BAŞKAN TÜRKER’DEN 2.YARIYIL MESAJI

BAŞKAN TÜRKER’DEN 2.YARIYIL MESAJI
05.02.2018
A+
A-

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, 2017-2018 Eğitim ve Öğretim ikinci yarıyılının eğitimci,  veli ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Yeni dönemin Öğretmen, öğrenci ve tüm velilere başarı getirmesini temenni eden Başkan Türker, ‘Yeni yarıyılın başlaması nedeniyle kıymetli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve sayın velilerimizin sevincine, heyecanına yürekten katılıyor, bu eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.’ dedi.

Nevşehir Ülkü Ocakları olarak eğitime verilen önem hakkında da bilgiler aktaran Başkan Ali Türker, ‘Öğrencilerimizin eğitimi için Nevşehir’de ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin daha iyi yetişmeleri ve ülkemizi daha ileriye taşımaları için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Öğrencilerimiz yarıyılını en iyi şekilde değerlendirsin diye Nevşehir Ülkü Ocakları olarak Hanifi Bender eğitim kampı açtık. Bu kampta zeybek kursundan tutunda, tarih, Matematik, dini sohbetler, spor faaliyetleri, ilk yardım gibi pek çok kurs açtık. Daha buna benzer pek çok etkinliğimiz var. Şimdi de talep olduğu takdirde lise öğrencilerine yönelik Türkçe, Matematik, Coğrafya ve Tarih kursları açıyoruz. Tecrübeli eğitimciler tarafından ücret talep edilmeden verilecek bu kurslara lise öğrencilerimizi bekliyoruz.’ dedi.

‘Hanifi Bender Eğitim Kampı’ sona erdi

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından öğrencilerin yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmesi için açtığı ‘Hanifi Bender Eğitim Kampı’ sona erdi.

Yaklaşık 100 öğrencinin katılım gösterdiği ve oldukça verimli geçen kampın son gününde öğrencilere yönelik doğa yürüyüşü düzenlendi. Gün boyu doğa ile iç içe yürüyüşün ardından Gençlere, Ürgüp yolu üzerinde ki Kapadokya Park’ta yemek ikramında bulunuldu.

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker bünyesinde çalışmalarına son verilen kampta dini sohbetler başta olmak üzere, spor faaliyetleri, ilk yardım, tarih, zeybek kursu gibi pek çok etkinlik yer aldı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Ali Türker, “Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı olarak ortaöğretim teşkilatımıza yönelik yarıyıl tatilini verimli geçirmek için düzenlediğimiz Hanifi Bender Eğitim Kampı sonlanmıştır. Kamp kapsamında gençlerimiz zeybek kursundan spor faaliyetlerine, dini sohbetlerden ilk yardım, tarih gibi eğitim seminerlerine pek çok konuda kendilerini geliştirme fırsatı buldular. Oldukça verimli geçen bu eğitimlerin son gününde genç bozkurtlar bölgemizin imkanlarından da faydalanarak doğa yürüyüşü yaptılar ve sonunda da ocak başkanımızın yemek ikramıyla kampı sonlandırdılar. Tüm bozkurtlara başarılı bir yarıyıl diliyoruz.” dedi

Kamp verimli geçti

Tatil boyunca kamplara günübirlik katılan öğrenciler ise kampın oldukça verimli geçtiğini ifade ederek, Nevşehir Ülkü Ocakları öğrencilere yönelik birçok faaliyete imza atıyor. Yarıyıl tatilinde açılan Hanifi Bender Eğitim Kampı’na bizlerde katılım sağladı. Kampta birçok etkinlik yer aldı. Tatilimizi dolu dolu geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri yararlı işlere yönlendiren başta ocak başkanımız olmak üzere, tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ederiz.” dediler

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.