Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

BAHÇELİYİ ANLAMAK

09.01.2018
A+
A-

Lider dediğin, kargaların hepsini uçuracak hamleyi yapandır. Zira amaç kargaları öldürmek değil ekine zarar vermelerine mani olmaktadır.

Kurulduğu günden itibaren(48 yıl) partiler üstü bir siyaset anlayışı ile hükümetlere yön veren, iç ve dış politikalardaki durumunu belirleyen, oyu çok olmasa da “Özgül Ağırlığı” çok olan Milliyetçi Hareket Partisi (CKMP, MÇP) her zaman gündemi belirleyen bir üst akıl olmuştur.

Çok partili bir Türkiye hayali ile yanıp tutuşan BOP’un küresel uşakları; Ülkemizdeki “Yalılarda viski yudumlayan” şerefsiz ortakları ile Lawrence benzeri bir “Dini sömürü yapan” papazla beraber ülkemizi bölünmenin, iç savaşın eşiğine getirmiştir.

Siyasal ve Sayısal iktidar olan AKP Hükümetinin bu konuda hiç mi suçu yok sorusuna ise yazının genelinde bir bütün olarak cevap vereceğim. Senaristler oyunlarını sahneye koymadan önce başrol oyuncularının ve figüranları yıllar öncesinden belirlemişlerdir. Bu topraklarda yaşayan insanların adeta DNA’sına inmiş, genetik şifrelerini çözmüşlerdir. Toplumsal olarak nelere, nasıl ve kaç şiddetinde tepkiler verecek olduğumuzu iyi analiz ettiklerini zannediyorlardı.

Çok aşamalı ve 100 yıllık bir plan;

 • Eğitimi zafiyete uğrat
 • Din adamlarının itibarını zedele (itibarsız olanları din adamı yap)
 • Ahlakı çökert
 • Üreten değil tüketen bir toplum oluştur
 • Algıyı yöneterek iyi ve kötü kavramını anlamsızlaştır
 • Biz değil, ben merkezli bir toplum inşa et
 • Rüşvet ve torpili meşrulaştır
 • Milli ve manevi duyguları çökert
 • Kendi hırsızını maruz görmek
 • Asker ocağının kutsaliyetini ortadan kaldırmak gibi

Bizi biz yapan değerler elimizden alınarak Millet olma özelliklerimiz yok edilmeye çalışıldı. Biz öz eleştiri yaparsak büyük oranda da başarılı olduklarını ifade etmeliyim.

Böyle bir ortamda her zaman doğruları söyleyen ve dimdik ayakta duran bir Milliyetçi Hareket Partisi Ülkenin ve Milletin sigortası olmuştur.

Yapılan gizli anlaşmaların sonucunda çatışan çıkarların vücut bulmaya çalıştığı 15 Temmuz hain kalkışma gecesi ve Devlet Bahçeli; Net, gür ve hür bir sesle “Kalkışma kabul edilemez biz hükümetin ve Türkiye Cumhuriyetinin yanındayız” demesi yeterli olmuştur. Anlayan anlayacağını anlamıştı. Ülkeyi hainlerden mevcut hükümet modeli ve Anayasa ile temizlemenin mümkün olmadığını bilen Lider tekrar sahne alıyor.

Başkanlık sistemi ve anayasa değişikliği referandum çıkışı ile anlayan anladığını yine anlıyordu. Küresel güçler harekete geçti fakat nafile. Değişen bir hükümet vardı artık. Daha doğrusu politikalarını değiştiren bir hükümet. Hainler teker teker toplanırken, partilerde bahar temizliği yapılırken, dış politikada yeni bir anlayış ile BOP’dan uzaklaşıp bölgesinde ve Dünyada güçlü bir Türkiye modeline geçiş yapıldı.

Yine küresel güçler ilk tepkisini verip içerdeki iş birlikçilerine ayaklanma, iç karışıklık ve kaos talimatı verildiği günlerde çıkan bir KHK ile “Darbeye müdahale edecek vatandaşlar yargılanamaz” ifadesi ile hainler bir kez daha yıkılmıştır. Olası bir durumda eline silahı alacak bir milletin hele ki bu millet Türk Milleti olunca olacakları görmeye gerek yoktur. Tarihte kazma ve kürekle savaş kazanmış tek bir millet vardı oda Türk Milletidir. Ve hainlerin bir planı daha çökmüştür. Sokağa çıkacak hain nasıl bulunacaktır, bu KHK acaba Gezi Türü bir eylemin içinde olacaklara Halk tarafından yapılacak bir saldırıyı da kapsamakta mıdır? Ve daha bir çok soru hainleri bu plandan uzak tutmaya yetmiştir. Korku dağları sarmış, ülkede uyanış başlamıştır.

Gündemin son kozu, 2019 Başkanlık seçimlerinin oylandığı referandumda hayır oyu kullanan %49’luk vatandaşlarımızı CHP, HDP ve Perinçek gillerden oluşan bir oluşuma yönlendirip iktidarı nasıl ele geçirebilirizdir.

Öncelikle sağdan iki yada üç aday çıkmalı ki; Gül ve Arınç isimleri üzerinde yoklamalar başlarken, diğer cephe tek adaya yönlendirilmeye çalışıyordu. Amaç ilk turda %50+1 ile hükümeti ele geçirmek. MHP ve AKP’nin 2.turda birleşecek olduğuna kesin gözüyle bakılırken seçim 2.tura kalmamalıydı. Ve yine o ses “Gelin hep birlikte hareket edip birlik olalım, gün birlik günüdür. Eğer ittifaklar söz konusu olacaksa ve 5 benzemez bir araya gelecekse Milliyetçi Hareket Partisi Cumhurbaşkanı adayı çıkarmamak ve AKP’nin adayını desteklemekle ilgili karar alır”

 • Şimdi ne olacaktı?
 • MHP’liler kime oy verecekti?

Ülkeye bölünmenin eşiğinden dönmüş,

Millet devleti ile barışmış,

Herkes günah çıkartır olmuş,

MHP’nin politikaları hükümet tarafından kabul edilmeye başlanmış; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk dillerden düşmez bir hal almış, PKK Terör örgütü HDP vekilleri ve Belediye Başkanları içerde ordu ve polis teşkilatı vatanseverlerin kontrolünde, Türk ordusu sınır ötesi operasyonlar yapmakta,

AKP Seçmeni “İyi ki Ülkücüler var”

İyi ki “Devlet Bahçeli” var diyor.

Başbakan “Sayın Bahçelinin sözü üstüne söz söylenmez diyor” Sizce görselde kim Cumhurun Başkanı olmuş çok önemli mi?

“Mevzu Vatansa Hepimiz Ölelim Yok Koltuksa Hepiniz Ölün” diyecek kadar ülkesini seven insanların tavrı da niyeti de bellidir.

Milliyetçi Hareket Partisi mensubu olan bizler için

“Liderin sözü sözümüzdür.”

Ş.BÜLBÜL

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.