BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

25.11.2020
A+
A-

Her şey Türk için, Türk’e göre, Türk tarafından

Türkeş’çe bir bakıştır bu! Türkçe bir bakıştır! Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Ülkücü Harekete böyle bir nizam çizdi. Biz Başbuğun evlatları o vakitten bu yana Türkçe baktık! Türkeş’çe bakmaya devam ediyoruz Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendi emrinde.

Bilinmeyen Türkeş yazımızda, kıymetli okuyucularımıza Başbuğumuz Alparslan Türkeş ile alakalı bilinmeyen hususları aktardık. Bilinmeyen Türkeş yazımız seri halinde gelecektir. İlk makalemizde 27 Mayıs Tufanına yer vermiş idik, ikinci yazımızda inşallah Başbuğumuzun diğer yönlerinden bahsedeceğiz.

25 Kasım 1917 tarihinde bir güneş doğdu, karanlıkları boğdu! Lefkoşa semalarından yükselen bu güneş Cihanı sardı başka bir sıcaklık ile. Bu Türk ve İslam’ın sıcaklığı ruhlara iştirak etti. Nakşedilen bu mefkure bugün Kainatın en büyük teşkilatı haline geldi. 4 Nisan 1997 tarihine kadar değil; Kıyamet kopuncaya kadar bu nizam ve muazzam sancak dalgalanmaya devam edecektir.

Türk Milliyetçiliğinin muhtevasına; Türk ve İslam ahlakını tesis eden bu inşa ettiği ve. TÜRK İSLAM şiarının vücut bulduğu ÜLKÜCÜLÜĞÜN kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş beyefendidir. Açık bir şekilde belirttiğimiz husus Ülkücülüğün tesisi ve yayılımından tebliğine kadar, bu kutlu fikriyatın, mefkurenin, yaşam tarzının, Davanın kurucusudur Türkeş. Bizlere Türkeş’çe bakmayı o öğretti. Onun tedrisatından geçen, onun Sohbetine nail olan, her daim onunla omuz omuza olan Başbuğumuzun yegane emaneti Liderimize Cenabı Hak uzun ömürler versin.

Ömrü hayatını Türk İslam Ülküsüne adamış ve İsmail’ce bir teslimiyeti oluşturan Başbuğ Alparslan Türkeş; Tek gayesi Türk  İslam Ülküsünün yaşanması ve yaşatılması gayesi idi.

Başbuğa tabutlukta işkence edildi, vazgeçmedi. Başbuğa türlü işkenceler ve zulümler yapıldı zerre tereddüt etmedi. İpe giderken satmadı o sevdiklerini. O Başbuğ cihandı. O Başbuğ bambaşka bir sevdanın adıdır. O Başbuğ ki, sadece Türkiye’nin değil acunun Başbuğu. Cuntacıların karşısında, Demokrasi fedaisi. O Başbuğ ki 27 Mayısın Kudretli Albayı. O Başbuğ ki Hindistan sürgününde ailesi ile perişan, o Başbuğ ki sürgünde bile Ülküdaşlarını Teşkilatlandıran. O Başbuğ ki 27 Mayısın sonradan kahramanları olan heyetin karşısında; Menderesi ve bakanlarımızı asla asmayın, Devletimizi ve Milletimizi küçük düşürmeyin, canlara kıymayın diyen Yüce Başbuğ. O Başbuğ ki Almanya’da işçiler ile mektuplaşan Ülkücüleri bir arada toplayan, kıtaları aşan o kudretli el. Başbuğ Alparslan Türkeş gönülleri titreten, dilleri lal eden bir heybetin sahibi. Başbuğ Alparslan Türkeş ölümleri öldüren yiğitlerin Öz Babası. Evlatlarının her hüznünü iliklerinde hisseden samimiyet abidesi. O Başbuğ ki bir edep ve adap kişiliği.

Gayesi Türk Gençliğinin yarınları. Gayesi Türk ve İslam ahlakı ile donatılan gençliğin Muasır medeniyet seviyesine yükselmesi için ; çaba ve gayretler silsilesi idi. Hayatını eğitime vermiş bölge bölge seminerler verdirmiş ve her bölgenin takibatını bizzat yaptırmış Gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünen Başbuğ. Toprağa düşen her Ülküdaşı ile, her evladı ile bin kez toprağa düşen ama hiç bir zaman Ülkücüleri sokak ve meydan kavgasına sokmayan Başbuğ. Lider Teşkilat Doktrin yasamızla bizleri ayakta tutan o İleri görüşlü Başbuğ. Zamanın görmediği ve göremeyeceği biz demokrasi anlayışındaki tek lider. Parti içi ve teşkilatlar dahilindeki adaletin ve demokrasinin Türk Töresince ve İslam Ahlakınca uygulayan Tek Lider. Yetiştirdiği, göz bebeği kıymetli Genel Başkanımız, Türkmen Beyimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendi bu muazzamlığını bizzat Başbuğumuzdan almıştır.

Ne ihtilaller, ne darbeler, ne sürgünler, ne işkence ve zulümler, ne idam sehpaları, ne yapılan baskınlar hiç bir şey Başbuğ Alparslan Türkeş’i bozguna uğratamamıştır. O hep Tanrı Dağı misali dik duruşlu ve Bozkurt haykırışı ile bir yapıda son nefesine kadar sürdürmüştür. Her zaman siyaset üstü bir tavır takınan ve Devlet ebet müddet Ülküsü şiarı ile hareket eden Başbuğ, her daim uzun vadeli hesaplar yapmıştır. Ülkücü çıkar ve küçük hesap peşinde koşmaz diyerek koltukların değil, Ülkücü Kadroların yetişmesini söylemiştir.

Başbuğ Alparslan Türkeş çileli hayatında, hep Türk Gençliğinin refahı ve saadeti için mücadele etmiştir. Attığı her adım yarınlarımızın teminatı olan Türk Gençliği için atılan adımlar olmuştur. Siyasetin dansözlerine inat, o hep Siyaset üstü bir davamız olan, Türk İslam Ülküsünün yaşayıp yaşatılması gayesi ile Türklük gurur ve şuuru, İslam Ahlak ve fazileti ile yaşanması gereken bir kutsal yol çizmiştir. Şirk ve riyadan uzak bir yaşantısı ile her daim bizlere bu kutlu sancağı daima ileri taşımamız gerektiğini emretmiştir.

Bu sevda ki içimizi ısıtan Koca bir aşk. Bu kavga ki Aksiyoner Türk Milliyetçisi olan Ülkücü Hareketin ;Kadife eldiven içindeki demir yumruğudur.

Sevdanda, Kavganda Bizimdir BAŞBUĞUM

Yılmayacağız! Yıkılmayacağız! Satmayacağız! Satılmayacağız! Senin izinde Liderimizin emrinde

Son Nefer! Son Nefes! Son Damla kana kadar mücadelemizde hiç bir engel tanımayacağız!

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Ruhuna El Fatiha

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

25.11.2020

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.