Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

Bebek Katilinin Onayına Sundular

16.10.2014
A+
A-

Hükümetin nasıl bir çaresizlik içinde olduğunu ibretle izliyoruz. PKK ile yapılan ortaklık ve İmralı canisiyle kurulan şeref masalarının gelip dayandığı yer, zıvanadan çıkmak ve açık ve aleni bir kalkışma olmuştur. Bebek katili tarih verip tehdit ediyor, Kan dilli sürüngenler kontrollerindeki katilleri yeni kalleş saldırılar için mevzilendiriyor, şehirdeki mazbatalı hainler IŞİD bahanesiyle isyan çağrısı yapıyor, hazırda bekleyen ihanet tayfası da ortalığa dökülüyor, yakıp yıkarak, cinayet işleyerek AKP’nin zaten çoktan esir aldıkları iradesini tamamen ele geçiriyor.

TOMA VE İHANET

Hiç kimse kimseyi kandırmasın. “Barış olacak, huzur sağlanacak, kan akmayacak” denilerek başlatılan ve adına “çözüm süreci” denilen proje iflas etmekle kalmamış, ağır bedeller ve büyük bir ihanet doğurmuştur. Bir yerine 10 TOMA almaktan bahsederken, İmralı’daki bebek katiline telefon hattı kurarak, mazbatalı hainlerle acil görüşmeler yaptırarak ve mektup göndererek himmet beklemek, hükümetin çaresizliğinin acı göstergeleridir. Bir tarafta Türk milletinin artık bu ihanet projesini görüp anlamış olmasının ve ilk fırsatta bunun hesabını soracağının telaşı; diğer tarafta şeref masaları kurup azdırdığınız ihanet güruhunun tehditleri ve bu tehditlerin ciddiye alınmaması durumunda neler olacağını göstermeye kalkışmaları var.

İRADELERİNİ BEBEK KATİLİNE KAPTIRDILAR

İnkar etmeye ve bu milletin aklıyla oynamaya boşuna uğraşmayın. Nasıl bir girdaba düştüğünüzü, nasıl bir çaresizlik yaşadığınızı bizzat kendi açıklamalarınız ele veriyor. Taşları bağlayıp, itleri salmanın bu sonucu doğurduğunun siz de farkındasınız. Onun için TOMA sayısını 10’a katlamak ihtiyacı hissediyorsunuz. Onun için güvenlik güçlerine yeni yetkiler vermeye çabalıyorsunuz. Bu yaptıklarınız ve söyledikleriniz, şimdiye kadarki icraatınızın yanlış olduğunun ve bunun sonucu olarak bölücü hainlerin zıvanadan çıktıklarının birinci elden itiraf edilmesidir. Ancak, iradenizi bebek katiline kaptırdığınız için, geri de dönemiyorsunuz. Bu caniden himmet bekliyorsunuz. Kızdırmamak ve azdırmamak için verdiği talimatları çaresiz biçimde yerine getiriyorsunuz.

MEKTUBU GİZLEME TELAŞI

15 Ekim tehdidini ciddiye alıp gereğini yapmak için nasıl çırpındığınızı bu millet görmüyor mu zannediyorsunuz? Siz, ne kadar gizlemeye ve inkar etmeye uğraşsanız da, ortağınızdan gelen açıklamalar her şeyi ele veriyor. Bay Bülent Arınç’ın bakanlar kurulu toplantısı sonrasında kendisine sorulan bebek katiline gönderilen mektupla ilgili soruyu geçiştirmek istemesi, nasıl bir açmaza düştüğünüz ibret veren bir başka belgesi olmaktan ileri gidememiştir. HDP Grup Başkanı İdris Baluken’in İmralı’daki bebek katiliyle görüşen heyette olduğunu bilmeyen mi kaldı? Hazırladığınız mektubu Baluken’e teslim etmenizin anlamı gayet açıktır. Bebek katilinin elinize verdiği yol haritasına uyacağınızı ilan etmekle kalmadınız, bunun için yapacaklarınızla ilgili taslağı onayına sunmak üzere bir de İmralı’ya ve Kandil’e havale ettiniz. Şimdiye kadar defalarca olduğu gibi, mektubunuzu alacaklar, eksik bulduklarını ilave edecek, fazla bulduklarını çıkaracak ve son şeklini verecekler, sizde alıp onu kanun metni haline getirip meclise sunacaksınız. Bunun adı da milli irade olacak!

YENİ KALLEŞLİKLERE DİKKAT

Çözüm süreci, ihanet sürecine dönüşmüş ve kontrolden çıkmıştır. Dağdan ineceğini söylediğiniz eli silahlı katiller şehirlere yayılmakla kalmamış, yeniden kan dökmek için mevzilenmeye başlamışlardır. Genelkurmay’dan yapılan açıklamalar, katil sürüsünün yeniden harekete geçebileceğini gösteriyor. Sınırlarımızın hemen ötesinde meydana gelen bataklık, bu ihanet güruhunu daha da iştahlandırmaktadır. IŞİD bahanesiyle yapılan kalleşlikleri bu millet bizzat yaşadı. MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli’nin grup toplantısında yaptığı açıklamada altını özellikle çizdiği gibi bu hainler Kobani’yi düşünüyor olsalardı, Türkiye’yi ateş yerine döndürmek yerine, gider IŞİD’in karşısına dikilirlerdi. Asıl niyet Kobani’yi kurtarmak değil, Türkiye’yi bu bataklığa çekmek ve Barzani ve PYD’den sonra üçüncü ayağı da tamamlamaktır. KCK’dan yeni bir kalkışma ve isyan çağrısının yapıldığı yönünde gelen haberleri büyük bir endişeyle takip ediyoruz.

TEHLİKELERİ SEZMEZ DEVLETİN GÖREVİ

Her şey ortada. Bu gidişin sonunun ne olacağı bellidir. Bu noktada Sayın Bahçeli’nin yaptığı tespit ve uyarıyı bu vesileyle bir defa daha hatırlatmak istiyorum: “Paylaşım ve bölüşüm kavgası IŞİD vekaletiyle kanlı mecrasında ilerlemektedir. Eğer AKP Hükümeti, vahşi emperyalizminin önünde yuvarlanmaya devam eder, teröristlerle müzakerede inat ederse vatanı ve milleti bugünkü haliyle bir arada tutmak imkânsızlaşacaktır. Tehlikeleri sezmek, buna uygun stratejik ve politik planlamalar yapmak, hepsinden de önemlisi milli birlik ve kardeşliğimizi emniyete almak devleti yönetenlerin asıl ve asli görevidir.”

ORHAN KARATAŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.