MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Avcı “Yeni neslin, milli ve manevi değerlerle donanmış bu onurlu ve kutlu mirasa, milli kimliğe sahip çıkacağına, egemenlik haklarından taviz vermeyeceğine yürekten inanıyorum.” dedi.

 

 

“Coşkuyla gururla idrak ediyoruz!”

 

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “99 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasına istinaden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla ve gururla idrak ediyoruz.” dedi.

KURTULUŞ SAVAŞI BU ÇATI ALTINDA YÜRÜTÜLDÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle mesaj yayımlayan Başkan Avcı, “Dünya tarihinin en büyük milleti olarak nice medeniyetler kuran ve bugün yine Dünyanın en geniş coğrafyasında varlıklarını sürdüren Türk milletinin mevcut en büyük ve en güçlü devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin şanlı iradesiyle tecelli etmiştir. O Meclis ki; nice acılar, nice hatıralar, nice hasretler üzerinde aziz milletimizin hür ve kahraman iradesiyle tam bağımsızlık ülküsü ile kurulmuş, milli kimliğe sahip çıkmış ve yüceltmiş, Kurtuluş Savaşımız da o kutlu çatı altında sevk ve idare edilmiştir.” diye konuştu.

“TBMM, ŞEREF VE ONUR MECLİSİ”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden sürecin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin milli, onurlu, kararlı ve azimli çalışmaları sonucu hukuki ve siyasi altyapısının hazırlanarak yürütüldüğünü belirten Avcı, şunları söyledi:

“Bu bakımdan; ordular hazırlayıp ordular yönetmiş, çöken bir imparatorluğun enkazı üzerinde devlet kurmuş, zalimlere karşı mazlumların sözcüsü olmuş Türkiye Büyük Millet Meclisi aynı zamanda kahraman, gazi, aynı zamanda milli iradenin tecelli ettiği şeref ve onur Meclisidir. Yeni neslin, milli ve manevi değerlerle donanmış bu onurlu ve kutlu mirasa, milli kimliğe sahip çıkacağına, egemenlik haklarından taviz vermeyeceğine yürekten inanıyorum.”

“ATATÜRK’Ü, DAVA ARKADAŞLARINI RAHMETLE ANIYORUM”

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıl dönümünü bu duygu ve düşüncelerle idrak ederken, geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını içtenlikle kutluyor, yüce milletimizin birlik ve beraberliğinin daim olması temennilerimle, TBMM ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesini seçkin şahsiyetinde toplayan, bu mirası bizlere emanet bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”