Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Bizi Sevmezler Çünkü Milliyetçiyiz

08.05.2014
A+
A-

Fikri Atılbaz

Türk, iddia edildiği gibi bir etnik köken değildir. Türk büyük bir milletin adıdır. Asla bazılarının iddia ettiği gibi 36’nın 1’i asla olmamıştır. Asırlardır bu topraklarda yaşamasına rağmen, bu toprakların tapusunu Malazgirt’te, yerini tarihi geçmiş medeniyetler müzesinde yer alan Romen Diyojen’den aldığımız kabul edilir. Bu coğrafyayı vatan yaparken kan dökmüş, can almış, can vermişiz.

Biz Türk’üz. Ne mutlu Türküm diyene diyenlerdeniz. Biz asla ne mutlu Türk olana demedik. Çünkü çok iyi biliyoruz ki bir insanın nüfus kağıdında Türk yazması yetmez. Türklüğü hissetmeli, yaşamalı, yaşatmalı. Bu da Türk milletini sevmekle olur. Onun için çalışmakla olur. Vatan bellediğini, can pahasına korumakla olur.

Bazı devletler, bayraklarını masa başında tertip etmişlerdir. Ya renklere anlam katmışlar veya anlamlarına göre renk seçmiş olsalar da, bayrak yapmak için kan dökmek, toprağı, vatan yapmak için ölmek gerekir.

Türk Milliyetçisi vatanını canından çok seven, bayrağını canından aziz bilendir. Türk Milliyetçileri; Türk vatanı, bayrağı, ezanı, milleti, devleti, dili için seve seve canını vermeye hazırdır.

Türk; vatanını, milletini sever. AKP iktidar her ne kadar yasaklamış olsa da Türk insanı varlığını vatanın varlığına armağan eder. Bu yüzden Türk olmak, kolay bir iş değil, nasip meselesidir. Eminim ki insanlara kendi milletini seçme şansı tanınsaydı, insanlık Türklüğü seçerdi.

AKP iktidarı ve başı her ne kadar Türk Milliyetçiliğini ayaklarının altına almış olsa da, bunu söylemekle insanları fareli köyün kavalcısı gibi peşlerine takacaklarını sananlar çok ama çok yanılmaktadırlar. Türklük, tarihte hiçbir zaman yabana atılacak, sarılınmayacak, aşağılanacak bir değer olmamıştır. Millet, milliyetçilik kelimelerinden ancak ve ancak emperyalistler korkar, bu kavramları ancak onlar sulandırır. Milliyetçi birini aralarında istemezler.

Peki, bu AKP’liler ve başı, rahmetli Alparslan Türkeş’in şu sözünü bilmezler mi, “Ancak istila ve işgal altındaki bir millet milliyetçilik yaptığı için suçlanabilir.” Atatürk ve arkadaşları, milliyetçi oldukları, vatanı kurtarmak gerektiğine inandıkları ve bunun için savaşmak gerektiğini söylediklerinden dolayı suçlanmışlardır. Samsun ve etrafındaki Türkleri hizaya sokmak yerine onları teşkilatlandırıp, savaşa hazırladığı için, Samsun’da komutayı ele geçirdiği, Kuvayi Milliye ruhunu taşıdıkları için haklarında ölüm fetvası verilir.

Milliyetçilik emperyalizmin korkulu rüyasıdır. Milliyetçilik Türk milletinin sadece direnç merkezi değil, aynı zamanda saldırı mekanizmasının da kurucusu olmuştur. Er meydanında cenk etmeyi çok iyi bilen Türk milliyetçileri duruşlarından asla taviz vermezler. Milleti belli olmayanlar asla ve kata milliyetçi olamazlar. Onlar, kabilecilik yapanlarla birlikte yürürler. Vatan sevgisinin imandan geldiğini bilmezler. Milleti inkar ederler.

Bu zavallıların anlamadığı şey, milliyetçiliğimizin asla ırkçı olmadığı gerçeğidir. Millet tanımını ümmet içinde eritip, klancılık yapanlar, başka memleketlerin istikbaline tuğla döşeyenlerdir. Bu tipler aynı zamanda bayraksızdırlar. Türk milletini tanımayanlar, her istediklerini, istedikleri gibi yapacaklarını sananlar bu kara zihniyetin mensuplarıdır.

Türk illeti bu zihniyete karşı ve kendini işgal etmek isteyen emperyalistlere karşı gereken dersi vermeye hazırdır. Türk milleti şunu ifade etmekten çekinmez;

“Teslimiyet Allah’adır, zillete katlanılmaz.

Ya istiklal ya ölüm! Ötesi olmaz.”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sonsuza kadar var olacak, Türkiye üzerinde emelleri olanları perişan duruma düşürecektir.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.