DOLAR 5,7474
EURO 6,3852
ALTIN 272,2
BIST 108.659
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

Beka’nın Gereğini Yapın!

14.02.2019
1.332
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Beyin yüksek perdeden ifade ettiği “Beka Meselesi’’ iyi özümsenmeli ve anlaşılmalıdır. Aksi halde Beka Sorunu birilerinin koltuk sorunuymuş gibi algılanabilir.

 

Ülkemiz coğrafi özellikleri ve jeopolitik konumu nedeniyle her zaman tehdit altında olmuştur.Tarih boyunca birçok düşmanımız ve düşmanlarımızdan daha çok dostlarımız olmuştur. Şimdi ise maalesef teknolojik gelişmelere bağlı olarak binlerce kilometre uzaktaki düşmanlarımız tarafından tehdit edilmekteyiz. Bu tehdit bazen komşularımız üzerinden bazen de içerideki vatansız, kimliksiz,Bayrak sızlar eliyle gerçekleştirilmektedir. Son ve büyük tehdit 15 Temmuz gecesi fiili duruma dönüşmek için saldırıya hazırlanırken, bir satranç ustası olan Devlet Beyin hamlesini düşünemeyenlerin mat olduğunu gördük. Bir kez daha milli refleks ve ülkenin sigortası devreye girmiştir. “Hükümetin yanındayız”  açıklaması üç hilalli dev binanın koridorlarından ülkeye yayılmıştır. 50 yıllık mazisi,70 yıllık siyasi geleneği 5000 yıllık devlet geleneğine ve hafızasına sahip Milliyetçi Hareket Partisi “Hain kalkışmanın” bağrına bir hançer gibi saplanmıştır.

 

İfade ettiğimiz gibi tarihimizde bu ve bunun gibi birçok işgal girişimi yaşanmış, yaşanmaya da devam edecektir. Acı olan “Bizden görünüp bizden olmayanlar” eliyle yapılan girişimlerdir. Çünkü bu girişimler renksiz ve kokusuzdur. Elinizle “beslerseniz”, büyümeleri için “her istediklerini” verirsiniz ve gün gelir sizi yok etmek için saldırırlar. Bazen silahlı bir saldırı bazen ise sistemi yok etmek adına uzun süreli ve sistematik bir saldırı.Ele geçirme stratejisi uygularlar. Milli Bilinç, Ahlak, Milli Eğitim, Milli Ekonomi, Milli savunma… Milli olan  her şeye karşı sistematik bir saldırı ve asimilasyon başlar. Daha ne olduğunu anlamadan babalar moruk, ekonomik modeller israf ekonomisi, Milli Eğitim Milli yalanlar, Milli Savunma ise terörle müzakere sürecine geçer. Milli değerlere saldırı ve hakaretler başlar. Bu asimile çalışmalarının reklamları her tarafta yapılır ve taraftarlar her geçen gün çoğalır. İşte böyledir; “Bizden görünüp bizden olmayanların” ülkemize verdiği tahribat.

Bu minval de meselenin özüne gelirsek; Beka sorununu ortadan kaldırmak için ortak aklın devreye girmesi gerekmektedir. Bu gerçeği ifade eden MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’yi iyi anlamak lazımdır. Siyasi anlamda doyuma ulaşmamış bir aç gözlülükle her şey bizim olsun diyerek aday belirlemek “Beka” değil de “koltuk” meselesi gibi algılanabilir.Ve bu algı milletin tercihlerini değiştirirse, birilerinin koltukları için beka  zilleri çalabilir. Aday çıkarılmayan illerde diğer partinin adaylarının “Başkan yardımcısı” olarak değerlendirilmesi “Bekaya  olan inancın” artmasına aksi halde ise “koltuk meselesi” olarak görülmesine neden olur.

 

ifade etmek istiyom ki, borç batağındaki belediyelerin beka sorununu ortadan kaldırmak için: projesi, vizyonu, misyonu olan geçmişi ve geleceği aydınlık adaylar tercih edilmelidir. Bir o kadar da becerikli ve şahsiyet sahibi, bilgi ve becerisi olan encümen adayları listeler halinde vatandaşların önüne konulmalıdır.Ancak böylesi liyakat esaslı bir çalışma ortaya konulursa “Beka” sorununun  “Belediye Kasası” sorunu olarak algılanmasının önüne geçilmiş olur. Yoksa Ülkücüleri yok sayarak yapılan çalışmalar beka sorunun çözümü için atılmış adımlar olamaz.Yerelde Bakanlar ve vekiller düzeyinde yapılan ziyaretlerde Cumhur ittifakının bütün ortaklarının yöneticileri bulunmalıdır. Birlik ve bütünlük mesajı ancak bu şekilde samimi bir vücut ve ruh kazanır.

 

Vizyonu, misyonu, bilgisi, becerisi liyakati ve projeleri olmayan adayları sahneye sürmek amaca hizmet etmez.Bu tip insanlarla kurtarılacak “Beka” ancak ve ancak “Belediye Kasalarıdır”. Bu noktada hiçbir istek ve arzu içinde olmayan, pazarlık yapmadan hükümeti destekleyen ve denetleyen Milliyetçi Hareket Partisini taktir etmek gerekmektedir. Adaylarını iyi takip edilip, adaylıktan el çektirien kıymetli adaylarının Başkan yardımcısı olarak değerlendirilmesini tavsiye ediyorum. “Önce Ülkem Ve Milletim Sonra Partim ve Ben” diyen bir anlayışın mensubu olan MHP adaylarının bu seçimlerde hak ettiği desteği göreceği  kanaatindeyim.Lakin bu destek Cumhur İttifakı lehine hizmet etmelidir. Cumhur İttifakı; kişisel çıkarların üstünde milli bir amaca hizmet etmektedir. Asla kişiselleştirilmemelidir. Ak Parti herşeyin sahibi değil, Cumhur ittifakının ortağıdır. Üst yönetimde kabul gören bu gerçek yerelde de vücut bulmak zorunda dır. Aksi halde “Bu millet pay edilemeyenin ne olduğunu sorar” ki, verilecek cevap bulamazsınız. Her şeyimizle Ülkenin Bekası için çalışacağız.

“İttifak Bizim, Ülke Bizim ”

Eşit hak ve eşit paylaşım istiyoruz!

 

Mevzu vatansa hepimiz ölelim,

Yok  mevzu makamsa hepiniz ölün!

 

Şener Bülbül

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.