Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

Biz “çapulcular!

23.04.2013
A+
A-

“Geçtiğimiz cuma gününe kadar kendime sorup duruyordum:

“Ben kimim?”

Meğer bir çapulcu imişim. Geçen cuma günü, bizzat Sayın Başbakan; “Üç beş tane çapulcu köşe yazarı” diyerek bizim kimliğimizi ortaya koydu.

Şu “Çözüm süreci”denilen BOP planına karşı olanlar… Akil Adamlar denilen “Kara propagandacılar”ı eleştirenler meğer çapulcular imiş…

Sözlüğe bakıp öğrendim ki çapulcu demek; başkasının malını gaspeden; yağmalayan insan demek.

Hiç gocunmadım. Çünkü dedelerim de yağmacıydı.

HUNLAR’DAN OSMANLIYA

Biliyorsunuz uzaydan görülen tek insan yapısı, Çin Seddi’dir. Bu binlerce kilometrelik ve üstünde otomobiller giden duvarı Çinliler niçin yaptılar?

Öncelikle Hun Türklerinin 3 bin sene öncesine uzanan yağmasını önlemek için.

Kuzeyin yoksul Türk’ü, güneyin zengin Çin’ini basıyor; yağmalıyor sonra kuzeye kaçıyordu.

Vallahi Hun dedelerimle iftihar ediyorum…

Hunlardan sonra Gök Türkler de aynı işi sürdürdüler. Bu Gök Türk devletini kuran Açina/Aşina boyu, bozkurt totemine bağlı idi ve meslekleri de demircilikti.

Orta Asya’nın demircileri; demir teknolojisinde üstün oldukları için dünyanın egemeni haline geldiler.

Benim dedem İsmail Usta da çok usta bir demirci idi. Biz Geygel Türkmenleri; daha düne kadar yağmacıydık.

Yağmacı bozkurt dedelerimle de övünüyorum..

Şu Osmanlılar, Avrupa’nın ta ortalarına kadar neden gittiler?

Çapul için…

Osmanlı dedelerim; Avrupanın kızlarını, oğlanlarını bile yağmaladılar; getirdiler İstanbul’daki Esirciler Hanı’nda sattılar. (Merak edenler; Esirciler Hanı isimli romanıma bir baksınlar; oradaki manzarayı görsünler)

Kim ne derse desin güzel kızları, yakışıklı oğlanları da çapullayan Osmanlı dedelerimle de iftihar ediyorum.

Osmanlı yöneticileri Enderun’da yetiştiklerinden ne kadar da olsa kibar insanlardı. Bu yüzden çapula “ganimet” dediler. Üstüne böylece İslam elbisesi geçirip yüzyıllarca sürdürdüler. Nasıl olsa Müslümanlar; cihat adı altında ganimet seferlerine çıkmamışlar mıydı? Hz. Ömer İran’ı niçin zaptetmişti? Emeviler, Türkistan’da Kuran mı dağıttılar yağma mı yaptılar? Şu çapul, Arap Müslümanlara hak oluyor da bize niçün olmasın?

Ta ki Avrupalılar; Hıristiyan şeriatını atıp Türk dedelerime karşı bilimi ve teknolojiyi kullanmalarına kadar sürdü çapulculuğumuz.

BU HAYIRCILAR!

Sevgili Başbakanımız partisinin il başkanlarına açıklayınca farkına vardım ki şu “Kutsal Çözüm süreci”ne karşı çıkanlar da işte böyle yağmacılarmış.

Bakın şu İstanbul’a…. Boğaz’ın o canım yamaçlarına villalar dikerek yağmalayan bizim hayırcılar olmalıdır.

Sultanahmet Camii’n minarelerini gölgeleyecek biçimde tam sahile dev kazıklar gibi gökdelenler dikenler de biz çözüm karşıtları olmalıyız.

İstanbul Belediyesi’ni ele geçirerek buradan imar kanununa aykırı planlar çıkartan da mutlaka bu hayırcı çapulculardır

İstanbul’da bugün bir karışlık boş yer kalmamış ise… Trafik kilitleniyor ise… Sebebi çapulcuların kamu malı olan yol kenarlarına bile bina yapmalarıdır.

Vallahi iktidardan en ballı ihaleleri alan da bu çapulculardır. Çözüm sürecine hayır demelerinin sebebi de daha fazla ihale istemeleri olmalıdır.

Doğru biz çapulcuyuz… Dedelerimizden belli…

Ama yeni tip bir çapulcu taburu var ki…

Bunlar dışarıyı yağmalamayı bıraktılar.

İçeriyi teker teker satıp yiyorlar.

Üstüne üstlük tabelasını indiriyorlar; mal sahibine de küfrediyorlar.

Çapulcu olduk ama böyle akıllı çapulcu olamadık…

Rıza ZELYUT

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.