MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anayasa değişiklik teklifini tehdit ve şantajla desteklemek zorunda kaldığı iddialarına sert bir dille tepki gösterdi. Bahçeli, “Beni tehdit edecek yiğit henüz anasının karnından doğmadı” dedi.

DEDİKODULARA KIZDI

MHP Lideri Bahçeli, kapalı kapılar ardında dillendirilen dedikodulara sonunda patladı. Konya’da hafta sonunda milletvekilleri ile bir araya gelen Bahçeli, burada düzenlenen basına kapalı toplantıda “tehdit” ve “şantaj” iddiaları ile ilgili ilk kez açık konuştu. Dedikodu ve iddiaların kasıtlı olarak çıkarıldığını ve algı operasyonu düzenlenmek istendiğini anlatan Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı sistemini getiren anayasa değişikliğine destek verme gerekçelerini de şöyle anlattı:

“Türkiye’nin ciddi bir beka sorunu var. Bu varlık-yokluk meselesi. bunu anlamayanlar, tehdit ve şantaj dedikodularını yapıyorlar. Bunlara inanmayın. Beni tehdit edecek yiğit henüz anasının karnından doğmadı.”

İKTİDARA YÜRÜYORUZ

MHP lideri Bahçeli, aynı konuşmasında koalisyon  tartışmalarına da açıklık getirdi. AK Parti ile pazarlık içinde olmadıklarını bir kez daha vurgulayan Bahçeli, “Hanginiz iktidar olmak istemiyoruz” diye sorarken “MHP olarak her zaman iktidara talip olduk, bundan sonra da olacağız. Artık iktidar yürüyüşümüz başlamıştır” diye konuştu.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir