Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

Bahçeli’ye Türkeş’e saldıran gafiller

17.04.2014
A+
A-

AKP iktidarının, kendinden başkasına tahammül etmeyeceğinin ispatı icraatları. Sadece kendi düşüncelerine ve yandaşlarına hayat hakkı tanımasının örneği çok.

Gezi parkı olayına zirve yaptıran, Erdoğan’ın tahammülsüzlüğü değil mi? Ortalık gaza boğulur, insanlar gaz fişekleri ile vurulurken Erdoğan ne yapmalıydı? Ortalığı yatıştırıcı sözler söyleyerek, tansiyonu düşürmeliydi. Ne yaptı ‘Gezi parkının yerine Topçu kışlası yapacağız’ demeyi sürdürdü.

Kendi vatandaşı ile harp etmek değil de nedir yapılan? Usandık, bıktık.

Her an ortamı geren, ‘biz ne dersek o olur’ diyen Erdoğan, sürekli şekilde sinir katsayısını yükselterek, herkes onları hedef almış gibi davranarak seçmenini motive ediyor. Yolsuzluk iddialarına darbe girişimi dedi çıktı. Tayini çıkmadık, polis hakim savcı kaldı mı?

Sıradan vatandaş hakkında böyle bir suçlama olduğunda, mahkeme önünde hakkını ararken, Erdoğan soruşturmayı açan savcıyı, soruşturmayı yürüten polisi ‘paralel yapı’ diye sürgüne gönderiyor.

Ergenekon davası için yargı sonucunu beklemekten söz edip, yüzlerce askerin mesleki hayatını mahveden süreçte savcı olduğunu açıklayacak kadar ileri giden Erdoğan, şimdi ‘kumpas’ diyor. Gerçekten, iktidarları dönemi karanlık işler ve meçhul ilişkiler ağı ile örülü.

Her seçim öncesi kendisine yapılan bir komployu canlandırdığı sanal sahnede rol yapıyor. Oniki yıldır iktidardalar. Darbe yapılıyor dediklerinden birinden biri başarılı olmazsa, eğer doğru olsa. Bana kalırsa, seçmeni kandırmaktan başka bir şey değil yapılan.

Kimsenin darbe yaptığı yok. ‘Paralel yapı’ dedikleri de muhtemeldir ki kendi kumpasları. Devlet içinde vatandaşa askere kumpas kurulurken seyretmiş iktidarın hala bu ülkeyi yönetiyor olması, üzüntü veriyor insana.

Kendilerinden başka düşünceye hayat hakkı tanımayan AKP, yerelde de aynı davranış içinde. 30 Marttan bugüne daha kaç gün geçti? On beş gün. Antalya Elmalı ilçesinde belediye başkanlığını kazanan AKP, gelir gelmez Alparslan Türkeş bulvarının adını değiştirmiş. Yerine Muhammet Hamdi Yazır Bulvarı adı konulmuş.

Oyunu görüyor musunuz? Eski adı koyun diyecek ülkücüleri itibarsızlaştırmak için,’ önemli bir dini şahsiyetin adını kaldırın propagandası’ yapıyorlar denilecek. Yapılanda ülkücülere düşmanlık da var. MHP’lileri öfkelendirip, hukuk önünde zor durumda kalmasını istemek var. Elmalı Belediye meclis kararını kınıyorum.

İşi gücü bırakmışlar, Türk Milletine hizmet ile hayatını geçirmiş Alparslan Türkeş’in adını kaldırma kararı almışlar. Tayyipgil familyası üç beş yıla kalmadan her yerden silinecek fakat Türkeş’in adı Dünya Türklüğünün gönlünden silinmeyecek.

Türk Milliyetçilerini Elmalı Hamdi Yazır’la karşı karşıya mı getireceklerini sanıyor bu aklı evveller? ‘Dinsiz’ propagandası yapılan Atatürk’ün Cumhuriyetin ilk yıllarında, basım- çoğaltılma için kendi cebinden karşıladığı meal-tefsir çalışmasını yaptırdığı Elmalılı Hamdi şimdi kıymete mi bindi?

Madem ki belediyeyi kazandınız. İnsanlar arasında gerilim çıkaracağınıza, açın bir bulvar daha adını ‘Muhammet Hamdi Yazır Bulvarı’ koyun. Var olanı niye değiştiriyorsunuz?

Durumu öğrenince sinirlerim yerinden oynadı. Şimdi ne hakları var, Elmalı’da vatandaşı huzursuz etmeye? Dertleri ne? Sürekli gerginlik gerginlik nereye kadar? Affedersiniz ama meşhur lâftır ‘imam yellenirse cemaat ne yapmaz?’ Bunların ki o hesap olmuş.

GEÇER, BUNLARDA GEÇER

Değerli Elmalılı ülküdaşlarım. Üzülmeyin fakat yapılanı da unutmayın. Allah nasip etsin, bir daha ki belediye başkanlığını kazanalım. Fakat onların yaptığı edepsizliği biz yapmayalım. Uygun bir yol bulacak olan, oradaki vatandaşları üzmeyecek çözümü mutlaka üreteceğinize eminim.

Bu kadar haksız hukuksuz davranan AKP iktidarı, Alparslan Türkeş ile uğraşmaya başlamışsa eğer bilin ki çizmeden yukarı çıkmış demektir.

Geçtiğimiz haftada hareketin liderine hakaret eden, Elmalıda rahmetli başbuğumuzun adını kaldıran, AKP iktidarı içinde milletvekilliğine devam eden, Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş’i de bu vesile ile AKP’den istifaya davet ediyorum.

Ülkede yer yerinden oynarken, hiçbir şey yokmuş gibi ceylan derisi koltuklarda oturup durmasını anlayamıyorum.

Harekete geçsin. Başbuğun oğlu olduğunu ispatlasın. Rahmetli Başbuğumuzun kemiklerini sızlatmasın.

Şart mı, ülkeyi 36 etnik kökene bölmeye azmetmiş AKP’de siyaset yapması?

Son söz Elmalılı Bozkurtlara ve yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi için tüm MHP teşkilâtlarına Kuran-ı Kerim’den.

“Ve lâ tehinû ve lâ tahzenû ve entumul a’levne in kuntum mu’minîn.” (Al-i İmran-139)

“Gevşeklik göstermeyin, üzüntüye kapılmayın. Eğer inanmışsanız, üstün gelecek olan sizsiniz.”

Neval KAVCAR

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.