Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Bekir Coşkun Mhp Düşmanlığında Yine Coşmuş!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
05.11.2014
A+
A-

2008 yılında “Gizli AKP’li Bekir Çoşkun” başlıklı bir yazı yazmıştım. Bu yazımı da, İslam’la tek bağlantısı istismar, sömürmek olan AKP’yi, İslam’ın temsilcisi gibi yazılar kaleme alıp, İslam’ın değişik sembol ve kavramları üzerinden AKP’ye saldırarak, birde sanki bu değerlerin tek savunucu AKP gibi algı yaratmaya çalıştığına dayandırmıştım. Başörtüsü, İmam Hatip, dua, tarikat ve manevi birçok değer yargısı konusunda geçmişten günümüze kadar yazmış olduğu yazılara bakarsanız bunu çok iyi anlarsınız. Toplumun dini değer yargılarına, inançlarına “Arap Kültürü” yaklaşımıyla yaklaşan bir yazar hakkında nasıl farklı düşünelim ki? Bu yüzden 2008 yılında yazdığım yazının düşüncesinden bugün de vazgeçmedim. Sözde muhalif yazar kimliğinde olan Bekir Coşkun’un AKP’yi eleştirip de bir tane AKP’yi sorgulatan, tartıştıran yazısına şahit olmadım. Aksine her yazısı AKP’yi güçlendiriyor, toplum değer yargılarını AKP savunuyor gibi bir düşünceye kapılıyor.

AKP’ye böyle hizmet ettiği yetmiyor gibi, geçtiğimiz günlerde de muhalefete saldırarak AKP’ye hizmetin değişik versiyonunu bizlere göstermiştir. Hele birde MHP takıntısı var ki, bu takıntı sadece kendine benzer yazarlarda mevcuttur. MHP hakkında bugüne kadar olumlu hiçbir görüşü olmamış Bekir Coşkun, ön yargı yüklü MHP düşmanlığına devam ediyor.

Bekir Coşkun, 18 Nisan 1999 Genel Seçimlerinde 2.parti olmuş MHP’yi “şoven milliyetçiliğin temsilcisi MHP” şeklinde tarif etmiş ve devamında “Artık kimse MHP’yi tutamaz… Sorun; MHP seçim öncesi sergilediği ”kavgadan-çetelerden-taştan-sopadan uzak” tavrını uygulamada da gösterip, yepyeni bir kimlikle karşımıza çıkabilir mi?.. Barışçı, hoşgörülü, bir kitle partisi… Kaygılarımız var… Yok, eğer MHP eski alışkanlıklarından vazgeçmezse… Yandı gülüm keten helva…” cümleleriyle aklınca MHP’nin şanlı mazisiyle dalga geçmiş birisidir. Hem de seçimlerden hemen iki gün sonra bu cümleleri yazmıştır. Yani MHP düşmanlığı Bekir Coşkun’un beyninde kalıtsal bir durumdur. Bugün MHP’nin muhalefetini sanki MHP’ye anlam yüklüyor gibi yazıyor ama cümlelerinde o kalıtsal MHP düşmanlığını yansıtmadan da yapamıyor.

Sözcü’deki köşesinde MHP hakkındaki yazısında “MHP’yi anlamak daha da güç…

“Komünistler geliyor” diye Zap Suyu’na harçlıkları ile köprü yapanları vura vura büyüyen parti…” cümlelerini kurmuş…1999’dan 2014’de gelmişiz, Bekir Coşkun yine aynı…1999’dan önce de aynıydı, eminim 2014’den sonrada aynı kalacaktır.

“Vura vura büyüyen parti” diyor MHP’ye… MHP’li, Ülkücü 5000 vatan evladını uzaylılar mı şehit etti Bekir Coşkun? Ülkücü şehitlerin hayatını bir oku bakalım, katilleri arasında senin yoldaşların, senin yol arkadaşlarından kaç kişi var mı bi bak!

MHP düşmanlığını son çıkan tezkere üzerinden tatmin etmeye çalışan Bekir Coşkun, Peşmerge sürüsünü de yabancı ülke askeri statüsüne sokarak, AKP’nin ihanetini bile MHP’den sormaya kalkıyor.

2009’da Habur’dan giren PKK’lı teröristlerin kahramanlar gibi karşılanması da mı tezkere bağlantılı Bekir Coşkun?

Bu Ağustos ayında Barzani’ye Türkiye tarafından yapılan silah yardımı da mı tezkere bağlantılı Bekir Coşkun?

AKP’nin Irak ve Suriye’deki terörist gruplara gönderdiği iddia edilen 2000 tır silah ve mühimmat yardımı da mı tezkere bağlantılı Bekir Coşkun?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Irak ve Suriye başta olmak üzere, bölge ülkeleri küresel vesayeti reddetmeli, insan varlıklarını ve coğrafi bütünlüklerini müdafaa edecek basiret, cesaret ve dirayeti gösterebilmelidir.

Ortadoğu’nun haritasını yeniden çizmek için kolları sıvayan, yeni devletler kurmak için fırsat kollayan çevrelere, lobilere, silah ve terör baronlarına karşı herkes uyanık olmalıdır.

Türk devleti, Misak-ı Milli’nin sınır boyunca sahnelenen fitne kampanyasına karşı tüm milli güç unsurlarıyla göğüs germelidir.

Milli güvenliğimize yönelen ağır tehditlerle başa çıkabilmek için, Suriye’nin kuzeyini derinlemesine içine alacak ve hiçbir terör örgütünün lehine olmayacak şekilde bir ‘güvenlik kuşağı’ hayata geçirilmelidir.

Kaybedecek zaman yoktur.” ifadeleriyle MHP’nin tezkereye niçin “Evet” oyu kullandığı ortada iken, AKP’nin ihanetini MHP’den sormak nasıl bir zekâdır?

MHP, TSK’ya sınır güvenliği konusunda güvenmeyip, PKK ve CHP yanında “Hayır” oyu mu verecekti Bekir Coşkun?

Sınır güvenliğini korumak Anayasa ölçüsünde TSK’nın görevi iken, oraya canlı kalkan olarak sen mi gitmeyi düşünüyorsun da, tezkere konusunda PKK gibi “Hayır” kullanmanın faziletlerini anlatıyorsun.

“Tezkere ile PKK’ye açıktan savaş ilan edilmiştir. Tezkerenin kabulüyle Türkiye barış sürecini sona erdirmiştir” diyen KCK Yürütme Konseyi Başkanı Cemil Bayık’ın fikir danışmanı yoksa sen misin?

Bekir Coşkun sen bu kafayı nasıl yaptın çok merak ediyoruz.

Bekir Coşkun gizli AKP’liliğin inan artık tamamen deşifre olmuştur. Peşmerge’yi yabancı ülke askeri yaparak, zaten Kürdistan’ı kabul ederek bunu da tescillemiş oldun.

Artık Sözcü’de açıktan AKP’nin sözcülüğünü yapabilirsin.

Bu milletin milli ve manevi değerlerini bilmeden muhalif yazar olursanız karşınıza Bekir Coşkun profili çıkar… Bu türler olduğu sürece de AKP’nin varlığı devam edecektir.

Yıldıray Çiçek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.