Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu

Bekir Bozdağ Bize Lüksün Tarifini Yapar Mısın?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
20.11.2014
A+
A-

Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yönetimi ‘KaçAK Saray’ın yapımı ve masrafları konusunda öyle bir köşeye sıkıştı ki, bunun için bol bol gündem değişikliği çabalarına giriyor. Ama bundan önce birçok konuda köşeye sıkıştığında gündem değişikliği başarısı gösterenler bu sefer aynı başarıyı henüz gösterememiştir. Bu yüzden kıvranıyorlar, ne yapacaklarını şaşırdılar.

Ama ne yaparlarsa yapsınlar nafile. Şuan Türkiye’de ne yaşanırsa yaşansın her konu gelip ‘KaçAK Saray’a bağlanıyor. Türk milletinin fertleri yoksulluk içinde kıvranırken 1milyar 370 milyon TL’ye yapılan ve masrafı her geçen gün artan ‘KaçAK Saray’a duyulan tepki canlılığını hala korumaktadır. Ve günden güne de çoğalmaktadır.

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan bu yüzden gündem değişikliği için ”Kristof Kolomb’dan 300 yıl önce ABD’yi 1178’de Müslüman denizciler keşfetti.” tartışması başlattı. Eee ne diyeceğiz şimdi bu duruma? ABD’yi Müslümanlar keşfetti ise, sende şimdi ABD’nin Müslüman kıyımında ABD’nin safında yer tutup, milyonlarca Müslüman’ı öldüren ABD askerlerine dua ediyorsun. Şimdi söylediğinle yaptığın arasında nasıl bir bağlantı kuracağız?

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan, sen bırak ABD’yi kimin keşfettiği masallarını da, bu sendeki lüks merakını bir anlat bu millete. Nedir bu israf, nedir bu savurganlık?

Saraylar, villalar, lüks otomobiller, uçaklar, sıfırlanamayan trilyonlar nedir bu hal?

6-7 yıl önce maaşınla geçinemeyen, çocuklarını burslu okutan sen iken bu hale nasıl geldin?

“Yiyiniz içiniz; fakat israf etmeyiniz! Çünkü Allah isrâf edenleri sevmez.” (A’râf Suresi 7/31)

“Muhakkak ki israf edenler [gereksiz yere savuranlar, haksızlık ve fesat çıkarmak için kullananlar], şeytanların kardeşleri oldular. Ve şeytan, Rabbine [karşı] çok nankör oldu.” (İsra Suresi / 27)

” Onlar, harcadıklarında ne israf ne de cimrilik edenlerdir. Onların harcamaları, bu ikisi arası dengeli bir harcamadır.” (Furkan Suresi / 67 )

Yüce Allah’ın bu uyarı ve ölçülerinden hiç mi nasiplenmedin? Sen nasıl İslamcı, nasıl bir dindarsın?

Milletin cebinden masrafı artarak devam eden 1000 odalı saray yaptırmak İslam’ın hangi ölçülerine uymaktadır?

Adalet Bakanı mı yoksa Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı mı belli olmayan Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan için, “Bir tane örnek göstersinler lüks bir yaşantıya dair, yok. Ne yapıyorlar. İftira üstüne iftira atıyorlar. Algı operasyonuyla bu milletin gözünden Recep Tayyip Erdoğan’ı düşüremezsiniz. Çünkü o milletin gönlündedir…” demiş. Ve konuşmasına şöyle devam etmiş:

“Recep Tayyip Erdoğan’ı 5 yıldızlı otellerde yemek yerken gördünüz mü? Düğün yaparken gördünüz mü? İftar programlarına katılırken gördünüz mü? 12 yıldır beraber çalışıyoruz, ben bir defacık olsun rastlamadım”

***

AKP’de bulunup Recep Tayyip Erdoğan’ın yabancısı olmak böyle bir şey demek ki. “12 yıldır beraber çalışıyoruz” diyor. Çalıştığı adamdan bihaber. Bekir Bozdağ şöyle haber arşivine gir bak bakalım, 12 yıldır beraber çalıştığın Recep Tayyip Erdoğan’ın kaç tane 5 yıldızlı otellerde fotoğrafları var.

Bekir Bozdağ “Bir tane örnek göstersinler lüks bir yaşantıya dair, yok. ” diyorsun. 5 yıldızlı otelde konaklamasını geçtik de, adetini unuttuğumuz lüks villalarını nereye koyacağız? Kaçak olan yahut olmayan villaları lükse girmiyor mu? Urla villaları nasıl yapılıyor, tapeleri aç da dinle bakalım.

Lüks yaşantıya merakı yok da, Başbakanlık binası olarak yapılan binayı hangi zihniyetle Başbakanlık kurumunun elinden alabiliyor? Çankaya köşkünde oturmak niye zoruna gitti?

Yol ve dava arkadaşı edindiğiniz PKK’lılar tarafından alçakça şehit edilen askerimizin hamile eşine Fransa’da yaşayan bir sıva ustası ev bağışlıyor. Bu ayıp size yeter!

Sıva ustası Ali Dal’ın adamlığına bakın biraz, Fransa’dan gelip şehit eşine ev bağışlıyor. O yaptırdığınız KaçAK Saray’ın bedeline tüm şehit ailelerine ev alınıyor ev!

“Bir tane örnek göstersinler lüks bir yaşantıya dair, yok. ” diyen Bekir Bozdağ sen hangi dünyada yaşıyorsun ve adı “Adalet” olan bakanlığı nasıl yönetiyorsun?

Akşam olunca ‘KaçAK Saray’ın karşısına geç ve ışıkları yanınca bir bak, lüks ne demek belki o zaman anlar ve utanırsın!

O yanan ışığın bedeli bile aylık 700 bin TL Bekir Bozdağ!

İslam’a aykırı ne varsa yapıyor ama yine de İslamcı diye anılıyorsunuz ya, sizi öyle ananları Allah affetsin.

İstediğiniz kadar gündem değiştirmeye çalışın, o KaçAK Saray’ın altında bir gün kalacaksınız.

Ha birde “CHP ve MHP birleşsin” diye akıl veren Bekir Bozdağ, AKP ve PKK birlikteliğinden doğan siyasi yavrunuz HDP’nin hali ola ki ayrılırsanız ne olacaktır? Velayetinin kimde olacağına İmralı’daki Öcalan karar verdi mi? Yoksa “mutlu aile tablomuzu kimse bozamaz mı” diyorsun? Bizce de öyle görünüyor, aranızdaki bu aşk kolay kolay yıkılacak gibi gözükmüyor Bekir’im…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.