Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Bir De Bu Açıdan Bakın!

29.03.2016
A+
A-

 

 

Bugün artık Irak’ta, Suriye’de patlama oldu. Stadyumda patlama, camiye saldırı, kilisede yangın, pazarda patlama… A mezhebinden bir canlı bomba B mezhebinin müritleri arasında kendini patlattı… Ümmetin içinde cilalanıp öne çıkarılan bir etnik grup yakıp, yıkıyor… Bir zamanlar bunları hep Ortadoğu bölgesinde, demokrasiden uzak komşularımızda duymaya alışmıştık.

Şimdi, Suriye, Irak, Katar, İsrail, Lübnan, İran, Filistin, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kuveyt, Bahreyn, Yemen, Mısır, Afganistan, Pakistan, Tunus, Cezayir, Libya, Sudan, Fas’tan oluşan Ortadoğu Bölgesinden ne; ama ne farkımız kaldı?

Şu ülkelerin en belirgin özelliği, hemen hepsinin İslam oluşu… Sonra monarşi ya da başka totaliter birer rejimle yönetilmeleri… Siyasi huzurun olmadığı, hep bir şekilde entrikaların döndüğü, darbelerin yaşandığı, birbirini suçlayan yönetimlerin iş başında olduğu, demokrasinin hiçbir şekilde kök tutmadığı, güvenliksiz bir bölge Ortadoğu… Maddi zenginlik içinde geri kalmışlığı yaşayan, İslam’ı yaşayıp insanın insana kulluğundan kurtulamayan, din adına dinci geçinenlerin terör örgütleri kurduğu, insanı keserken, insanları öldürürken, katlederken Allahu ekber diyenlerin cirit attığı bir bölge Ortadoğu.

Türkiye, 2002 yılına kadar bu bölgeye, demokrasisiyle, hürriyetiyle, diniyle, laikliğiyle bir model ülkeydi. Kurtuluş Savaşıyla Mustafa Kemal ve Kuvayi Milliye ile Emperyalizme karşı açtığı savaş ile bağımsızlığın simgesi olan ülkemiz, İstiklal Harbinden sonra ilan ettiği Cumhuriyetle demokrasiyle, diniyle, laik olarak, kalkınmışlık, refah içinde, bilimde, sanatta, medeniyette ileri safhalarda olunabileceğini Atatürk ve yandaşları Ortadoğu bölgesine böyle de ümmet olunabileceği konusunda rol model olmuştu.

Aslında bunun gerçekleşmesinden korkan haçlılar yeniden, bitti denilen haçlı seferlerini yeni şekilleriyle, postlaşmış halleriyle başlattılar. Bunda da ilk önce Ortadoğu’ya güzel bir model olacak, örnek olacak Türkiye’nin gerilemesi için bölünmesi, parçalanması gerekmekteydi. Bunun derdine düşenler, hayınlıklarına eşlik edecek ihanet erbabı hainleri destekleyerek Türkiye’nin içine burnunu sokanlar bölücü isteklerle öne çıkan PKK’ya her türlü desteği, silahı ve mühimmatı verdiler. Her şekilde stratejik açıdan, lojistik bakımdan PKK’ya yardımcı oldular.

2002 yılına kadar süren bu Haçlı Batı destekli PKK, Milliyetçi Hareketin içinde olduğu koalisyon hükümeti tarafından bitirilme noktasına getirilmesine rağmen, AKP’nin iktidara gelmesi ve BOP eşbaşkanı olmasıyla ölmek üzere olan bölücü terör adeta koluna serum bağlanılarak hortlatıldı. Aldığı kan takviyesiyle canlanan PKK, Amerika’nın isteğiyle tarihinizle yüzleşin klişeleri arasında,
Kürt sorunu vardır diyerek açılımı tanıyıp, çözüm süreciyle eli kolu serbest kalan PKKnın devlet yönetiminde söz sahibi olması, Kandil’in Türkiye Cumhuriyetinin paraleli olmasıyla ve AKP’nin Türk Milleti düşmanlığı, Ortadoğu’yu Türkiye’ye benzetmekle ümmetleşemeyeceğini sanması, hilafet, Yeni Osmanlıcılık hayaliyle, Türkiye’nin Ortadoğuya benzemesiyle ümmetleşeceğini fark etmesi, kendi önderliğinde Büyük Ümmet Projesini gerçekleştirebileceğini sanması, ne yazık ki koskoca Türkiye Cumhuriyetini Ortadoğululaştırmıştır.

Böylece medeniyet savaşında da geriye düşen ülkemizin, AKP sayesinde; Ortadoğulaşmasından gayrı, insanlık, ahlak, etik, eğitim, bilim, sanat alanlarında da gerilemesine sebep olmuştur.

İşte bu mevcut durumdan kurtulmamız için Türk Milliyetçiliğine, onun yılmaz savunucusu olan, indirilen dine iman eden Ülkücü Harekete çok; ama çok büyük ihtiyaç vardır. Böyle bir ortamda mahkeme kapılarına düşüp Milliyetçi Hareketi susturacağını sananlar, AKP’nin ütopyasına iştirak etmekten başka, ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey yapmıyorlardır. Allah’ım hidayetini eksik etme. Senden gelen her şeye amenna ve sadakna! Bizi namerde muhtaç etme Yarabbim! Ülkemizin, İslam aleminin, Türk dünyasının kurtuluşu için ayrılıp azap içinde olmamız değil, birlikte hareket etmemiz gerekiyor, haydi o zaman, ne duruyoruz ayrı ayrı? Hepimiz üç hilalin altında toplanalım. Kim olduğumuzu dosta, düşmana hatırlatıp, dosta güven, düşmana korku salalım.

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.