Başkan M.Yavuz Ünlü’den 23 Nisan Mesajı

Başkan M.Yavuz Ünlü’den 23 Nisan Mesajı
23.04.2019
1.084
A+
A-

Çorum Ülkü Ocakları Başkanı M.Yavuz Ünlü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

23 Nisan 1920, Türk milli iradesinin temsil mercii olan Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. TBMM milli iradenin hakim olduğu, Türk yurdunun ve büyük Türk milletinin kaderinin tayin edildiği dualı ve mukaddes bir çatıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelleri bu çatı altında atılmış, Türk milleti yedi düvele bu çatı altında meydan okumuştur. Türk milli ruhunun yeni bir dirilişle ayağa kalktığı, genç ve büyük Türkiye idealinin neşvü nema bulduğu bu mukaddes çatının dualarla açıldığı o kutlu gün Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk milletinin istiklal ve istikbal sembolü olan Türk gençliğine armağan edilmiştir.

Dünya üzerinde çocuklarına bayram armağan eden tek lider Mustafa Kemal Atatürk ve tek ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmuştur. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın ne denli bir öneme sahip olduğunun ve Mustafa Kemal Atatürk’ün onlara ne kadar çok değer verdiğinin bir göstergesidir 23 Nisan.

Çocuklarımızın milli değerlerimizi özümsemesi, kurucu değerlerimizin idrakiyle yetişmesi açısından milli bayramlarımız son derece önemli bir yer tutmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli etkinliklerle 23 Nisan bütün coşkusuyla kutlanmalı, çocuklarımızın ruhunda birlik beraberlik fikri aşılanmalıdır.

Bu vesileyle yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Çocuk Bayramını kutlarım.
Ne Mutlu Türküm Diyene.

M. Yavuz Ünlü
Çorum Ülkü Ocakları Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.