DOLAR 5,7872
EURO 6,3983
ALTIN 271,7
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

BİLDİĞİN GİBİ DEĞİL

07.02.2019
1.400
A+
A-

Bildiğin gibi değil
Evvelinde her daim halk bir araya gelirdi kimi zaman köy odalarında, kimi zaman kahvelerde Meşveret kurulurdu. Türk töresindeki toy meclisini aratmayacak şekilde gündem konuları istişare edilir. Çayın deminde, sobanın közünde harlanırdı sohbetler. Hatta sohbet öyle bir koyu hale gelirdi ki cehennem narı ile mi aşık atıyorsunuz. Şu Yahudi düşüncesi ağır ağır sirayet edince Milletin arasına “Aman Ne olursa olsun” sloganı hakim olmaya başladı. Bir de takkeli Din sömürücüleri “Her koyun kendi bacağından asılır” demeye başladı mı gayri ölsen komşun haberi olmayacak hale geldi. Bildiğin gibi değil dışardan her mevsim yaz görünür size lakin bilmezsiniz ki buralarda hep güzü yaşıyoruz. Kış gelsede şu namertliğin üzerini karla kapatsa diyoruz artık. Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır buyruğu unutuldu sanki. Sadece ekranlar önünde ya alkış çalma ya da lanetleme klişe olmaya başladı. Biri bir söz attığı vakit gerisi aynı şekilde sürü psikolojisi olgusuyla devamını getirmekte hiç tereddütsüz etmez. Yeter ki cahilin biri öne düşsün. Eskiden muazzam bilgili ve tecrübeli bilge kişilerin ardından gidilirdi. Şimdi kim eline sopa alırsa ya ardındalar ya önüne katılmış gidiyorlar.
Bildiğin gibi değil
İnsanlar sevgi,barış,kardeşlik gibi sözlerle kandırılmakta. İslam’ın olması gereken güzellikleri Batı nimeti zannedip kucaklar olduk. Kimin ağzında kardeşlik varsa Kalleşlik tamamladı ardını. Evlatlarımıza sıfat ve isim tamlaması değil, artık “Kalleşlik tamlaması” öğretir olduk. Öyle televizyon de sergilenen pembe diziler gibi değil bu hayat. İnsanlar iki günlük cihangirlik kavgası için her türlü oyunları oynamaktalar. Öyle romanlardaki gibi de yeşillikler arasında kuşların börtü böceğin dahilinde Türkü çığırmakta yok. Düşünme yetisi sanki ortadan kaldırıldı. Kahrolsun Hakkı tutup kaldıranları susturan çağ.
Bildiğin gibi değil bize ait olanları gayri batıdan getirdik diyerek; Açılışlar yapılmakta. Kazıtılan kafatasları Mankurtlaşmakta. İşte Fransa’da bu hareket oldu gelin bizlerde deneyelim bizlerde kurtulaşa erelim. Halbuki atam Çiçi Han dan bu yana Aleme nizam için vuruşanlar getirdi aleme bunları. Batı diyerek batının varsa iyiliği ve güzelliği alınmadı. Kepazelik, dedikodu, laubalilik, adeta kapılar ardına kadar açık alındı. Kültürel emperyalizm aldı başını gitti. Üniversitelerde özünü yaşamayı bırak; dedeleri Stalin,Lenin, Mao demeçleri verilmeye başlandı. Ceddimizin yıllardır mücadelesini verdiği o Marksizm illeti Sol ayağıyla girdi eşiğimizden içeri.
Bildiğin gibi değil
Gençliğimizi bir kasırga içine almaya çalışıyor. Bu kasırganın adı ise “Modernizm” adı altında milliyet ve ahlaktan uzak tutma projesi. Aşk ve sevgi kelimeleri. Ahlaksızlık ile bir arada tutulmakta. Bir özgürlük havası sarmış görmelisiniz. Serdengeçti Ağabeyin “Bir Fakültenin İç yüzü” Adlı kendisini mahkeme salonlarından çıkarmayan okulunu okumasına engel olan o yazı ; şahsım için bugün de geçerlidir. Bizi biz yapacak Gençliğimizdir. Gençliğimiz inançlı,kararlı,milli şuura sahip olmalıdır. Ötesi gerçekten beyhude bir yakarış halini alır. Kurtarırsa bu bataktan bizi Türk Gençliği kurtarır. Allah Vatan Millet yolunda olan o şuurlu , o kararlı , o Tunç Yürekli Türk gençliği.
Bildiğin gibi değil..
Muhalefet olsunda ne olursa olsun gayesi hakim oldu. Tür töresinde söylenecek söz eğer ki topyekûn olan akıbetimizi etkileyecek oluyorsa o kelam edilmezdi. Şimdi konuşuluyor laf nereye giderse gitsin. Türkün vatanını ecnebinin kanunlarına şikayet ediyorlar. Açıyorlar ağızlarını o fitne dillerine kadar . Borazan misali yükseldikçe yükseliyor fitnenin bağrışı. Bize bizim üslubumuzla cevap verme gayretleri de beni benden alıyor. Haksızlık karşısında susmak şeytani değilmidir diyorlar. Amenna diyorum şeytanidir. Peki fitne rahmani midir ? Fitne de şeytanidir. Haksızlığa susmayın haksızlığı haykırın. Lakin haykırırken bin kez düşünün. Tabanı yanmış kelp gibi olmasın bu haykırış.
Bildiğin gibi değil.
Bir vefasızlık rüzgarı esiyor kim varsa alıp götürüyor. Bir rüzgarla savruluyorlar. Ya da rüzgara göre yön değişiyorlar. Peki ayaklarını toprağa çivileyenlere ne oldu ? Ya da Ruhunu bedenine , bedenini ruhuna nakşedenler. Vefa mı kaldı beyim. Toplumu oluşturan olgu olan Aile kavramı bugün yitirilmekte. Bunun tek çözümü yeniden Milli ve Manevi olgulara dönüş dedikçe kendimizde kalıyoruz. Bildiğin gibi değil eskiden toplanırlardı büyüklerin başında anlatılırdı her olay. Olayların içindeki kahramanlardan daha kahraman olurduk. Tandırın başında ayaklarını sallardı çocuklar büyüklerimiz de anlatırdı o efsanevi olayları. Hep dedi korkut gelirdi aklıma bak halen esintileri devam ediyor derdim. Şimdi nerde kaldı onlar.
Bildiğin gibi değil..
Şehidin üzerinden edebiyat yapılmakta, Siyaseti; milletin Milli değerleri üzerinden, dini değerleri üzerinden yapmaktalar. Zor beyim zor bu devranda her şey zor. Ama yılmak mı ; Yüz kere tövbe. Vazgeçmek mi ? Asla! Firavunlar ne olacak sonra. Sende bende bizde vazgeçersek kim yakacak bu meşaleyi. Dokuz tuğun ardında kim yürüyecek. İnandığımızdan taviz vermeden inancımızla harmanlanarak, harlanarak kutlu ülkümüzün ardında ilerleyecez mitralyöze karşı yalın kılıç. Velhasıl kelam beyim bildiğin gibi değil !
Bir ayaz vurdu beni bildiğin gibi değil !
ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.