BİR SEVDANIN DESTANI MİLLİYETÇİ HAREKET

09.02.2021
A+
A-

BİR SEVDANIN DESTANI MİLLİYETÇİ HAREKET

Davalarımızın çözümü kendimize dönmek, sarsıImaz bir birlik halinde eI eIe vermek ve geceIi gündüzIü çaIışmaya girişmekle mümkündür”

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ

9 Şubat 1969 Milliyetçi Hareket Partisi’nin 1965 CKMP den MHP’ne dönüştüğü o muazzam dönüm noktası. Türk Milliyetçiliğinin tesis ve inşa noktasında büyük bir gayret ve emek içerisinde Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Kıymetli dava adamlarının Fevzi Çakmak ile başlayan, Osman Bölükbaşı ile süregelen ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş ile tesis edilen, Lider Devlet BAHÇELİ Beyefendi ile devam eden Davamızın ve Ülkümüzün alanlardaki yumruğu MHP.

Partimizin kuruluşunun 52. Senesi kutlu olsun.

Biz elbette sığmayız kalıplara, tabutluğa sığmadık, cihana sığmayız. Partimizin yaşı 52, lakin siyasal alandaki yaşımızın bir sınırı ve bir hududu yoktur. Bizim evveliyatımız dayanır Kalu Bela vaktine. Şanlı Peygamberin ümmeti, Yesevi’nin evlatları Nizamı Alem uğrunda bir hırka, bir lokma mücadele etmekte…

Milliyetçi Hareket Partisi ; Patırtıların ve takıntıların üstünde bir Siyaset üstü, ilmi siyasetin merkezi, ilmin ve edebin dergahı Ocaklı Ülkücülerin, cihana nakşettiği Üç Hilal sevdasıdır. Biz iman ettik, imkansızlıklar içinde imanı ile mücadele eden bugünleri bizlere bir emanet, bir sancak misali ulaştıranlara rahmet olsun.

3 Mayıs alelade bir olay değil. Türk Milliyetçiliğini ve Türk Milliyetçilerini yargılamaya çalışanlar için o tarihte başladı Ülkücülere saldırmaya. Şiar edindikleri tek çizgi Türk Milliyetçiliğine saldırmak ve tarumar gayesi ile hareket etmek. 27 Mayıs 1960 sadece dillerde bir ihtilal değildi. Kan dökülmesin diyerek mücadele eden Kudretli Albay Türkeş’in Hindistan sürgünü. Akabinde Huzur ve Yükseliş ile şahlanış. Türk Milliyetçilerini Siyasal alanda Siyaset üstü aklın düsturu ile hareket eden Harekatın Partisi

Milliyetçi Hareket Partisi’nin özü Türk İslam Ülküsü ve Dokuz Işık ve taçlanışı İ’lay-ı Kelimetullah ile Kızıl Elma. Lider Teşkilat Doktrin üçlemesinde Gelecek nesil için mücadele eden bir Hareketin merkezidir. Nice tufanlar ve kasırgalara rağmen sarsılmayan Milliyetçi Hareket Partisi Serden geçenlerin otağıdır.

Peyda oldu Komünizm karşısında Ülkücüler durdu ve durmaya devam ediyor. Faşizm ve Nazizm sürüldü piyasaya en sert ve tek duruşu Ülkücüler gösterdi. İslam düşmanları pankartlar astı Muhammed’in p… giremez o pankartın altında can verenler Ülkücüler oldu. Milliyetçi Hareket Partisi ne baba mirasına oturan, ne gökten zembil misali inen bir kuruluş değildir. Türk İslam Ülküsünün tesisi ve kadrosudur Milliyetçi Hareket Partisi. Patırtıların üstünde bir partidir.

Bizim savunduğumuz Dokuz Işıkçı sistemin hedefi Türk Milletinin her ferdini mülk sahibi yapmaktır”

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin şiarı Allah Vatan Millet yolunda bir mücadele ve bir sevdadır. Bugünün Cumhur İttifakı, dün Türkeş’in İttifakının tezahür ve zuhurudur. Dün Başbuğumuz Dokuz Işıkta ne söylemişse, Bugün Liderimiz Devlet BAHÇELİ Her birini, birer birer inşa etmekte. Dün Türkeş’e düşman olanlar, Bugün Liderimize de düşman olmakta. Dün patırtılara kapılanlar, bugün de göletlere dalmakta. Teşkilatçılık kavramı Türk’ün fıtrat yapısıdır. Devletler kurup, Devletler yıkan Türk’ü Türk yapan bu kudret Teşkilatlanma yapısıdır. Bu yapılanma ise şu an sadece Milliyetçi Ülkücü Hareket’in yapısında mevcuttur. Bugün Milliyetçi Hareket Partisi, unutulmaya ve unutturulmaya çalışılan bir medeniyetin, yaşanması ve yaşatılması için var olan Adriyatik den, Çin Seddine uzanan bir Yesevi elidir Milliyetçi Hareket!

Bir Lider düşünün Devlet duruşlu Bilge Çınar. Ömrünü Türk Milliyetçiliği ve Ülkücülüğe vakfeden, Önce Ülkem ve Milletim, sonra partim ve ben şiarıyla yol alan bir yiğit Devlet Adamı.. O vazgeçti şahsi her şeyinden, o vazgeçti tıpkı Türkeş gibi, Darağacında dokuz karanfil gibi, altı bin şehit gibi, yarım kalan sevdaların sahipleri gibi. Dün anlaşılmadı ve belki bugün de anlaşılmıyor. Onu anlamak için evvela Türk İslam Ülküsünü idrak etmek gerekir. Kendini unutan kişi Ülkücü dür denilmedi boşuna. Vallahi bir slogan yarışında değilim. Billahi ben Milliyetçi Ülkücü Hareketin muhtevasını yazma gayretinde olan Divane Serden geçen biriyim. Sloganların ardına saklanan kişiler zaten Ülkücü değildir. O Lider ki Türkmen beyi; Kızıl çizmeleri, Kandil borazanlarını, Siyasal İslamcıları, Marksizm’in her fraksiyonunu karşısına alan ve mücadele eden Lider Devlet BAHÇELİ.

Darbelerin yıldıramadığı, komploları ve teorilerin yıkamadığı, oyunların bozmadığı Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü Hareketin her bir neferi var olsun. Başbuğun destanı dün de, bugün de, yarın da yüreklere işlendi ve işlenecek. Milliyetçi Hareket Partisi’ni anlatmak elbette kolay değildir. Ömrünü bu davaya vermiş Şühedaları anlamayan, belki bizi de anlamayacaktır. Ama Haykırmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Bizim partililerimiz yoktur. Dava arkadaşlarımız vardır. Dava ne alınır, ne satılır”

Bilge Lider DEVLET BAHÇELİ

Ertuğrul SUBAŞI

09.02.2021

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.