Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

“Ben Ne Söylüyorum, Tamburam Ne Çalıyor”

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
21.11.2014
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz Salı günü MHP’nin grup toplantısında Recep Tayyip Erdoğan’ın zihin haritasını ve çalışma sistemini şu sözlerle çok iyi özetledi.

***

“Erdoğan her sıkıştığında cami, her zorlandığında başörtüsü, her dara düştüğünde imam hatip istismarından medet ummaktadır.

Çünkü Erdoğan için din ve mukaddesatımız siyasi hedefler için kullanılması mecburi vasıtalardır.

Ne tuhaftır ki,

Biz ‘Türkiye yanıyor’ diyoruz, Erdoğan Küba’ya cami diyor.

Biz ‘işsizlik var, yoksulluk var, vatandaş aç ve açıkta’ diyoruz; Erdoğan ‘başörtülü kardeşime saldırdılar’ diyor.

Biz ‘kaçak ve karanlık saray haramdır, israftır, kanunsuzluktur’ diyoruz; Erdoğan ‘az durun cami de yaptıracağız’ diyor.

Biz ‘çiftçi ne olacak, buğday, arpa, pancar ne zaman para yapacak’ diye soruyoruz; Erdoğan ‘İmam hatip okulları aslında bir düşüncenin isyanıdır, bir fikrin adeta isyanıdır” diyor.

Biz ‘hırsız var, yolsuzluk diz boyu, rüşvet sel gibi, hukuk ve adalet tepeleniyor’ diyoruz; Erdoğan ‘inanıyorsanız kazanacaksınız’ diyor.

Biz ‘İranlı kara paracı bakanları rüşvete bağlamış, boğazınıza kadar pisliğe battınız’ diyoruz; Erdoğan ‘İranlı’ya laf yok, o hayırseverdir’ diyor”

***

Bu sözler son dönemin olduğu kadar Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk siyasetinde var olduğu günden bu yana çalışma sisteminin de özeti olmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan’ın bugüne kadar hiçbir davranışı ve yaşantısı İslam’ın mukaddes ölçülerine uymasa da, Allah, kitap, peygamber, başörtüsü, imam hatip, cami, besmele gibi semboller üzerinden din istismarı ve sömürüsünü çok iyi yapmış ve bunu siyasi ranta dönüştürmüştür.

Yüce Allah bile “Aldatan, sizi Allah ile aldatmasın!” (Kur’an;Lukman 33 Fatır 5,Hadid 14) şeklinde kullarını Recep Tayyip Erdoğan gibi kullar karşısında uyarmışken, Erdoğan gibi kullar bu aldatmada yine de maalesef başarılı olmuştur.

Türkiye’de İslam’a aykırı her davranış AKP ve Recep Tayyip Erdoğan eliyle hayata geçirilirken bile hala İslam’ın sembol ve değerleri bunlar tarafından kendilerine zırh yapılmaktadır.

KaçAK Saray için yapılan masraf ve israf tartışılırken “içine cami yapacağız” demek ne yahu?

Recep Tayyip Erdoğan’ın davranış modelini “Ben ne söylüyorum, tamburam ne çalıyor” sözü çok iyi tarif etmektedir.

Türkiye’de ve dünyada Müslüman’a yakışmayacak davranışlarda bulunduğunuz iddiaları tartışılırken “ABD’nin Müslümanlar tarafından keşfedildiği” tartışmasını başlatmak, “Küba’ya cami yaptırma” polemiğine girmek gerçekten sağlam derili bir yüz sahibinin işidir!

Malatya/Kürecik’e ABD’nin de “Bu bir ABD radarıdır. Dünyanın her tarafındaki ABD radar ve sensörlerinden gelen veriler, füze savunmamızın verimliliğini artırmak için birleştirilebilir. Hiçbir anlaşma, bizim İsrail Devleti’ni savunma kabiliyetimizi kısıtlayamaz.” şeklinde dünya kamuoyuna duyurduğu İsrail’i koruma adına füze radarını yerleştirip, Mescidi Aksa üzerinden timsah gözyaşları dökmek, samimi Müslümanları aldatmak gerçekten büyük bir meziyet gerektirmektedir.

Recep Tayyip Erdoğan işte böyle bir yüzün, böyle bir meziyetin sahibidir.

Recep Tayyip Erdoğan üzerinden bu konuda o kadar örneğimiz var ki, inanın yaza yaza bitiremeyiz.

Ne zaman köşeye sıkışsa dini sembol ve değerler üzerinden köprü kurup sıyrılmaya çalışıyor. 17/ 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun hesabını henüz hukuk ve vicdanlar önünde verememiş birisi İslam’ı ağzına ancak tövbe edeceği vakit alabilir.

Küba’ya cami yapma polemikleri yapılırken, Türkiye’deki camilerde hırsıza, rüşvetçiye, yolsuzluk yapana destek propagandaları yapılmasının acısını iman sahibi herkes görmelidir.

Biz sözümüzü hiç uzatmadan, sözün en kutsalı olan Allah’ın sözü ile yazımızı noktalayalım. Yoksa yazdıkça, sözümüz uzadıkça Cumhurbaşkanı görünümlü zat bizi yine savcılığa ifadeye çağıracaktır.

Ne diyor Yüce Allah: “Lanet olsun o namaz kılanlara /dua edenlere ki, namazlarından /dualarından gaflet içindedir onlar” (Mâûn 4-5)

Başka söze gerek var mı, bu kutsal söz herşeye yetmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.