BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK!

10.11.2018
A+
A-

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir

Aziz Türk Milletinin hürriyet mücadelesinin önderi olan Mustafa Kemal Atatürk’ün kutlu Tini şad olsun!

Karanlıkları aydınlatan bir güneş misali Türk milleti için ömrünü feda eden Atatürk bugün ne derecede anlaşılmaktadır? Atatürk’ün bizlere bıraktığı bu muazzam Cumhuriyet’e ne derece sahip çıkılmaktadır. Teslimiyetin ve adanmışlığın en muazzam örneği olan Atatürk kendisini Türk milletine adamış, davasına teslim olmuş, cihanı titreten bir liderdi. Gerek diplomatik, gerek siyasi gerek de girmiş olduğu savaşlarda yüce Türk milletinin varlığı için mücadele eden Atatürk devletimizin temellerini ‘’Türk milliyetçiliği- Cumhuriyet-Hürriyet ‘ üzerine inşa etmiştir. Nice eklenmesi gerekenler vardır lakin bu üç temel unsur etrafında topyekûn birleşen Türk milleti emperyalist güçlere iç ve dış hainlere tek yürek bu mücadeleyi vermiştir. Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.

Türk milliyetçiliğinin milli bir güç olduğunu gösteren Atatürk bu kutlu düşünce çerçevesinde kutlu yarınlara doğacak ufuklara; Bozkurt duruşuyla selamlar iletmiştir. Bugün Atatürk’ün temelli olan Türk milliyetçiliği ve Cumhuriyet düşmanları ne hazindir ki yöneticilikle meşgul olmakla beraber ağızlarındaki salyaları ulu önder Atatürk’ün aleyhinde akıtmaktadırlar. Bugün Atatürk’ün varlığını kabul etmeyen açıkça Türk milletinin varlığını kabul etmediğini bildirmektedir. Bugün Atatürk’ün varlığını kabul etmeyen Cumhuriyetin varlığını kabul etmediğini beyan etmektedir. Atatürk Türk milleti için bir kutuptur. Evet Türk milleti için kutuptur çünkü; Türk dünyası da başta olmak üzere cihan üzerinde muazzam bir saygıya, muazzam bir sevgiye sahip olan ulu önder bu yegane özelliğinin bu kudretinin sebebi Türklüğe ait olduğunu belirtmiştir. “Beni insanüstü göstermeyin. Benim doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmiş olmamdır.”

Mücadelesinin fevkaladeliğini; muazzam harekâtını; Türklüğe bağlı olduğunu beyan eden, Atatürk’ün kurduğu Ülkede armağan ettiği Cumhuriyet’e bugün Atatürk’ün varlığına, bugün Cumhuriyetinin kudretine, bugün Türk milliyetçiliğinin dokunulmazlığına kast edip, her alanda bunları yok etme çabası gütmektedirler. Kuduz bir köpek misali Atatürk varlığına ve Türk Milliyetçiliğine saldıranlar derhal zapt ettikleri koltukları terk etmelidirler ya da ettirilmelidirler. Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir diye vurgulayan Atatürk Türk milletini muasır medeniyet seviyesine yükseltecek ülkünün, kaynağının, Türk milliyetçiliği olduğunu vurgulamıştır. Bir Turan aşığı olan Atatürk; Türk birliğinin bir gün gerçekleşeceğini ümit etmektedir. İstanbul’da yayımlanan bir gazetenin Kaşgar da okunacağını belirtmiştir.

Bir hayâ, bir medeniyet, bir kudretli ruh olan Atatürk; yüksek dehası, azmi ve çalışkanlığı ile her daim Türk Milletini güneş misali ısıtmış, en sıkıntılı anlarında zifiri de dolunay gibi aydınlatmış ve daima meşale olmuştur. Atatürk’ün varlığı bakidir ve ebedidir. Düşünceleri ve ülküleri biz Türk milliyetçiliğinin himayesi altındadır. Biz ülkücüler Atatürk’ün düşman olduğu Komünizme Emperyalizme, Faşizme karşı her türlü mücadeleyi verenleriz. Bugün kendisini Atatürkçü gösteren Atatürk’ün partisi diye ilan edenlerin hükmü çoktan düşmüştür. Atatürkçülük komünizmin karşısında olmak demektir. Atatürk varlığının sevgisi demek Marksizm ile Emperyalizm ile mücadele etmek demektir. Atatürk sevdalısı demek; Atatürk’ün düşünceleri doğrultusunda ilerlemek ve Atatürk’ün belirlediği çizgi doğrultusunda gitmek demektir. Bugün Türk milleti her aşamada zorlu bir süreç içindedir ve leş kargaları etrafımızda gezinirken bize düşen Atatürk’ün yolundan ve düşüncelerinden yararlanarak iç ve dış hainlere gerekli cevabı vermek ve tavır almaktır.

Başınızı kaldırıp baktığınızda bugün hep aynı güruh Atatürk’ün varlığına pervasızca konuşmaktadır. Bunlar; siyasal İslamcılar, bunlar Pensilvanya’nın evlatları. Bunlar; Kandilin beslemeleri. Bunlar; Moskova’nın elçileri. Bunlar Türk milletinin düşmanlarıdır. Sınırlarımız ötesinde değillerdir vatan toprağımızın kalbinde yer almaktadırlar. Türk gençliğinin vazifesi Atatürk’ün Aziz varlığını yani Türk milliyetçiliği ve Cumhuriyeti korumak ve muhafaza etmektir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti’ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ERTUĞRUL SUBAŞI

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.