Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

Biden Niye Geldi?

24.11.2014
A+
A-

AKP-PKK-Barzani ve ABD ortaklığının amansız saldırıları ile Türk milletinin hedef alındığı ve büyük bir ihanet sarmalı ile karşı karşıya kalındığı, bütün çıplaklığı ile ortaya çıkmıştır. Seçim meydanlarında MHP’yi bölücülerle aynı cümle içinde kullanacak kadar kendini kaybedenlerin, aslında hangi büyük kumpasları kurduklarını bugün acı biçimde ve bütün dünyanın gözleri önünde yaşayarak görüyoruz. PKK-HDP-AKP sacayağı üzerinde bir ihanetin yükseldiği, Barzani ve ABD’nin bu ihanetin dışarıdaki tamamlayıcıları olduğu artık belgeleriyle sabittir.

BİDEN’İN ZİYARETİ

ABD Başkan Yardımcısı Biden’in ziyaretinin zamanlaması ve içeriği çok ibret vericidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “özür dilemezse, benim için tarih olmuştur” dediği adamdan söz ediyoruz. Bırakın özür dilemeyi, sözlerinin arkasında durduğunu ilan etmiştir. Aynı sözleri Türkiye’de de tekrarlamasından korkulduğu için, bu konuda soru sorulmasına bile izin verilmemiştir. Erdoğan’la yaptığı 4 saatlik görüşmenin içeriği açıklanmamış olsa da, gelişmeler neler olabileceğini çok net ortaya koyuyor. AKP’nin Esad’la ilgili beklentilerinin tamamı havada kalmış, buna karşılık IŞİD bahane edilerek PYD üzerinden PKK meşrulaştırılmış ve uluslar arası bir statü kazanma yoluna girmiştir. Biden’in ziyaretinden önce Başbakan Davutoğlu’nun Erbil’e gitmesi ve Peşmerge kamplarını ziyareti tesadüf değildir ve birbirlerini nasıl tamamladıklarının ibret veren vesikalarıdır. Gelinen noktada Peşmerge ve PYD üzerinden PKK’ya eğitim verileceği anlaşılmaktadır.

MÜZAKERE

Bu vahametin, bu ihanetin içerideki aktörleri hiç kuşkusuz İmralı canisi ve onunla müzakere yürütüp, sözleşme imzalayanlar ve verilen sözü yerine getirmek için PYD ve Peşmergenin arkasına saklananlardır. Bütün dünya bebek katiliyle kurulan şeref masalarını ve bu yaşananları hayretle izlerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ”Müzakere kelimesini kullanmak yanlış olur” demesi, millet aklıyla alay etmenin ve duruma göre vaziyet almanın çarpıcı bir örneğidir. Karşısındaki yanaşma ve beslemelerden hiç biri, “bebek katiliyle masa kurmaya müzakere demeyelim de ne diyelim?” diye soramamışlardır. Ancak, onların soramadığı soruyu Cumhurbaşkanı, “Hükümet, benim başbakanlığım dönemimde, atılması gereken adımları attı, yapılması gerekenlerin birçoğunu yaptı” diyerek, kendiliğinden cevaplandırmış ve bebek katiline nasıl teslim olduklarını net biçimde itiraf ederek, kendi sözlerini çürütmüştür.

YANILMADIK

Oynanan oyun gayet açıktır. Nitekim, daha önce yaptığımız tespitlerde hiç yanılmadık. Yaklaşık 2 ay önce aynen şunları yazmıştık: IŞİD, ABD için bulunmaz bir fırsat olmuş ve (b) planı olarak yeni imkanlar ortaya çıkarmıştır. IŞİD’le mücadele için koalisyon gücü oluşturulması oyunun bir parçasıdır. Amaç bu örgütü kontrolde tutarak sonuna kadar kullanmaktır. Bunun için sadece havadan müdahaleyle yetiniyorlar ve sonunu getirecek bir kara harekatına gitmiyorlar. Karadaki mücadeleyi yerel güçlere bırakacaklarını, bunun için de eğitim ve silah dahil, her türlü yardımın yapılacağını açıkladılar. Bölgedeki yerel güçlerin kimler olduğunu bakınca tablo daha da netleşiyor. Suriye’de ve Irak’da ABD’nin işbirliği yapıp silah vereceği yerel güçlerin tamamı ya PKK, PYD gibi terör örgütüdür veya Barzani gibi terör örgütleri ile bağlantılıdır. IŞİD’den tek farkları ABD’nin kontrolünde, hatta emrinde olmalarıdır. Dolayısı ile verilecek ağır silahların ve sağlanacak imkanların tamamının terör örgütlerine gideceği aşikardır.

SEÇİMİN ÖNCESİ VE SONRASI

Seçimler yaklaşmaktadır ve AKP-PKK ortaklığının daha öncesi seçimlerde olduğu gibi, yeni bir hazmettirme sürecine gireceği anlaşılıyor. Bir önceki seçimde yaşananlar tarihe ibret sayfaları olarak geçmiştir. Seçimlerden 3 ay önce kan durmuş ve AKP’nin milleti kandırması kolaylaştırılmıştır. PKK ihanetine seçimlerden hemen sonra verdiğimiz şehit sayısı 100’ün üzerindedir. O zaman akıl, vicdan, izan ve iman sahibi herkese defalarca şu soruyu sormuştum: Bu kadar şehit seçimden sonraki üç ay içinde değil de, seçimden önceki üç ay içinde verilmiş olsaydı sonuç ne olurdu? AKP yüzde 50 oy alabilir miydi? Şimdi yine aynı kirli oyun oynanıyor. Mart, Nisan aylarında PKK’nın silah bırakacağının açıklanması, bu milleti uyutmanın yeni yöntemidir. Nasıl ki bir önceki seçim öncesinde bıçakla kesilmiş gibi duran ve sanki terörden vazgeçilmiş havası estirilen süreç, seçim sonrasında tam tersine döndü ve kahpe saldırlar arkası arkasına gelmeye başladıysa, bu seçimin sonrasında da ağır silahlarla birlikte PKK’nın ordu kurduğunu görürsek hiç şaşırmayacağız.

İLK İCRAAT PKK TALEPLERİNİ KARŞILAMAK

Hala ne olup bittiğini anlamamak, nasıl bir ihanet sarmalı ile karşı karşıya olduğumuz görmemek için ya ön yargılı veya akıl problemi yaşıyor durumda olmak gerekiyor. AKP, BOP’ yolunda giderken PKK’nın yardım ve desteği ile üç defa iktidar imkanı bulmuştur. Bu şartlarda elde edilen iktidardan bu ülke ve millete hiçbir şekilde fayda gelmediği gibi tarihin en zor ve sıkıntılı dönemini yaşamak zorunda bırakıldık. Bebek katili bugün Türkiye’nin gündemini belirleyen bir konumdadır. Babasının tapulu mülkü olsa İmralı’yı bu kadar rahat ve kendi alçak emellerine uygun şekilde kullanamazdı. Onun emri ve işareti ile hareket eden dağdaki katiller ve şehirdeki uzantıları, AKP hükümetini verdiği sözleri bir an önce yerinde getirmeye zorlamak ve bunu yapmadığı takdirde neler yapabileceklerini göstermek için 6-7 Ekim alçaklıklarını yapıyorlar. Yapılan son açıklamalar AKP’nin seçim öncesinde mesajı aldığını ve iradesini tamamen PKK ve uzantılarına teslim ettiğini gösteriyor

Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.