Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Başbakan’dan Ülkücülere Ağır Hakaretler!

06.08.2014
A+
A-

Burak KILIÇASLAN

” Ben şu an da aramızda bulunan MEHAPELİ kardeşlerime. Ama Sayın Bahçeli bundan çok rahatsız oluyor. MEHAPELİLERE niye böyle böyle diyor sahip çıktın filan diye. Yani ben MEHAPELİ kardeşlerim dersem yanlış mı olur? MEHAPE’DEN bu bizim toplantılarımıza gelenlere kardeşim demek yanlış mı? Niye rahatsız oluyorsun?”

( İstanbul- Kazlıçeşme Milli İradeye Saygı Mitingi’ndeki Konuşmasından)

Niye rahatsız oluyor Sayın Bahçeli söyleyelim Sayın Başbakan. İşte her daim Ülkücü Camia’ya ve mensuplarına etmiş olduğun ve etmeye devam ettiğin şu akıl dışı, ötekileştirici, kin, nefret, düşmanlık ve hiddet saçan ve senin siyaseten münafıklığını belgeleyen şu sözlerinden dolayı:

” Bahçeli, ellerinde laptop olan bir gençlik istiyorum diyordu. Ellerinde laptop olacaktı. Ancak muşta, bıçak ve suç aletleri var. Demek ki değişmemişler. Şehit cenazelerini bile istismar ediyorlar, slogan atıyorlar.”

(12 Eylül 2006)

” Bunların eli sıkılmaz, bunlara Meclis’te selâm bile verilmez. Önce bir kere saygıyı öğren. Bir defa diplomasideki saygıyı öğren. Partiler arasındaki saygıyı öğren. Yanına mafya kopuklarını toplamışsın, onlarla birlikte her tarafta konuşuyorsun.”

(14 Temmuz 2007)

” Provokasyonları kim niçin yapıyor, milletimiz biliyor. Cenazelerde slogan olmaz, bağırıp çağrılmaz, tekbir bile getirilmez. Onlar bakıyorsunuz oradan siyasi rant peşine düşüyorlar. Onlar cenaze namazına da durmazlar. Bırak slogan atmayı… Bütün yaşananları sabırla karşıladık.”

(8 Ekim 2009)

” Baykal ve Bahçeli’nin ruh ikizi olduğunu söylemiştim, yanılmışım. Bunlar ruh ikizi değil, tek yumurta ikizi. Bütün Türkiye MHP’den özür açıklaması beklerken yeni bir saldırgan açıklama yaptı. Geçmişte sokaktaki tavırlarını şimdi yüce Meclis içerisine taşıyorlar.”

(6 Şubat 2010)

” Şehit cenazelerini istismar ederek rant elde etmek isteyenler var. Şehitler musalla taşında sadece dua bekler. Onların genel başkanlarına sesleniyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvursunlar da cenazelerde nasıl davranılır öğrensinler. Bunlar bayrağımızı da istismar ediyorlar, şehitlerimizi de. Tekbir de getirmezler.”

(14 Haziran 2010)

” Biz kanı gözyaşını durduracağız diye yola çıktık. Bizim milli birlik ve kardeşlik projemize MHP neden karşı çıkıyor? Biz Müslümanız, ancak Müslümanlar kardeştir. Bundan daha zengin ne olabilir. Bunun kitabında kardeşlik yok. Şimdi oradan bozkurtlarıyla kovalayacakmış. Ben meydandayım. Hodri meydan! Böyle afra, tafra, safralarla siyaset yapılmaz. İnsanları hayvanlarla tehdit etmek yakışmaz. Bugün meydan okuma yapmış. Taksim’e 10 bin gençle gelecekmişsin. Bin bozkurtla Kasımpaşa’ya kadar kovalarım demiş. Sen bozkurtla mı dolaşıyorsun? Ben bozkurtla dolaşmıyorum. Ben insanlarla dolaşıyorum. Benim illegal örgütlerin gençleri aldatarak yürütmesi karşısında, biz de gerekirse 5-10 bin genci yürütürüz dememizin nedeni kavga değil. Bizim gençliğimizin hiçbir illegal işi olmamıştır ama senin geçmişinde bunlar var. Seni muhatap almıyorum. Bizim işimiz var. Sen o bozkurtlarla alanlarda kovalamaca yapmaya devam et.

Biz bir etnik unsurun partisi değiliz. Biz tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının partisiyiz. Biz yolumuza böyle devam ederken, MHP şehitler üzerinden siyaset yapıyor. Kinin, gözyaşının dinmemesi için var gücüyle tehdit siyaseti yürütüyor. Son derece sorumsuz, son derece kışkırtıcı bir dille gençliği sokağa dökmekten, bozkurtlarını çıkarmaktan bahsediyor.”

( 26.04.2011 Bayburt)

” Bunların milliyetçiliği nasıl bir şey biliyor musunuz? Bunlar önünü kestikleri adamın sağcı mı solcu mu olduğunu öğrenmek için ne derlerdi biliyor musun? Fatiha’yı oku. Sonra da yanlarındaki arkadaşlarına dönüp, doğru okudu mu diye sorarlar.”

( 26.06.2012 AK Parti Sakarya 4. Olağan İl Kongresi’ndeki Konuşmasından)

” Bunlar milliyetçi filan değil, bunlar ırkçı, bunlar ayrımcı, bunlar kafatasçı!”

( 31.05.2011)

” Bu milletin tümünü kucaklamadınız. Irkçılık yaptınız, kavmiyetçilik yaptınız, kabilecilik yaptınız, şeytani olan anlayışa hizmet ettiniz. Ondan dolayı bu ülkede sıkıntının hep kaynağı oldunuz.”

” Bunlar milliyetçi değil mi? Söylüyorum rahatsız oluyor. Senden olsa olsa kafatası milliyetçisi olur.”

” Bahçeli’ye söylemek lâzım, sen çok güçlüsün, hadi adım başına senin bozkurtların var, bu bozkurtlarınla sınırları koruma altına al demek lâzım.”

” Faşizmin özelliklerini bir açıklayın da biz de sizin nasıl bir zihniyete sahip olduğunuzu daha iyi anlayalım. Çünkü siz, hem teorisyenisiniz, hem bu işin pratisyenisiniz.”

Hani diyor ya Sayın Başbakan biz bunların cemaziyel evvellerini biliriz diye. Biz de Başbakan’ın bir Müslümana yakışmayacak bir şekilde ” yalan makinasına bağlasak, yalan makinasının motorunu yakacak” bir düzeyde yalan konuştuğuna ve bu konuda çıraklıktan kalfalığa, kalfalıktan ise ustalığa terfi ettiğine her daim şahitlik etmekteyiz.

Şimdi çıkmış iki üç beyinsiz Bağımsız Ülkücü’yüm diyen ve başlarını Alparslan Türkeş’in bize ” hainlik yaptı” dediği bir kemik yalayıcı, Recep Tayyip Erdoğan’a oy vereceğini söylemektedirler.

Bir insanın davası anası kadar kutsaldır ve dava adamının davasına laf edilmesi namus meselesi olarak algılanmaktadır.

Davalarına söven bir adama karşı destek açıklaması yapan zihniyetin, dava adamlığı düştüğü gibi, namusu da ayağa düşmüş demektir.

Yazının Dibi; at izinin it izine karıştığı bu günlerde, şerefini şerefsizlere paspas yapmayan tüm gönül dostlarına selâm olsun.

Selâm, sevgi ve muhabbet ile…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.