DOLAR 6,0488
EURO 6,5654
ALTIN 306,6
BIST 120.562
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Parçalı Bulutlu

Biz hak bildiğimiz yoldan asla dönmedik

29.01.2017
117
A+
A-

MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abbas Bozyel, “Kim üzerine yattığı ihanet kuluçkasından hangi şer, yalan ve iftirayı yumurtlarsa yumurtlasın, biz hak bildiğimiz yoldan asla dönmedik, dönmeyiz. Cümle alem bilir ki liderimiz ve emrindeki Milliyetçi Hareket, dün ne söylemişse bugün de aynı çizgidedir. Dün Türk milletinin selameti için nerede durmuşsa bugün de aynı noktadadır” açıklaması yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abbas Bozyel, “Günlerdir bazı televizyon kanallarında, gazete köşelerinde hep MHP konuşuluyor ve tartışılıyor. MHP üzerinde ahk‰mlar kesiliyor. Her konuşmada söz gezdirilip, dolaştırılıp MHP’ye getiriliyor ve tavanı ile tabanı birbirine ters olan MHP camiası liderinin aksine referandumda ” hayır ” diyecekmiş, deniliyor.

Önüne atılan yağlı kemik parçasıyla oynamaktan zevk alan zağarın haleti ruhiyesine benzer bir hazla; evirip çevirip MHP’yi dillerine dolayan bu bir kısım gazeteci ve televizyon yorumcuları, yapılacak referandumun, MHP’yi bir daha ayağa kalkamaz şekilde bitireceğini kırk dereden su getirerek anlatmaya çalışıyorlar” açıklaması yaptı.

Bozyel, “Elbette ki her önüne gelenin, her aklı yetmez üç-beş aymaz ve paranoyak tiplerin, tutuşturulanı yazarak, ezberletilenleri televizyon programlarında konuşarak Milliyetçi Harekete ayar vermeye kalkışması, öncelikle haddini bilmezliktir.

Hele hele içlerinde Kandil’in ileri karakol vazifesi yapan, İmralı’daki bebek katilinin ibriğini taşımaya, peşkirini tutmaya gönüllü nice milletvekilleri varken Cumhuriyet Halk Partisi sözcülerinin kalkıp MHP’yi ve Lideri Devlet Bahçeli’yi tariz edecek sözler sarf etmesi, en hafif deyimiyle ahlaksızlıktır.

Bir yığın zırvalarla ve zir zibil bildik adamlarla ahk‰m kesen, Marksist-Leninist ideolojinin eski tüfekleri olan bu CHP tamtamcılarıyla, Ferit Şahenk’lerin, Aydın Doğan’ların ve Turgay Ciner ve diğer gazete patronlarının ” mayın eşeği ” vazifesini yerine getiren bazı sözde gazeteci tipler, milyonlarca şerefli Türk milliyetçisinin lideri olan Devlet Bahçeli’ye kin kusmaktadırlar.

” BİZ BU ÇETEYİ TANIYORUZ
Şeytanın yol arkadaşı olan bu kırk harami çetesi zannediyor ki,ülkücüler yollara dökülmüş, kucağını açmış bu ihanet sürüsüyle sarmaş dolaş olacak, davamızın şeref ve asaletini ‘yağma Hasan’ın böreği’gibi, beyni sulanmış bu sırtlanlar sürüsüne teslim edecek ” dedi.

Bozyel, şunları söyledi: ” Kuşkusuz ki biz bu çeteyi tanıyoruz. Simaları, eşk‰lleri ve niyetleri bizim için meçhul değil. Bunların Milli Mücadele döneminde, emperyalistlerin içimizdeki işbirlikçisi olan; “Amerikan, İngiliz ve Fransız Muhipleri Cemiyeti, Teali-i İslam Cemiyeti, Kürt Teali Cemiyeti” üyesi devşirme, dönek ve ajanlardan hiçbir farkı yok. Aynı sazı çalmakta, aynı havayı oynamaktadırlar.

Bunların yazdığı gazetelerin ‘Mill” Mücadele’ye karşı tavır sergileyerek, işgalci ve emperyalist devletlerinin menfaatlerini savunan ve o dönem mütareke basını olarak bilinen; “Peyam, Köylü, Ferda, Sabah, Alemdar, Ümit, Türkçe İstanbul, Tan ve Şarkın Sesi” gazetelerinden hiçbir farkı yoktur.

O dönemde nasıl “Ali Kemal, Refi Cevat Ulunay, Sait Molla, Mustafa Sabri Efendi, Mehmet Asım ve Refik Halit” gibiler Türk milliyetçilerinin aleyhinde olmuşlarsa, günümüzde de, “Emin Çölaşan, Sabahattin Önkibar, Ahmet Hakan, Ahmet Takan, Rahmi Turan, Can Ataklı, Işık Kansu” gibiler de, aynı görevi ifa etmektedirler.

Atalarımız “otu çek köküne bak” derler. Şairin;
Tükürün milleti alçakça vuran darbelere!
Tükürün onlara alkış dağıtan kahbelere!
Mısralarına layık olan bunların tamamının fikri-ideolojik kültürel kökleri zaten bozuktur. Ve bu kiralık kalem sahipleri; Türk Milletinin bağrından firar ederek yabancı güçlerin kucağına düşmüş muhannet ehlidirler.

Bu milli onurdan habersiz güruh bilmelidir ki, MHP’nin üzerine gelmekle, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye saldırmakla, sahiplerinin sesi, cüzdanlarının esiri olmuş bu sefil eratın ihanet seferine yol vereceğimizi düşünüyorlarsa, bu vaziyetleri aynı zaman da, kendilerinin karga beyinli olduklarına da işarettir.

Elbette ki atalar sözü olan; “kiralık kafanın bedeli, köleliktir” gerçeğinin pençesinde kıvranan bu “Eminler, Sabahattinler, Rahmiler, Canlar, Hakanlar, Işıklar bilmelidir ki; Milliyetçi Hareket hem devletimizi ve milletimizi hem de bu iki ulvi gaye uğrunda mücadele veren Hareketimizi ebed müddet yaşatacaktır.

” Bu sene dağda armut çok olacak’ ” diyen ayının, nereden bildin diye soranlara ‘” canım öyle istiyor’ ” dediği gibi, hareketimiz; ” onların canları istediği için’bölünmez.

Zira ülkücü hareketin yüksek ve milli iradesi, ülküleri uğrunda büyük bedeller ödemiş mensupları, kalemini pençe niyetine kullanan ayılara, milli varlığımızı armut yaptırtmayacak kadar güçlü ve şuurludur. Dolayısıyla birliğimizi bozmaya ve gücümüzü sınamaya kalkan ayıların ağzının sulanması da boş ve beyhudedir.

Kim üzerine yattığı ihanet kuluçkasından hangi şer, yalan ve iftirayı yumurtlarsa yumurtlasın, biz hak bildiğimiz yoldan asla dönmedik, dönmeyiz. Cümle ‰lem bilir ki Liderimiz ve emrindeki Milliyetçi Hareket, dün ne söylemişse bugün de aynı çizgidedir. Dün Türk milletinin selameti için nerede durmuşsa bugün de aynı noktadadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.