Gaziantep MHP il başkanı  Yard.Doç.Dr.A.Muhittin TAŞDOĞAN  basın toplantısını 20.07.17  tarihinde (Perşembe) gerçekleştirdi.

 


Değerli Basın mensupları,
Sıklıkla düzenlediğimiz basın toplantılarımıza devam ediyor, şehrin kalbinin MHP’de tekrar tekrar attığını vurguluyoruz.

– Kıymetli arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde parkların içme suyu ile sulandığını gündeme getirmiştik. Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’ndan konuyla ilgili olarak açıklama yapıldı. İçme suyuyla yaptıkları park sulama işlemini sonlandırdıklarını ve artık parkları kuyu suyu ile sulayacaklarını ifade etmişler. Bu konudaki duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Demek ki, yapılan doğru eleştiri doğruyu bulmakta çok faydalıdır.

 

Çünkü günümüzde su tasarrufundan dolayı yapılan su kesintilerinin ortadayken park ve bahçelerin şebeke suyuyla sulanması doğru bir durum değildir. Bu durumunda tasarruf bakımında farkına varılması önemli bir gelişmedir. Memleketimiz adına faydalı olan tüm konuda eleştirimizi dile getirmekten çekinmeyiz ve çekinmeyeceğiz de, çünkü biz bu ülkenin teminatı Milliyetçi Hareket Partisi’yiz.

– Kıymetli basın mensuplar, her zaman dile getirdiğimiz ve şuan yine en üst safhaya ulaşan bir diğer konu ise uyuşturucuyla mücadele konusudur.Polisiye tedbirler başarıyla emniyet müdürlüğümüz tarafından yapılmasına rağmen;  diğer kurumlarımızın hiçbir atılımda bulunmamaları bu konuya gözlerini ve kulaklarını kapatmaları aklımızı tırmalamaktadır. Gençliği yok olan bir milletin geleceğinin de yok olacağının bilinmesi gerekmektedir.

 

Gençlerimizi ölüme terk edemeyiz. Bu illetten geleceğimizi kurtarmalıyız. Ayrıca gençlerimiz bu maddelerin verdiği zararla vatandaşlarımızı rahatsız edebiliyor, zarar verebiliyor. Öncelikle bu gençlerimizi bu illetten kurtarmak adına çalışmalar yapmamız gerekmektedir. Bu konuyla ilgili hükümet program ve proje başlatmalıdır. 81 il de bu proje hayata geçirilmelidir. Fakat yapılan proje rant ya da birilerinin çıkar amacı olmamalıdır.

 

Gerçek amaca uygun yani gençlerimizi kurtarmaya, bu illete gençlerimizi bulaştıranları ise kodese tıkmaya yönelik olmalıdır. Ayrıca diğer konu ise park ve bahçelerde yeteri kadar güvenlik önlemi olmadığı için vatandaşlarımızın rahatsız olmasıdır. Öncelikle Emniyet Müdürlüğümüzden isteğimiz bu konuda asayiş uygulaması ve denetimlerini arttırmalarıdır.

Bir diğer tedbir ise Park ve Bahçelerdeki özel güvenlik sayılarının arttırılmasıdır. En azından vatandaşlarımızın rahat bir ortamda dinlenmelerine olanak sağlamış olacağız. Biz memleket adına yapılan her proje ve programın içinde MHP olarak yer almaya da hazırız. Yeter ki ülkemiz kazansın, vatandaşlarımız huzurlu olsun.

– Değerli kardeşlerim, sizleri bilgilendirmek adına dile getirmek istediğim bir konu daha vardır. Bu da sizlerinde yakından takip ettiği ve ülkemizin meselesi haline gelen Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu olayıdır. Bu konuyla ilgili geçtiğimiz gün olayın davası gerçekleştirildi. MHP Gaziantep olarak davanın yakından takibi için avukat arkadaşalarımızı görevlendirdik.

 

İl Başkan Yardımcısı Avukat Ender Taşdoğan, Türk Hukuk Enstitüsü’nden Necati Ağırman Fırat Çakıroğlu cinayetinin İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına katıldı. Karşıt görüşlü değil PKK’lı öğrenciler tarafından bıçaklanarak şehit edilen Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları üniversite sorumlusu olan Fırat Yılmaz Çakıroğlu cinayetinin tutuklu sanığı Nurullah Semo adlı PKK’lı ağırlaştılmış ömür boyu hapis cezası ve ayrıca ‘örgüt üyesi olmak’ suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

 

Bu konuyla ilgili memnuniyetimizi sizlerin aracılığıyla dile getirmek istiyorum. 880 günün  ardından nihayet adalet yerini bulmuş ve Fırat’ımızın katili cezasını çekecektir. Verilen bu karar ile üniversitelerde Ülkücü gençlere saldıranların medya kuruluşlarının belirttiği gibi “karşıt görüşlü bir grup” değil teröristler olduğu Türk mahkemeleri ve hukuk sistemi tarafından kayıt altına alınmıştır. Bu davanın sonuçlanmasında emeği geçen avukat arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

YRD.DOÇ.DR. A.MUHİTTİN TAŞDOĞAN

        MHP GAZİANTEP İL BAŞKANI

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir