Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

“Belli Ölçülerde Deli” Olan Bir Adam İman Ölçüyor !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
09.08.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Tarihçi-Yazar sıfatıyla, Kadir Mısırlıoğlu ismiyle AKP’nin havuz medyasında sürekli baş konuk yapılan, AKP’nin akıl ve fikir hocası olan bir deli var. “Deli” ifadesi kendisine aittir. Televizyon ekranlarından “Belli ölçülerde deliyim” ifadesinde bulunmuş kişidir. Deli olduğu zaten tüm açıklamalarına yansımaktadır. Ama öyle bir deli ki, deliliği sadece milli davalara ve milli kahramanlara saldırarak ön plana çıkıyor. En belirgin deliliğini Atatürk düşmanlığında gösteriyor. Her konuşmasında Atatürk’e kin ve nefret kusan birisidir.

AKP’nin akıl ve fikir hocası olan bu ‘Deli’ Mehmet Akif Ersoy’a bile hakaretten geri durmayan birisidir. İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’a “Pezevenk” dediği ileri sürülen bir video sosyal medyada dolaşmaktadır. Bu hakaretinden dolayı Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon, Kadir Mısırlıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağını geçtiğimiz yıllarda şu sözlerle açıklamıştı:

” Tarihçi-Yazar Kadir Mısırlıoğlu’nun İstanbul’da verdiği bir konferansında Mehmet Akif için ağza alınmayacak kadar ağır sözler sarf ederek hakaret etmesi ve bunun basın yayın yoluyla, internet ortamlarına düşmesi aziz milletimizi olduğu kadar ailesi ve torunları olarak bizleri de derinden yaralamıştır. Bu nedenle, Kadir Mısıroğlu hakkında TCK’nın ilgili ceza maddeleri kapsamında “Mehmet Akif’in Aziz hatırasına hakaretten” dolayı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız.”

***

Bu davanın sonucu tam ne oldu bilmiyorum ama Kadir Mısırlıoğlu sitesinde yaptığı açıklamada, bu iddiayı redderek, orada ‘Pezevenk’ değil, ‘desene’ dediğini söylemişti.

Recep Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşı üzerinden her türlü istismarı yaptığı şu günlerde 2012 yılında yaşanan bu olayın önemi bugünlerde daha çok artmıştır.

Hele ki, İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’a ağır hakaretler eden delinin AKP’lilerin ağzının içine baktığı, AKP’li gençlerin idolü, AKP’lilerin konferancısı, AKP’nin yandaş ekranlarının baş konuğu Kadir Mısırlıoğlu ise kat kat önemlidir.

İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’a “Pezevenk” değil ,”desene” dediğini iddia eden bu delinin o konuşmasının tamamına bir daha göz atalım :

Ben Akif yanlış bir şey söylediyse tenkid edemez miyim? Bu nasıl bir şey. Böyle anlayış mı olur, bu taassup. Yunanla öç için mi döğüştün, ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlal diyorsun İstiklal Marşı’nda. Bunları hiç düşünmemişler. “80 Yıl sonra Yunan’ı hala Sakarya’da mı vehmediyorsun da ‘korkma’ diye başlatıyorsun. Niye korkacam lan, dünya benden korksun (p..zevenk/desene). Mehmet Akif serserinin teki…”

Onu savunan ahmaklarda bu sözlerden yola çıkarak “Pezevenk” demediğini iddia ederek onu savunuyor. Hadi “pezevenk” demedi diyelim. Ses orada tam anlaşılmıyor zaten. Ya “Serserinin teki” ,”Lan” ifadeleri övgü mü oluyor ahmak sürüsü?

AKP’nin akıl ve fikir hocası olan bu deli İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’a “Serserinin teki” ,”Lan” diyor buna şaşırmıyor, yalanlamıyorsunuz da “Pezevenk” deme ihtimali mi sizi şaşırtıyor ey AKP’liler?

Sizin Mehmet Akif Ersoy’a ve İstiklal Marşı’na zerre saygınız olsa zaten “hocam hocam” diye “Belli ölçülerde deliyim” diyen bu adamın peşinden gitmezdiniz.

Atatürk başta olmak üzere, Mehmet Akif Ersoy’a ve daha birçok milli kahramanımıza ağır hakaretler eden, nefret ve kin kusan Kadir Mısırlıoğlu, aynı zamanda büyük bir Recep Tayyip Erdoğan aşığıdır. Hatta “Recep Tayyip Erdoğan babamın katili olsa oyumu ona veririm” diyecek kadar uçmaktadır. Delidir, ne yapsa yeridir zaten…

Geçen günde Erdoğan ailesinin olduğu iddia edilen aHaber isimli televizyon kanalda yine baş konuktu. Orada da dini-ahlaki tüm ölçüleri yok sayarak , “Recep Tayyip Erdoğan hırsızlık yapsa bile ona oy vermek imanın gereğidir” mealinde şu cümleleri kurmuştur:

“Tayyip bey için bunların bütün iddialarını doğru kabul ediyorum bir an için. Oğlu şöyle demiş Halkbank böyle olmuş hepsi doğru kabul. Elimi koyuyorum; Bir tarafta amelen bulunan bir iki kusurlu bir adam doğruysa bile, öbür tarafta evvela imanda kusurlu amelde ise sayısız kusurlu olan biri ve benim üçüncü tercihim yok. Ben müminsem müslümansam İslam’ın kaidesi ehven-i şer tercih olur. İki şerrin iştimahında ehveni tercih olur. Bir adam bu iddiaları kabul etse bile o Müslümansa bu İslami kaideye göre gene Tayyip Bey’e oy vermeye mecburdur. İman bunu emreder İslam bunu emreder hiç kurtuluşu yok. Çünkü bir tarafta küfür var küfür.”

***

Yüce Allah’ın, yüce peygamberimizin, yüce İslam’ın tüm ölçülerini yok sayan, inkar eden münafık bir tavır değil de nedir bu?

Hey “Belli ölçülerde deliyim” diyen Kadir Mısırlıoğlu yüce Allah’ın şu ölçülerini yok mu sayıyorsun?

“Yetimlerin mallarını haksız yere yiyenler, karınlarına ancak ateş tıkınmış olurlar. Zaten onlar, çılgın aleve atılacaklardır” (NİSÂ, 4/10)

***

Birbirinizin mallarını, paralarını aranızda haksız, meşrû olmayan sebeplerle yemeyin. Bile bile günaha girerek insanların mallarının, paralarının bir kısmını yemek için hâkimlere, idarecilere, hükümetlere, iktidardakilere mallarınızı rüşvet olarak vermeyin. Bu tür malları alarak başkalarına zulmettiğinizi bile bile bunları yapmayın. (BAKARA/188)

***

Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık bir ceza ve Allah’tan bir ibret olmak üzere ellerini kesin. Allah izzet ve hikmet sahibidir. (MÂİDE – 38)

***

Hey “Belli ölçülerde deliyim” diyen Kadir Mısırlıoğlu, yüce peygamberimizin şu ölçülerini yok mu sayıyorsun? 

(Rüşvet alan da, veren de Cehennemdedir.) [Taberani]

***

(Rüşvet alana, verene ve bunlar arasında rüşvete vasıta olana da Allah lanet etsin.) [Hakim]

***

(Öyle bir zaman gelecek, rüşvet, hediye adı altında alınıp verilecek, ibret olsun diye, gözdağı vermek için suçsuz kimseler öldürülecektir.) [İ.Gazali]

***

“Hırsızların en kötüsü, idareciye nüfuz edip yularını eline geçirerek onu istediği gibi konuşturan kimsedir. Hatâların en büyüğü, bir Müslüman’ın haksız yere malını almaktır. (Ebû Ruhm es-Sûmî)

Hey “Belli ölçülerde deli” olan Kadir Mısırlıoğlu, senin inandığın Allah, peygamber, İslam , bizim inandığımızdan farklı mı?

Sen yoksa “Allah’ın bütün vasıflarını toplamış bir lider Sayın Recep Tayyip Erdoğan var.” diyen AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan’ın dininden misin?

Sen yoksa “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Tayyip Erdoğan’a biz o kadar bağlıyız ve aşığız ki bizim için adeta ikinci peygamberdir” diyen AKP Aydın eski İl Başkanı ve İl Genel Meclis üyesi İsmail Hakkı Eser’in dininden misin?

“Belli ölçülerde deliyim” bir adamın cezai ehliyeti de herhalde yoktur. Ama tuhaf olanda AKP’nin en popüler akıl ve fikir hocası da budur.

17-25 Aralık’tan sonra AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ı savunmak adına televizyonlarda konuşan, gazetelerde yazan yandaşların yazı ve konuşmalarını düzenli takip eden bir kişi de iman, ahlak ve vicdan varsa zaten bu ölçülerle hareket ederek Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermesi mümkün değildir. Çünkü bunlar, insanı günaha çağıran şeytanın yeryüzündeki asistanlarından başka bir şey değildir.

“Belli ölçülerde deliyim” diyen bir adam, Türk milletinin imanını ölçüyor ve hırsızlığı bile meşru sayıyor… “İslamcıyım, dindarım” diyen münafıkların elinde ne hale geldi koskoca Türk milleti. Vay ki ne vay !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.