Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

“Ben Gürcüyüm” Diyen Kendisi , “Bana Gürcü Dediler” Diyor !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
07.08.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Recep Tayyip Erdoğan için yalan söylemek nefes alıp-vermek kadar doğal ve basit bir durumdur. Siyasi yalanlarını göz önüne sermek için hazırlanan “Bir Başbakan, iki Erdoğan” isimli videoların sayısı dörde ulaştı. Titiz çalışmayla inanın bu videolar 100.sayısına ulaşır. Çünkü dünya bitiyor, Recep Tayyip Erdoğan’da siyasi yalan bitmiyor.

Bunun son örneğini de NTV’de katıldığı “Adaylar Konuşuyor” programında vermiştir. Gerçi programda yalan söylemediği konu kalmamıştır ama aday Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmişte söylediklerini ve yaptıklarını gizleyerek girdiği bir konu var ki ,duyunca inanın midem bulandı, tiksinti duydum.

Diyor ki : “Benim için çıktı bir tanesi Gürcüdür dedi; hatta çok daha çirkin şeyler söyleyenler oldu Ermeni dedi, ben Türk’üm”.

Burada ırk, soy tartışmasına girmek adına değil, yine büyük bir siyasi yalanı vurgulamak için bu konuya giriyorum. Merhum şairimiz Yıldırım Niyazi Gençosmanoğlu ne güzel demiş: “İnatla girmeyin soy sop faslına/ Kurtsa kurt itse it döner aslına”

“Türkiye Türklerindir demek ahlaksızlık, hayasızlıktır” diyen , “Türkiye 36 etnik kökenden oluşan mozaiktir” diyen , “Türk milleti diye bir şey yok” diyen , “Türklüğü Anayasadan çıkaracağız” diyen, T.C yazılarını , “Türküm, doğruyum, çalışkanım” şeklinde başlayan “Öğrenci Andını” ve “Ne mutlu Türküm diyene” sözlerini kaldıran Recep Tayyip Erdoğan “Ben Türküm” diyor.

Nereye çöp soksak acaba?

Ömrü Türk’e, Türklüğe düşmanlıkla geçti ama seçimlere beş gün kala Türk oldu. Bir oy için girmediği kılık yok, şimdi de “Türk” olma maskesi takıyor.

Sen “Türk diye bir ırk yok” diyen AKP Genel Merkez yöneticisini görevden aldın mı?

Sen “AKP ile birlikte hepimiz Türk olmaktan kurtulduk” diyen AKP İstanbul İl Başkanını görevden aldın mı?

“Türk’müş” hadi oradan ! Külahımıza anlat sen bunları Tayyip efendi !

Recep Tayyip Erdoğan “Türk” değil ama gerçekten “Türk” olsa ne yazar ki? Türklüğe bu kadar düşmanlık yapıp , “Ben Türküm” demek, dünyadaki tüm Türklere ağır hakarettir.

Şimdi Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözlerini hatırlatalım:

11 Ağustos 2004: (Gürcistan gezisinde) Ben de Gürcü’yüm, ailemiz Batum’dan Rize’ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir. Ben Gürcü’yüm

12 Nisan 2005: (Norveç’te) Ben Rizeli Gürcüyüm, eşim Siirtli. Türk değil, Arap.

Ortada gerçekten klinik bir vaka durumu sözkonusudur. Bu sözlerin sahibi Recep Tayyip Erdoğan şimdi çıkmış : “Benim için çıktı bir tanesi Gürcüdür dedi” diyor. Yahu kimse sana Gürcü demedi , durduk yere çıkıp “Ben Gürcüyüm” diye sen söyledin bunu? Biz Allah var seni bu kadar yaptığından dolayı Rum yahut Peşmerge sanıyorduk , sen çıktın “Ben Gürcüyüm” demiştin.

Rize’nin Güneysu İlçesine “Bırakın isteyen Güneysu’ya Potamya desin” diyen Recep Tayyip Erdoğan Rumca bir duruş sergileyen sen değil miydin?

Bu ülkede tanıdığımız birçok Gürcü vatandaşımız ,Türk milliyetçisi, vatan, millet, bayrak sevdalısıdır ? Senin yaptıklarına baktığımızda bu ülkede bırak Türk olmayı, Gürcü olman bile mümkün değildir?

Ermeni olmayı çirkinlik olarak ifade eden Recep Tayyip Erdoğan ,sen Ermenicilik yapmak adına Azerbaycan bayraklarını milli maç esnasında vatandaşın elinden toplatıp, çöp kutularına dolduran Başbakan değil miydin?

Ermeni olmak çirkinlik , Ermenicilik yapmak güzel öyle mi?

Türk tarihine Ermeni soykırımı iftirası atılmasına rağmen ,Ermenilerden özür dilemek güzel ama Ermeni olmak çirkin öyle mi?

Recep Tayyip Erdoğan senin bir tane doğru sözün ,doğru duruşun olmaz mı? Sen gerçekten nasıl bir insansın. Hiç mi Allah’tan korkun, kuldan utanman yok ?

Bıktık yahu ,bir günde özü sözü doğru olan bir duruş göster !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.