Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Parçalı Bulutlu

Beyni Yabanda, Kurnazlıkları Heybesinde

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
26.02.2013
81
A+
A-

Yıldıray Çiçek

AKP-PKK ittifakı tüm hızıyla sürüyor. AKP’nin Türkiye’deki siyasi kıblesi İmralı olmuştur. AKP ve PKK temsilcilerinin ağzında ‘çözüm ‘ nutukları var ama hala çözümden neyi kastettiklerini bir türlü söylemiyorlar. ‘PKK silah bırakacak” diyorlar. Neyin karşılığında bırakacak? Türk devleti ile eşitlenmeye çalışılan terör örgütü PKK’ya hangi tavizler verildi ve sunuluyor ki, AKP ve PKK’nın ağzının suyu bu derecede akmaktadır.

2009 yılında yine aynı örgüt muhatap alınarak “PKK açılımı” başlamamış mıydı? En çok şehidi o süreçte vermedik mi? PKK’ya verilen her taviz kan, ölüm ve gözyaşı olarak dönmedi mi? Anaların en çok ağladığı dönem, o dönem olmamış mıydı?

57.Hükümet zamanı yalvaran, diz çöken terör örgütü PKK, AKP iktidarı zamanı ülke yönetimini etkileyen bir güç haline getirilmiştir.

AKP iktidarı PKK için kaçırılmayacak bir fırsat olmuştur. AKP ve PKK düşünce olarak birçok konuda müşterek hareket edince, bu ikili fırsat halini daha sıcak ilişkilere dönüştürmüştür.

PKK’nın yıllardır peşinden koştuğu kanlı hedefi belli iken, pazarlıkların ihanet borsasına bildirildiği şu günlerde, PKK tarafında yaşanılan bayram havası neyin belirtisidir?

(AB)(D)ullah Öcalan ne zaman serbest bırakılacak ve ABD-İsrail ikilisinin hasretle beklediği sözde Kürdistan’ın Türkiye ayağı ne zaman kurulacaktır? Cevabını bekleyen ana ve baş sorular bunlardır.

AKP-PKK ikilisinin çözümden anladığı Türkiye’nin çözülmesidir. Ortak hedefleri Türklüktür. AKP ve PKK yöneticilerinin İmralı buluşma noktasında Türklüğe karşı Haçlı seferleri gibi saldırıya geçmesi bunun ispatıdır. Türklüğe saldırmak AKP’nin başlattığı moda haline dönüşmüştür. Bugüne kadar susanlar bile “Ben Türk değilim” diyerek Türklüğe yönelik saldırıları güçlendirmeye çalışmaktadır.

Çünkü günümüzün prim yapma olayı Türklüğe saldırı ve Türklüğü hor görmedir. “Ben Türküm” diyebilen bir kişi bu saatten sonra AKP’ye oy verebilecek mi çok merak ediyoruz. AKP’ye oy veren Türk’ün kimliği bu saatten sonra hükümsüzdür.

AKP İstanbul İl Başkanlığı yapan Aziz Babuşçu “AKP ile hepimiz Türk olmaktan kurtulduk” sözü ile bu hükümsüzlüğü tescillemiştir.

AKP Türklüğü yok sayan, Kürtçülüğü yücelten ve adeta Türk devletinin beynine virüs gibi sokan bir politika uygulamaktadır.

İmralı’daki alçak ile yapılan pazarlıklar, Türklüğü ayaklar altına alma girişimidir. AKP ve PKK’nın siyasi taşeronu BDP bugün beraber Anayasa hazırlama noktasına geldiyse, Türklüğe karşı başlatılan son vurucu hamle yapılacak demektir.

AKP, terör örgütü PKK’yı mutlu ediyorsa, üzülecek olan elbette Türk milleti olacaktır.

AKP, PKK ile yaptığı pazarlıkları medya aracılığı ile şirin ve sempatik göstermeye çalışmaktadır. Toplum mühendisliği için kullandığı tipler bugünlerde artmıştır. PKK bu tipler sayesinde adeta barış için kurulmuş bir dernek muamelesi görmektedir. PKK’nın bu derece aklanmaya çalışıldığı bir başka dönem hiç olmamıştı. AKP her nabza göre şerbet vermeyi iyi bilmektedir.

(AB)(D)ullah Öcalan’ı idam etmeyi bu ülkeye tartıştırdığı anlarda , (AB)(D)ullah Öcalan’ı İmralı’dan çıkarmanın yollarını arayan iktidarın adı AKP’dir.

AKP’nin bu ihanet kurnazlıklarını ve pazarlıkları uydurma davranışlarını görünce Nasrettin Hoca’nın şu fıkrası aklıma geldi.

Bir gün hoca satmak için eşeğini pazara götürür. Bakar ki kuyruğu çamurlanmış. Hemen keser, sırtındaki heybeye koyar. Biri eşeğe müşteri olur. Muayene ederken:

-Kuyruksuz eşek neye yarar? Dediğinde hoca:

-Sen pazarlığı uydur. Kuyruk yabanda değil heybede, demiş.

AKP’nin aklının iradesi ve idaresi yabanda ama kurnazlıkları hep heybesindedir.

Ne zaman köşeye sıkışsa heybesinden kurnazlıklar fışkırmakta ve halkı sürekli aldatmakta ve kandırmaktadır.

PKK’nın gerçek talepleri gün yüzüne çıkınca kurnazlık heybesi de hareketlenecektir.

AKP-PKK şimdilik pazarlığı uydurma peşindedir.

Türk milliyetçileri bu pazarlıkları dün bozdu, yarında elbet bozacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.