Başkan Demir’den Mevlid Kandili Mesajı

29.11.2017
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kilis merkez ilçe başkanı Mustafa Demir, kandillerin yardımlaşma, ibadet, dua, sevgi ve şefkat günleri olduğunu söyledi.

 

MHP Kilis merkez ilçe başkanı Mustafa Demir, Mevlid Kandili’nin Allah’ın elçisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) kainat ufkundan bir güneş gibi doğduğu gün olduğunu belirtti. Demir, “İslam dünyasında, Hazreti Peygamberin dünyaya geldiği gece Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır.

Hazreti Muhammed yüce Allah’tan bir rahmet olarak insanlığa gönderilmiş, bir rahmet peygamberi olarak inananların gönüllerinde taht kurmuştur. İçinde bulunduğumuz çağda da, O’nun öğütlerine, telkinlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz.

 

Bu mübarek gecelerde Cenab-ı Hakk, af ve mağfiret kapılarını sonuna kadar açar. Güçlülerin değil, haklıların hakim olduğu bir dünya için dua edelim. Ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olması dileklerimle, Türk-İslam aleminin mübarek Mevlid Kandili’ni tebrik eder, bu kutlu gün ve gecelerin hayırlar getirmesini yüce Mevla’dan niyaz ederim” dedi

Kilis MHP Merkez İlçe Başkanı
Mustafa DEMİR

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.