Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

“Bizim Trollere Söyle”

22.02.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

Evet, yanlış okumadınız, “Bizim trollere söyle” bunu söyleyen iddiaya göre Sümeyye Erdoğan, söylediği kişi Başbakan danışmanı Varank. Memlekete bakın! Kızlı erkekli Başbakan çocukları danışmanlarla içli dışlı, Bakan çocukları hayırsever diye nitelenen pek de hayırlı olmayan, İran’ın casus ilan ettiği iş adamıyla birlikte, bileri bir devlet bankasının Genel Müdürüyle iş üstünde, başka bir devlet bankasının Genel Müdürü, haddinden fazla, karşılığı olmayan kredi karşısında, “Hallederiz abi…” diyebiliyor. Troller de sanalda yardımcı oluyor. Bir temaşa’dır gidiyor. Peki, bu bozuk düzen ne zamana kadar sürecek? Bu kötü gidiş, ne vakit bitecek?

Dedik ya, hemen her gün bir kaset diye, işte her gün bir kaset ortaya çıkmaktadır. Kimler kimlerle görüşmüş takip edemez olduk. Konuşanlar arasında Osman Gökçek bile var. Herkes bir şeyleri saklama merakında… Yurt dışına uzanan sansürleme modelleri geliştirilmeye çalışılıyor. İş Amerika’ya kadar uzanıyor. Youtube bile nasıl engellenir, onu tartışıyorlar. Bu arada Sümeyye’nin, “Bizim trollere söyle…” lafı aklıma çok takılıyor. Kidir bu troller? Ağ atıp balık mı avlayacaklar? Ya da karşılarındaki insanları tahrik mi edecekler? İşte bu troller TT yapacakmış.

Bir Başbakan çocuğuna böyle bir konuşma tarzı, böyle bir üslup hiç yakışıyor mu? Bence yakışmıyor. Ne yazık ki yapacak bir şey yok. Her halde bu alanda geçer akçe olan, Başbakan ve Bakan çocuklarının, Osman Gökçek’in Başbakan danışmanlarıyla görüşmeleri, bilgi vermeleri. Başbakan mı? O da, “Alo Fatih” diyerek televizyon kanallarının sansürleme komisyon başkanı gibi çalışıyor. Bu nasıl bir doğrudur? Bu nasıl bir hayat tarzıdır? Trollere sormak lazım, istedikleri böyle bir ülkemiydi?

Hırsızlığın kol gezdiği, yolsuzluğun revaçta olduğu başka bir ülke var mıdır? Yayınlanan raporlarda, gayri demokratik olarak adlandırılıyoruz. Sıralamalarda en kötülerin yanında yer alıyoruz… Gördüğünüz gibi, AKP ülkeyi bitirmiş, soymuş, yandaşlarını hırsız yapmış… Devletin malını deniz bilerek, yemeyeni keriz görüp, domuz ilan etmiş batak bir anlayış kara zihniyetin ürünüdür. AKP seçim müziğini dahi göz göre göre araklamış, Arslanbek Sultanbekov’un “Dombıra”sını almış seçim müziği yapmış. Şivan Perver’le kol kola gireceksin, Ahmet Kaya’ya rahmet okuyacaksın, Türklüğü ayaklarımızın altına aldık diyeceksin, sonra da bir Türk’ün Türkçe bestesini Türk milletinin kulağına hoş gelsin diye, tüm baskı, şiddet, yolsuzluk, hırsızlık, açılım zırvalarınızın üstünü müziğiyle örtsün diye, bu parçayı çalacaksınız. Sizde gerçekten utanma yok!

Başları Türk Milliyetçiliğini ayaklarının altına alırsa, ona biat eden milletvekillerinin de “Kahrolsun Türkçülük” demesi gayet normaldir de, bütün bu söylediklerinden, olup bitenlerden sonra hala Türkçe parçalar ardında koşmaları ayıptır ya hu! Sözde, aynı cümle içinde “Kahrolsun Kürtçülük” demiş vatandaş. Ya mübarek ya, sen koskoca Türk’ü bir etnik unsurla eş tutma gafletini, delaletini, ihanetini göstereceksin, adına da fikir özgürlüğü diyeceksin. Diğer yandan da mensubu olduğun iktidar, internete de yasak koyacak.

Özgürlüklerden bu kadar korkan bir iktidar; ancak totaliter rejimlerde olur. Saklanacak, öğrenilmesi olay olacak konusu olanlar böyle yasaklar koyabilir. Türkiye AKP iktidarıyla birlikte “Demokrasisiz demokrasi”yi uygulamaktadır. Sayın Sümeyye bunu trollerine haber verdirebilirse, internette TT yapabiliriz. Kendilerine ters gelse de gerçek böyle; “Demokrasisiz demokrasi”

Türk milletini, “iyi şeyler olacak” diye aldatanlar, kandıranlar Adalet ve Kalkınma Partisidir. Milyon dolarları ayakkabı kutusuna sığdıranları bağış toplayan adam pozisyonuna sokan AKP iktidarıdır. Her türlü iş üstünde olan Zarrab’ı hayırsever iş adamı olarak tanımlayan AKP’dir. Etnik köken ve dini mezhep üzerinden siyaset güden de bu zihniyettir. Bu zihniyet 11 yıldır ülkeyi yönetmektedir. Sonunda ülkenin geldiği nokta bellidir.

En başta Milli Birlik ve Beraberlik içinde, bir bütün olarak kalabilmemiz ve ülkemizi soydurmamak için bu kara zihniyetten kurtulup, ışığın geldiği yöne doğru yürümeliyiz. Tüm vatanseverler üç hilalin altında toplanmalı.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.