Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

BAŞBUĞUM, RUHUN ŞAD MEKANIN CENNET OLSUN

04.04.2020
A+
A-

Vefatının 23. Sene-i devriyesinde Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmet, minnet, hürmet ve hasretle anıyorum. Rabbim rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, nur içinde yatsın. Allah ondan razı olsun.

Aziz anısı önünde tazimle eğiliyorum. Biz senin davanı sadece cama, duvara, dağa, taşa yazmadık ki; depremle, boranla, karla ve güneşle silinsin. Biz seni kalbimize, zihnimize ömrümüze yazdık.. Ne senden ne davandan döneriz. Evlatların olarak Bozkurt yürüyüşü ile yürüyor ve görüyoruz.

Hakka yürüyüşünün 23. Yılında cennet mekan rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i bir kez daha minnet ve rahmetle anıyor ve diyoruz ki; Bize emanetin olan MHP’nin iktidarı için varımızla, yokumuzla, yılmadan, yorulmadan, bıkmadan, usanmadan mücadelemize devam ettiğimizden emin ol ve rahat uyu BAŞBUĞUM. Ruhun şad, mekanın cennet olsun.

Alparslan Türkeş bir ülküdür. Türk’ün tarihi misyonunu hatırlatan, yeniden diriliş davasına mimarlık yapan, ümitsizliği ümit haline getiren ebediyen yaşanacak bir ülkü.

O, Allah’ın Türk milletine bir ihsanı, armağanıdır. Çünkü onunla hatırladı Türk milleti asli cevherini, onunla dirilişe geçti birlik ruhu onun ile şaha kalktı Necip Türk milleti..!

O yaktı “esir Türklere hürriyet” ateşini ve tutuşturdu Turan meşalesini yeniden, bir daha, engellenmez bir coşkuyla… İslam alemi Nizamı Alem anlayışını onunla bir daha hissetti yüreğinde…

İşte benim için Başbuğ; Çin Seddi’ni aşan Atilla, Göktürk efsanesini tarihe nakşeden Kürşad, Okyanusa at süren Tarık Bin Ziyad, Haçlı sürüsünü yer ile yeksan eden Kılıç Arslan, ‘’Ya ben İstanbul’u alırım; yada; İstanbul beni” diyen Fatih Sultan Mehmet Han, yedi düvelin işgalini devlet adamlığı dehası ile durduran II. Abdülhamit Han, Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum diyen Mustafa Kemalce mücadele etmektir.

Onu birkaç cümleyle anlatmam mümkün değil…

Başbuğ Alparslan Türkeş, komünizme, kapitalizme, emperyalizme, yolsuzluğa, rüşvete, haksız kazanca, bölgeciliğe ve bölücülüğe karşı amansız bir savaş açmış mükemmel bir şahsiyetti.

Türk Milletini bölmek isteyenler, karşılarında yıkılmaz, yenilmez ve aşılmaz bir engel olarak Başbuğ Alparslan Türkeş’i bulmuşlardır.

Türk Milletinin vermiş olduğu bu büyük mücadelede modern ilmi ve İslam ahlâkını önder edinmiş bir liderdi.

O, sarsılmaz bir iman ve azmin temsilcisiydi: “Ben Türk Milletini, sokaklarda ıspanak fiyatına satılan demokrasiye, rüşvet ve hile ile çiğnenen, çiğnetilen hukuk düzenlerine, ahlâktan mahrum bir hürriyete, tefeciliğe, karaborsaya yer veren bir iktisadi yapıya çağırmıyorum. Türklük şuur ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, Allah yoluna çağırıyorum…”

Allah yolu, hak yolu, adalet ve hukuk… Bugünler de ne kadar da ihtiyaç duyuyoruz değil mi? Bölücülüğün kol gezdiği günümüzde; dışlayıcılıktan uzak şöyle haykırıyordu Başbuğ;

Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yaşayan soydaşlarımız ve millettaşlarımız için, “Onlar ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürdüz, Biz ne kadar Türk’sek onlar da bizim kadar Türk’türler” diyor; değişmeyen bu düşünce, milliyetçilik ekseninde kendini bugünde ortaya koyuyor tıpkı doksanlarda olduğu gibi, bugün bizler de diyoruz ki; ‘’Bin yılda karıldı bu ülkenin harcı, ayrıştırmak kimin harcı..!’’

Başbuğ Alparslan Türkeş’in izinde, Lider Devlet Bahçeli’nin emrinde, iki cihan saadetine, muktedir iktidarı nasip eyle Yarabbim!…

Zakir Tercan
MHP Edirne İl Başkanı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.