Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

BARZANİ’DEN MEDET UMAN AKP, İDAMI GERİ GETİRİR Mİ?

02.07.2010
A+
A-

AKP, azdırdığı terörle mücadele için yine “Türk Milleti’ni oyalama taktiğine” başvuruyor.


“İstihbarat paylaşımı, Koordinatör, Kandil’e, İmralı’ya şefaatçi yollamak, PKK’nın taleplerini yasalaştırmak, PKK yok, her şey Ergenekonun başının altından çıkıyor…” gibi “üstün zeka” mücadele türlerinden sonra bu sefer “Barzani’den medet ummak” çözümü üretti.

Devletin düşürüldüğü duruma bakar mısınız? AKP, terörle mücadele için Cemil Çiçek aracılıyla “Barzani’den ricada bulunuyor” O Cemil Çiçek ki, biliyorsunuz, iktidara hangi parti gelirse gelsin her daim bakan olan bir zatı muhteremdir. Cemil Çiçek, Dengir Fırat, Abdülkadir Aksu gibi isimlerin 25 senedir Bakan olduğu, terörün de 25 senedir devam ettiği konularına hiç girmeyelim, içinden çıkamayız.

Büyük devlet, “postal öpücü”lerden ricada bulunmaz. Bırakın “büyük” olmayı herhangi sıradan bir devlet bile bir postal öpücüye ricada bulunur mu?

***

AKP şimdi de bu postal öpücünün bölgesini ihya etmek için seferber oldu.

Zafer Çağlayan, icraatları içine sinmemiş olacak ki, meşrulaştırmak için “Ben de eski ülkücüyüm” filan der arada sırada, Barzani’nin ayağına gidip “Buraları ihya etmeye memur kılındım ağam” tarzında konuşma yapıyor. AKP, Türkiye’de bile olmayan büyük imkanlara sahip hastaneler yaptı oralara. Hastanenin çoğunluk müşterisi olan bitli pireli, yaralı PKK çakalları size minnettar ey AKP.

Kendi ülkendeki terör için kılını kıpırdatma, Afganistan ve Lübnan’daki terörü önlemek için asker yolla. Kendi bölgelerin açlıktan kırılırken Barzani köpeğinin bölgesini ihya etmek için seferber ol. “Yahudiliğe hizmet ödülü al” ama tribün şov için “one minüte” de. Irak’ta bir buçuk milyon Müslüman katleden jonilere duacı ol, ama Gazze için ağıtlar yak. Müslümanları yok etmek, sömürgeleştirmek projesi olan BOP’un eşbaşkanı ol ama İslamcılığı kimseye bırakma. Müslüman ülkelerin işgali için ABD ile anlaş, her türlü desteği ver ama halk sana hala “Mütedeyyin Lider” desin…

Ben “bu gelinden köyün bütün delikanlıları memnun” diye yazınca da, bozuluyor arkadaşlar.
***

MHP lideri Devlet Bahçeli çok yerinde bir öneride bulundu.
“Terör, bölücülük ve vatana ihanet suçlarında İdam cezasını yeniden yasalaştıralım.”

AKP’nin önde giden “Mütedeyyinlerinden” Bülent Arınç hemen atladı.

“Geriye dönüş yok…”

Herkes de sanıyor ki AKP idama “AB müktesebatına uymadığı için” karşı.

AKP, idamı iki sebeple kaldırdı. Birincisi, (kendi içindeki İhsan Aslan, Dengir Fırat gibi vekillerin içini rahatlatmak adına) PKK’ya alan açmak ve rahat hareket etmelerini sağlamak için. (AKP’li ihsan Aslan’ın kitabını okuyun, PKK’nın yol haritasını anlayın… AKP’li Dengir Fırat’ın mecliste MHP’lilere dönüp (APO’yu) asamayacaksınız, astırmayacağız… diye bağırmasının sebebini düşünün, ne demek istediğimi anlayın.)

İkincisi (bence bu AKP için daha önemli), iktidardan düştükleri anda soluğu Yüce Divanda alacaklarını biliyorlar. “Vatana ihanet” suçunun karşılığının ne olduğunu (ne olması gerektiğini) siz biliyorsunuz.
Eh, bu şartlarda siz bir Bülent veya Recep bey olsanız, Türk’ün lideri Devlet Bahçeli’nin önerisini kabul eder misiniz?

***

ASIL MESELE BÖLÜCÜLÜKTÜR
Türkiye, meseleyi sadece bir terör meselesi olarak gördüğü sürece çözüm bulamaz. Asıl mesele bölücülüktür. Türkiye bölücülükle mücadele etmelidir. Terör, bölücülüğün kullandığı bir argümandır.

O sebeple diyorum ki, PKK’nın dağdaki silahşorlarından daha çok basında kalemşorları ve mecliste destekçileri vardır. Siz sadece BDP’lilerin mi PKK’lı olduğunu sanıyorsunuz? MHP dışındaki partilere bakın, BDP’den daha fazla sayıda BDP’li olduğunu göreceksiniz. Ne yani, şimdi Recep Bey’in “beynimin yarısı” dediği Mehmet Metiner ve AKP’li ihsan Aslan, BDP’li Ahmet Türk’den daha mı az BDP’li?
Dikkat ettiniz mi, basında PKK’yı destekleyen ne kadar gazete ve yazar varsa hepsi aynı zamanda AKP’yi de desteklemektedir. Bu bir tesadüf olmasa gerek. Normal olan, bir PKK’lının BDP’yi desteklemesidir, değil mi? Her ne hikmetse, sağcısı, solcusu, marksisti, İslamcısı(!), liberali.. hepsi PKK’yı destekliyor, aynı zamanda da AKP’ye sonuna kadar destek veriyor.

Başbakan da sanıyor ki bu haspalar kendisine “kara kaşı kara gözü için” destek veriyor.

Düşünebiliyor musunuz, “memleketi bir kadın memesine satarım” diyen Taraf gazetesi ile, “vatanı sevmek imandandır” düsturuna bağlı olması gereken “İslamcı matbuat” (Zaman, Yeni Şafak, Vakit…) aynı noktada buluşup aynı heyecanla AKP’yi desteklemektedir. Sadece Marksist-İslamcı ittifakı değil, Liberaller de AKP’yi en az İslamcılar(!) kadar sevmekte, desteklemektedir. Tesadüf bu ya, bunlar aynı zamanda PKK’yı da desteklemekte, meşrulaştırmak için ellerinden geleni yapmaktalar.

Ne yalan söyleyeyim, benim de kanım bozuk olsa, ben de Türk-İslam düşmanı olsaydım AKP’yi desteklerdim.

Yaşlı bir bunağın bir kız çocuğuna tecavüzünü, Peygamber efendimizin Hz. Aişe validemizle yaptığı evlilikle meşrulaştırmaya çalışan İslamcıların(!) ve vatanı bir kadın memesine satanın AKP’yi ve PKK’yı aynı anda desteklemesi kadar normal bir şey olamaz. O sebeple ben bunları yadırgamıyorum, siz de yadırgamayın.

***

TRT 6 ne işe yarar?
Kandil’in Washington aracılığıyla ricası olan “TRT 6”’yı kurdunuz. Hadi diyelim ki, öyle değil de, bölgedeki insanın Roj TV’yi değil, TRT 6 izleyerek “dünyaya bağlanmasını” murad ettiniz.

O zaman İmralı’daki itin görüntülerini yayınlayıp kimin hangi şerefsize ne gibi kutsallık atfettiğini de mi gösteremezsin ey hükümet?

“Canım karı istediğinde göbeğimi kaşırım…, Kürt kızları
benimle olmak için can atar…”

“Benim anam da Türk. Devletin hizmetindeyim…”

“Kürt halkı çok cahil, Kürt kızları çok pis kokuyor, hem de çok çirkinler…”

Bu ifadeler o bölgede “kahraman, halk önderi” gibi lanse edilen Apo alçağına ait ve bu ifadeleri söylerkenki görüntüleri TRT’de mevcut.

Barzani itinden medet umacağınıza, TRT 6’dan bunları yayınlayıp PKK’nın Apo iti üzerinden kenetlemeye çalıştığı şerefsizliklerini psikolojik olarak önlemek niye aklınıza gelmiyor? 12 şehit vermemizin hemen ardından TRT 6’da “Kürtçe oyun havaları” yayınlayarak mı mücadele ediyorsunuz çakallarla? Aynı saatlerde Roj TV’de de “göbek havası” yayınlanması tesadüf mü acaba?

Sayenizde Apo alçağı “lider” oldu, İmralı’dan rahatça yönetiyor köpeklerini, kör müsünüz?{jcomments on}

ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.