Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Bitaraf Olmaya Çalışanlara Yada Bulanık Suda Balık Avlamak İsteyenlere

09.08.2014
A+
A-

ORHAN ŞEN

Bir yerlerden düğmeye basılmış gibi sosyal medyada birtakım paylaşımlar yapılmaya başlanıldı.

.Efendim ,biz ülkücüler geçmişte ülküdaşlarımızın şehit edilmesine sebeb olan CHP ile nasıl yan yana gelirmişiz ve,rahmetli Başbuğumuzun kemiklerini nasıl sızlatırmışız?
İşte şark kurnazlığı denilen şey bu olsa gerek. Biz ülkücüler için en değerli iki hususu öne çıkartıp akılları sıra ”suret-i haktan görünerek kafa karıştırmaya, bir kısım ülkücü yada MHP’liyi sandığa göndermemeye yada kazara Erdoğan’a oy verdirmeye çalışıyorlar.Yani bulanık suda balık avlamak istiyorlar. Tabi ki bu gayrı meşru ve gayrı ahlaki hedeflerine ulaşabilmek için de rahmetli şehitlerimizi ve rahmetli Başbuğumuzu kullanmaktan da çekinmiyorlar.

Önce rahmetli Başbuğumuzla ilgili ben yaş grubunun çok iyi hatırlayacağı bir olayı hatırlatayım.

1980 öncesi.Mecliste CHP en çok milletvekiline sahip olmasına karşın meclis başkanı seçecek kadar sayısı olmadığından meclis başkanı seçmek için tur üzerine turlar yapılıyor ama hiçbir aday seçilemiyordu Böylece parlamentonun itibarı sarsıldı ve dış basın dahil herkes parlamento ve ülkemizle ile alay eder hale geldi..(Daha sonra 12 Eylülcülerin ihtilal sebeblerinden birisi bu olay olmuştur)Ancak birden hiç kimsenin beklemediği şekilde Başbuğumuz devreye girdi ve anarşinin en yoğun olduğu dönemde CHP Zonguldak Milletvekili Cahit Karakaş MHP’nin desteğiyle meclis başkanı seçildi. Parlamentonun ve ülkenin itibarı böylece kurtulmuş oldu..

Yine aynı şekilde anarşinin en yoğun olduğu aynı dönemde Başbuğumuz rahmetli Gün Sazak beyi görevlendirerek o dönemin CHP’li Belediye Başkanı rahmetli Vedat Dalokay vasıtasıyla Ecevit’e CHP-MHP koalisyonu teklif etti ancak Ecevit bu teklifi kabul etmedi..Belkide kabul etseydi anarşi dahada azmayacak, 12 Eylül’de olmayacak ve hepimiz bu kadar bedel ödemeyecektik.
Başbuğ, İhsanoğlu’nu görseydi kemikleri sızlardı diye duygu sömürüsü yapan sıkı(!)ülkücüler,biz, söz konusu vatansa gerisi teferruattır ilkesinin hayata nasıl geçirildiğini bizzat rahmetli Başbuğumuzdan öğrendik.

Bunları yazan sıkı(!)ülkücüler ne hikmetse Erdoğan-Apo-Barzani-Kandil-ABD-AB-Fener Rum Patriği-Ermeniler-Rumlar ittifakını hiç mi hiç ağızlarına almıyorlar.Çünkü işlerine gelmiyor.
BOP Eşbaşkanı olmakla öğünen ,okullarda andımızı yasaklayan.Anayasadan Türklükle ilgili maddeleri kaldırmaya,milli devlet ve üniter yapımızı bozmaya çalışan Erdoğan’ın ülkücülerin geçmişteki şanlı mücadelesine attığı çirkin iftiralar,ülkücüleri fatiha bilmemekle,namaz kılmamakla,şehit kanlarıyla beslenmekle suçlayarak bizlerin en iyi yaptığımız şeyin kavga olduğunu söyleyen sözleri bu ülküdaşlarrımızın(!) ülkücü hassasiyetlerini hiç ama hiç rahatsız etmiyor ama CHP ve MHP nin bir ortak aday için mutabakata varmalarını her nedense içlerine sindiremiyorlar…
Hiç kimse şark kurnazlığı yapmasın.Oyunu Erdoğan’a verecekse mertçe ben oyumu Erdoğan’a vereceğim desin,kızsam bile saygı duyarım.Neticede kendi tercihidir.Ama hiç kimse .gireceği tarihi vebal için ne şehitlerimizin nede rahmetli Başbuğumuzun arkasına sığınmasın ve yetmez ama evetçilerin durumuna düşmesin.

Kendi adıma şunu ifade etmek istiyorum.Anayasamızın değiştirilmesi teklif dahi edilemez ilk üç maddesine sadık olmayan ve değiştirmek için fırsat kollayan,milli devletimiz ve üniter yapımızı bozmaya çalışan kim olursa olsun ona karşı her zeminde mücadele ederim ve benimle aynı hassasiyetleri taşıyan herkesle bu konuda yan yana dururum.
Hala inat edip sandığa gitmeyeceğim yada geçersiz oy vereceğim diyen arkadaşlarımıza da bir çift söz söylemek istiyorum.
Yapacağınız bu davranışın Erdoğan karşıtlarına ve seçim sonuçlarına karşı tek bir faydasını söyleyin bende sizin gibi davranayım.
Sandığa gitmemek yada geçersiz oy vermek demek zımmen Erdoğan’a destek vermek demektir .Eğer Erdoğan kıytırık bir oy farkı ile seçimi kazanıp C.Başkanı olursa hiç ülkücü vicdanınız sızlamayacak ve bu çorbada benimde tuzum var diye düşünmeyecekmisiniz?
12 Eylül öncesi ”ben saga da karşıyım sola da” yada ”ben tarafsızım”diyenlere nasıl kızardık hatırlarmısınız?insan yangına da itfaiyeye de karşı olabilir mi,zehire de panzehire de karşı olabilir mi demez miydik?Bitaraf olan bertaraf olur,herkes tarafını belirlesin diye teksir makinaların da çogaltığımız bildirileri dağıtmazmıydık?Ülkemizin bugün yaşadığı siyasi şartlar o günkü siyasi şartlardan çok daha mı iyi?Bölücülüğün Erdoğan hükümetleri döneminde aldığı mesafe ve kazandığı mevziler hepinizin malumuyken ve gelecekte olabilecekleri de tahmin edebildiğiniz halde nasıl bitaraf olabiliyorsunuz inanın anlayamıyorum..

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.