SON DAKİKA

Başkan Gündoğdu’dan Ezana Saygısızlık Yapanlara Sert Tepki

Bu haber 10 Mart 2019 - 16:19 'de eklendi ve 1.121 kez görüntülendi.

Edirne Ülkü Ocakları Başkanı Barış Gündoğdu , 8 Mart Günü İstanbul’da yaşanan Ezan sesini bastırmak için ıslık çalınarak düdük öttürülme Hadisesiyle ilgili “ Buna benzer terbiyesizliğe asla Müsaade etmeyeceğiz “ dedi ..

Başkan Barış Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti ;

İstanbul İstiklal Caddesi’nde Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen yürüyüşe katılan sözde bir grup insan müsveddesi gürûhun, ezanın okunmasıyla ıslık çalmaya başlayarak , Ezan-ı Muhammediye sesini bastırmaya çalıştı , başta Türk-İslam Alemini ve toplumumuzu derinden üzen bu hadiseyi Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığı olarak şiddetle ve Esefle kınıyorum .

Gün geçtikçe toplumumuzu ayrıştırmaya birlik ve beraberliğimizi zedelemeye çalışan bu hainler’e karşı tek ses ve tek yürek olmamız gerekmektedir . Atalarının Topla tüfekle yapamadıklarını torunları Dini değerlerimize saygısızlık yaparak başarmaya çalışıyorlar ama yanılıyorlar ve tarih boyunca ataları gibi kara bir leke olarak kalacaklar aşağılık pislik olarak anılacaklar !

Bu cüreti ve cesareti kendilerinde bulan sözde insan görünümlü mahlukatlara uyarımızdır Her dine ve her görüşe saygılı olmuş bir milletin mensupları tabi size aynı şekilde karşılık vermeyecektir , Fakat bir kez daha bu ve buna benzer terbiyesizliğe müsaade etmeyecektir !

8 Mart Dünya Kadınlar gününde amacın dışına çıkarak Terör örgütü sempatizanlarının propaganda yapmasına katiyen imkan vermeyeceğiz !

Cumhuriyetimizin Kurucusu M. Kemal Atatürk’ün sözünü hatırlatmak isterim ;

“Milletin kaynağı, toplumsal hayatın temeli olan kadın ancak faziletli, Ahlaklı olursa görevini yerine getirebilir.” M. Kemal Atatürk

Türk Kadını Edebiyle Ahlakıyla ve Faziletiyle bilinir . Bu ismi karalamaya kimsenin Hakkı yoktur ! 8 Mart Dünya Kadınlar gününün bu denli bir terbiyesizlikle geçmiş olması üzüntü vericidir . Bizler uyarımızı yaptık, Ülkü Ocakları ve toplumumuzun ahlaki değerleri her daim ahlaksızlığın,edepsizliğin karşısında olmuş ve olacaktır !

Barış Gündoğdu
Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.