DOLAR 5,9474
EURO 6,6606
ALTIN 289,7
BIST 114.754
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

Bebek katili hükümet sözcüsü mü oldu?

13.07.2013
57
A+
A-

ORHAN KARATAŞ

AKP’nin İmralı canisiyle kurduğu kirli koalisyon ihanet icraatlarını hızlandırarak sürdürüyor. Hergün ortalığa yeni ve hazin bir sonuç çıkıyor. İmralı’daki caninin BDP’lilerle yaptığı görüşmenin tutanaklarında olan her ne varsa, noktasına, virgülüne kadar hayata geçiyor. O tutanakların bir yol haritası olduğu, hazmettirme operasyonu olarak sızdırıldığı yayınlandığı günden belliydi. Nitekim AKP, İmralı canisinin hazırladığı bu yol haritasına harfiyen uymakta ve titizlikle gereğini yerine getirmektedir. Tutanaklar hükümet programı, bebek katili de hükümet sözcüsü gibi.

Nasıl da birbirlerini tamamlıyorlar

AKP’nin daha ilk iktidarında, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük ve yakın bir tehlikede olduğunu aklı başında olan herkes görmüş ve söylemişti. Gelinen noktada hiç başka bir bilgiye ve belgeye gerek kalmadan sadece İmralı canisinin, nereden nereye geldiği, söyledikleri ve yaptıkları ihanetin hangi boyuta ulaştığını anlamaya da, anlatmaya da fazlasıyla yeter. Bebek katili AKP ile kurduğu kirli işbirliğinin ülkeyi ne hale getireceğini tutanaklarda şu pişkin sözlerle ifade etmişti: “Bir rejim değişikliği olacak. Tanzimat, Meşrutiyet, Cumhuriyet, 1950 çok partili hayata geçişten çok daha önemli, bu hepsinden daha derinlikli olacak. Başarılı olursak yepyeni bir Cumhuriyete… Anadolu ve Mezopotamya’nın tam demokratikleşmesi, hazırlığım bu yönde.”

Şu tesadüfe bakın ki AKP’nin 10 yıldır yaptıkları da bu sözlerle aynen örtüşüyor. Onlar da Cumhuriyetle hesaplaşıyor, onlar da rejimi değiştiriyor, onlar da bu ihaneti demokrasi olarak anlatıyor. Niyet aynı, hedef aynı. “Türk milleti, Türk bayrağı” diyememenin altında, yıkılmış bir Türkiye ve yerine kurulmuş Anadolu ve Mezopotamya Cumhuriyetleri var.

AKP’yi kim ayakta tutuyor?

AKP’nin ne olduğunu, nasıl kurulduğunu, BOP’a neden saplandığını, Obama’nın sopasından niye korktuğunu zaten biliyorduk. Bebek katili, o tutanaklarda tehdit yollu da olsa bir defa daha itiraf etmişti: “Benimle oynanmayacağını özellikle AKP’ye anlatmalısınız. AKP’lilerle konuşun anlatın. Siz meclistesiniz. Size görev düşüyor. AKP’yi 10 yıldır ayakta tutan benim. Derhal bu söylemi terk etmesi lazım. Biz AKP’yi çıkartan gücüz.” Aradan aylar geçti ve bebek katilinin bu sözlerine en küçük bir itiraz gelmediği gibi, onu haklı çıkardılar.

Al sana ikinci aşama

Yine sayın başbakan başta olmak üzere bütün AKP sözcüleri ülkeye huzur geldiğini anlatıp, dağdaki katillerin çekilmelerinden bahsediyorlar. İhanet güruhu da birinci aşamanın tamamlandığını ve artık ikinci aşamaya geçilmesi gerektiğini anlatıp, hükümeti bu konuda adım atmaya zorluyorlar. O ikinci adımın ne olduğunu İmralı canisi şöyle anlatmıştı: “Ne ev hapsi, ne de af, bunlara gerek kalmayacak. Herkes, hepimiz özgür olacağız. Başarılı olursam ne KCK tutuklusu kalır, ne başkası. Komisyonlar kurulacak. Hakikat komisyonu da kurulacak. Akil adamlar denetimde olacak. Çekilme o zaman olacak. Köylere geri dönüş olacak.” Ve yine şu tesadüfe bakınız ki, bugün bütün bunlar aynıyla hayata geçiyor.

Aynı tehditler

Bebek katili müzakereler sırasında neleri masaya koyduğunu, AKP’yi hangi tehditlerle nasıl razı ettiğini, şu sözlerle ortaya koymuştu: “Umarım AKP’de bizi yanlış anlamaz. Anlarsa felaket olur. Bunları yapmazlarsa geri çekilme olmaz. Bu olmazsa 50 bin kişiyle halk savaşı olacak. Ölen ölecek, ben karışmıyorum.” MİT’in raporları, başbakanın beyanları, ne yazık ki bu sözlerin gereğinin de yerine getirildiğini ve bu tehditlerin işe yaradığını gösteriyor. Ve yine şu tesadüfe bakın ki, hükümeti adım atmaya zorlayanlar aynı tehditleri savuruyor.

Çekilip daha da büyüyeceklermiş

Başbakan dağdaki eli kanlı katillerin geri çekilmesi ve ülkeyi terk etmeleri durumda, kendilerine dokunulmayacağı teminatı vermişti. Biz defalarca bunun bir oyun olduğunu, bu katillerin asla vazgeçmeyeceklerini, bunun bir işe yaramayacağını, daha fazla eğitim görüp, daha fazla elaman toplayarak daha büyük tehdit haline geleceklerini söyledik. Zaten bebek katili de, “Çekildiğimiz alanda gerillayı daha da büyüteceğiz. Çekilirsek gerilla biter görüşüne katılmıyorum. Suriye var, İran var. Şu an Suriye’de 50 bin, Kandil’de 10 bin, İran’da 40 bin var.” demişti. Bebek katilinin bu sözlerini kabul ettiler, şimdi de bu canilerin dağdaki elebaşlarıyla görev düzenlemesi yapıyorlar.

Bölmenin karşılığı başkanlık

AKP’nin yaptığı ve yapacağı teslimatların sonunda gelinen nokta ülkenin fiili olarak bölünmesidir. Artık asıl hedefleri bağımsız Kürdistan’dır. Bunun için TBMM’den Anayasa ve kanun geçirmeleri gerekiyor. AKP’nin Anayasa ısrarının, meclisi yaz aylarda çalıştırma hesabının altında yatan budur. AKP’ye düşenin ne olduğunu da yine bebek katili söylemişti: “Başkanlık sistemi düşünülebilir. Biz Tayip beyin başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz.”

Ey AKP milletvekilleri, ey AKP’ye oy verenler, bu katilin AKP’ye ve AKP’nin arkasındaki çoğunluğa dayanan bu cüreti, ülkenin fiilen bölünmesi sizi hiç rahatsız etmiyor mu?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.