulmasına ve buhrana sürüklenmesine ön ayak olmak ara rejim yönetimlerinin bile aklına gelmeyen kepazelik ve çirkefliktir.”

Recep Tayyip Erdoğan kasetler ardı arkasına çıktığında bunu önlemek ve suçluları bulmak yerine, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la ve MHP’li yöneticilerle ahlak dersleri vererek dalga geçmeyi tercih etmişti. Bu hal doğal olarak çeteyi motive etmiş, onların elini güçlendirmiştir. Türkiye’nin başında kaset çetesinin üretimlerini siyasi menfaat için kullanan bir Başbakan olunca çeteler kimden korksun ki? Çeteleri bizzat AKP’nin politikaları beslemiş ve güçlendirmiştir. Devlet kurumlarının on dakikada bulacağı çete yahut çeteler niçin bulunmak istenmemektedir?

Başbakan Erdoğan’ın aylar önce olduğu söylenen “Böcek” olayını şimdi açıklaması ya yeni bir siyasi tezgahın hazırlığını yada Başbakanın şantaj altında olduğunu göstermektedir. AKP iktidarında Türkiye aleyhine gerçekleşen adımları görünce şantaj olayı ağır basmaktadır.

Başbakan Erdoğan şantaj altındaysa bunu bitirmek için yok eğer AKP’nin muhaliflerini bitirmek için iktidar bilgisi dahilinde çeteler üretiliyorsa bunu ortadan kaldırmak için seferberlik başlatmalıdır. Suçlular kimse ortaya çıkarılmalıdır. AKP bu çeteler karşısında vurdumduymaz durumdadır.Savcıların elinde kaset çetesine ait her türlü belge,delil olduğu halde bir adım bile yol alınmayışını zaten iktidarın tutumu göstermektedir. MHP’ye saldırmak için AKP’li meclis üyesi, milletvekili adayı olan iş adamları tarafından kurulan internet sitelerinin iletişimi için kullanılan cep telefon numaraları ortaya çıkınca Turkcell’den yetkili bir ismin Ortadoğu Gazetesi’ni arayıp “Çok zor durumdayız, ne olur bize bir şey sormayın” demesi kurulan baskının neticesi değil mi sizce?

Ortada AKP’nin bilgisi dahilinde bir takım çeteler vardır. Bu çetelere yol verilince AKP’yi de vuracağı anlaşılmaktadır. Başbakanın ne tür ses ve görüntü kasetleri var bunları bilmiyoruz. Bütün sır Başbakanın bahsettiği “Böceklerin” marifetine bağlıdır.

AKP bu rezaletleri ortadan kaldırmak için iktidar olma görevini yerine getirmelidir. MHP Lideri Devlet Bahçeli bu manada iktidara “Bunun için, tıpkı darbelerle ilgili oluşturulduğu gibi, TBMM’nde bir araştırma komisyonu kurularak geniş çapta dinleme ve gözetleme suçlarının üzerine gidilmeli ve Türkiye’nin bağrı böcek, sinek, akrep ve yılanlardan temizlenmelidir.” çağrısında bulunmuştur.

AKP bu manada adım atmazsa, bu böcek çiftliğinin yemlerini kendisinin attığını ve çeteleri kendisinin beslediği çok net anlaşılacaktır.

Kasetleme yüzünden birçok kişinin hayatı karardı. Madem Başbakanı da kasetlediler ,kendi hayatı kararmadan bu çeteleri ortaya çıkarmalıdır. Kendi hayatını da geçtik eğer şantaj altında politika belirliyorsa Türkiye’nin hayatı zaten iyice kararmaktadır.

Başbakan Erdoğan MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye kulak vermeli ve Türkiye’yi çetelerin elinden kurtarmalıdır.Çeteyi yönlendiren kendileri değilse tabi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.