DOLAR 5,6402
EURO 6,3323
ALTIN 258,5
BIST 101.849
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Parçalı Bulutlu

Bahçeli;Milletimiz huzurlu ve mutluysa biz de mutlu oluruz

24.05.2017
85
A+
A-

“Türk milletinin sancağı adaletin en emin gölgesidir”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, toplu açılış ve temel ata töreninde Alanya’nın il olması yönündeki dövizler üzerinden, “Böyle bir mütevazi olgun anlayışlı bir talebin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uygulamaya geçtiğimiz gününde Cumhurbaşkanımızın buna cevap verip, Alanya’yı il yapmasını sizler gibi bizler de istiyoruz” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alanya Belediyesi’nce düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.. Devlet Bahçeli Meydanı ile Alaaddin Keykubat Meydanı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in dev projelerinin temel atma ve açılışını gerçekleştirmek için Alanya’ya giden ve 216 projenin açılışını yapan Bahçeli, binlerce partili tarafından karşılanırken alanı dolduran Alanyalılar, “Devlet’in başına Devlet gelecek” sloganları attı.

Vatandaşların elinde “İl olmak istiyoruz” pankartını gören Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak, Alanya’nın da il kapsamına alınmasını istedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Alanya Belediyesi’nce düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.. Devlet Bahçeli Meydanı ile Alaaddin Keykubat Meydanı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bahçeli, gittiği her yerde coşku ile karşılandı.

Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in dev projelerinin temel atma ve açılışını gerçekleştirmek için Alanya’ya giden Bahçeli, 216 projenin açılışını yaptı. Bahçeli ,tören alanında binlerce partili tarafından karşılanırken alanı dolduran Alanyalılar, “Devlet’in başına Devlet gelecek” sloganları attı.

Bahçeli, Alanya belediyesi toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, ”8 Nisan 2017’de anayasa değişikliğini anlatmak için düzenlediğimiz açık hava toplantısı vesilesiyle Antalya’da bir araya gelmiştik.
Bu sefer de Alanya Belediyesi toplu açılış ve temel atma töreni kapsamında siz değerli vatandaşlarımla birlikte olmaktan dolayı son derece bahtiyarım.
Bizleri yeniden buluşturan Rabbime hamd ediyorum.
Aranızda bulunmaktan dolayı son derece mutluyum.
Her zaman olduğu gibi bugün de Alanya’nın bizleri bir kez daha bağrına basıyor olmasından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Bahçeli, ”Bu törenin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel olmak üzere, tüm belediye çalışanlarına ve aziz dava arkadaşlarıma teşekkür ve tebriklerimi iletiyorum.

Dünden bugüne, Türk milleti insanlık aleminde her zaman muhkem ve muteber bir mevkii de bulunmuştur.
Tarih boyunca aziz ecdadımız vatanlaştırdığı toprakları sömürmek, tüketmek ve yok etmek gibi barbarca bir düşünceye asla kapılmamıştır.
Tam tersine daima yaşamayı ve yaşatmayı hedeflemiştir.
Bu anlayış tarihimizin her safhasında müstesna bir yer tutmuştur.
Şeyh Edebali, Osman Gazi’ye vasiyetinde insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek seslenmiştir.
Üç kıta ve yedi iklime hükmeden kudret işte bu anlayış ve ahlakla filizlenmiş, koca bir çınara dönüşmüştür” diye konuştu.

”TÜRK MİLLETİ DİKTİĞİ VE İNŞA ETTİĞİ SAYISIZ ESERİYLE HEM ÇAĞINA HEM DE ÇAĞLAR ÖTESİNE IŞIK TUTMUŞTUR”
Bahçeli,şunları söyledi: ”Büyük ecdadımız bu uğurda kılıcın hakkı kadar akıl ve yürekle yoğrularak, milletin ihtiyacı olan ne varsa onu karşılamayı daima asıl vazife kabul etmiştir.
Kervansaraylar, imarethaneler, hanlar, hamamlar ve camiler Türk’ün irfanıyla bulup, irade ve imanıyla yoğurup, bileği ve duasıyla mimarisini gerçekleştirdiği eserlere dönüşmüştür.
Köprüler sadece üzerinden gelinip geçilen bir yol olmamış, gönülleri de birbirine bağlamıştır.
Çünkü gönül kazanmak, gönüllere girmek her şeyden öncelikli görülmüştür.
Bugün Kuzey Afrika’dan Ortadoğu’ya, Balkanlardan Kırım’a, Anadolu’dan Pasifik Okyanusu’nun kıyılarına kadar; nereye baksanız orada mutlaka bir Türk izi ve eseri görürsünüz.
Ya bir kubbe olur sizi karşılayan, yahut bir çeşme.
Ya bir şifahaneye rast gelirsiniz, yahut bir medreseye.
Türk milleti diktiği ve inşa ettiği sayısız eseriyle hem çağına hem de çağlar ötesine ışık tutmuştur.
Sırf bu durum dahi milletimizin ne derece büyük bir medeniyete sahip olduğunun göstergesidir.
Türk milletinin haricinde diğer milletler daha çok doğdukları coğrafyalarda kalmış, dolayısıyla eserleri de aynı dar çerçevede bulunmaktan kurtulamamıştır.
Ancak Türk milleti çıktığı diyarlardan kültürünü taşıdığı ve vatanlaştırdığı her toprağa deyim yerindeyse hayat götürmüş, umut taşımış, heyecan ve asalet katmıştır.
İşte bu nedenle bugün aziz milletimizi özlemle ve hayırla anan coğrafyaların, toplumların varlığı gurur duyduğumuz bir mirasın hatıra ve haykırışını özetlemektedir.
Biliyor ve inanıyoruz ki, Türk milletinin sancağı adaletin en emin gölgesidir.
Kültürümüzde halka hizmetin, Hakk’a hizmet olduğu anlayışı dün olduğu gibi bugün de geçerliliğini korumalı ve gereği gibi yaşatılmalıdır.
Milliyetçi Hareket Partisi aziz milletimiz için yapılan ve yapılacak olan her hizmet ve eserle iftihar etmektedir.
Kim Türkiye’nin gelişmesi, Alanya’nın büyümesi için bu zamana kadar tek bir çivi çakmışsa bizim nezdimizde kıymeti vardır, saygıyı hak edecektir.
Milletimiz huzurlu ve mutluysa biz de mutlu oluruz.
Gayemiz üretken belediyeciliğin en güzel örneğini sergileyerek, milletimize verilen sözlerin tutulmasıdır.
Bizleri iki cihanda mutlu edecek en büyük saadet işte buradadır.
Çünkü varlığımızın ve mücadelemizin esası Cenabı Allah’ın rızası, aziz milletimizin huzur ve refahıdır.
Çağın şartlarına uygun, insanımızın arayış ve beklentilerine cevap veren yatırımların, çalışmaların, hizmetlerin yaygınlaşması hedeflerimiz arasındadır.
Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarına görev verilen il ve ilçelerde;
Ulaşımdan tutun kültürel gelişmelere,
Sağlık hizmetlerinden alın sportif taleplere,
Eğitimin desteklenmesinden ticaretin geliştirilmesine,
Bizden hizmet beklenen her ne varsa hızlı, yerinde ve geleceği de düşünerek en mükemmel şekilde planlanan yatırımlarla hayata geçirilmesi elbette sorumluluk alanımızdadır.

”ALANYA’MIZ BUGÜN HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜZEL, DAHA GÖRKEMLİ VE COŞKULUDUR”
8 Nisan’daki mitingimizde yaptığım konuşmada Antalya’nın Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olduğunu söylemiştim.
Antalya hem Akdeniz’in incisi hem de dünyaya açılan penceremizdir ama Antalya’nın gözbebeği de Alanya’dır.
Bu bakımdan Alanya’ya gözü gibi bakan bir Belediye Başkanımız olmasından ve Alanya’nın Selçuklu ruhuna yakışır bir şekilde muhafaza edilerek gelişmesinden dolayı mutluluk duyuyorum.
Alanya; hoşgörünün, dostluğun ve Türk milletinin misafirperverliğinin somutlaştığı güzide turizm kentimizdir.
Alanya’nın etrafını çevreleyen Selçuklu şaheseri olan kalemiz adeta turizm amacıyla gelenleri sevgiyle kucaklayan bir sembol haline gelmiştir.
Gözbebeğimiz Alanya; müzeleri, köşkleri, yaylaları, hanları, tarihi dokusuna uygun evleri, ören yerleri, tarihi cami ve mescitleriyle kale içinde tarih kokan, aynı zamanda plajlarıyla denize açılan medeniyet abidesidir.
Alanya’mız bugün her zamankinden daha güzel, daha görkemli ve coşkuludur.
Çünkü birbirinden güzel 216 esere daha kavuşmanın heyecanıyla dolup taşmıştır.
Bizler, Alanyalı kardeşlerimin partimize vermiş olduğu görevin ve gösterdiği güvenin farkındayız.
Bahtiyarım ki, değerli Belediye Başkanımız ve mesai arkadaşları yüzümüzü kara çıkarmamış, özverili çalışmalarıyla göğsümüzü kabartmıştır.
Milliyetçi Hareket Partisine de yaraşan ve yakışan budur.
Ben de bu vesileyle Alanya da olmaktan ve bu eserlerin bir kısmının temel atma, bir kısmının da açılışını yapmaktan en az sizler kadar heyecanlıyım.
Belediyemizin armasında bulunan çift başlı kartal Alanya’nın dünyaya bakışını özetlemiştir.
Bir yüzü doğuya diğer yüzü batıya dönük çift başlı kartal dünyanın her yerinden gelen misafirlerimize kucak açmış, farklı milletlere ev sahipliği yapmıştır.
Alanya’nın çehresi Türkiye’nin huzurudur.
Alanya’nın tarihi Türkiye’nin asil ruhudur.
Selçuklu Hükümdarı Alaaddin Keykubat ile yeşeren, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile anıtlaşan Alanya, dünyaya örnek bir şehrimizdir.
Üreten belediyecilik Alanya’da kendini bulmuştur.
Alanya hizmet eden belediyecilik anlayışına örnek olmuştur.
Alanya kültür ve medeniyetlerin kesiştiği kavşak noktası haline gelmiştir.
Dünyanın neresinden olursa olsun huzur arayan herkesin ilk tercihinden birisi de Alanya olmuştur.
Çok şükür ecdadımızın gittiği her yere götürdüğü adalet ve kucaklaşma ruhu bu şehrimizde de vücut bulmuştur.

”EVİNE EKMEĞİNİ GÖTÜREN TURİZM ÇALIŞANLARI DA ZOR GÜNLER GEÇİRMİŞTİR”
Alanya’nın muazzam kültürel dokusu ve turizm merkezi olmasının yanı sıra elbette sorunları da vardır.
Ne yazık ki mevcut durumda arzu ettiği turizm çıtasının gerisindedir.
Özellikle geride bıraktığımız yıl bazı oteller, turizm sezonunun henüz orta yerinde kapılarını kapatmak durumunda kalmıştır.
Kayba uğrayan sadece işletme sahipleri olmamış, evine ekmeğini götüren turizm çalışanları da zor günler geçirmiştir.
Hepinizin malumudur ki Rus uçağının düşmesinden sonra bu sorun daha da belirgin hale gelmiştir.
Son zamanlarda bazı Avrupa ülkeleriyle yaşanan kimi sorunlar da ortadadır.
Unutmayınız ki, bizler özellikle turizmdeki darboğazı yakinen takip ediyor, yaşanan sorunlar karşısında çözüm yolları üretmekten geri durmuyoruz.
Bu kapsamda Rus uçağının düşürülmesinin ardından Antalya bölgesinin turizmle ilgili yaşadığı sıkıntıyı Milliyetçi Hareket Partisi görevlendirdiği bir heyet vasıtasıyla doğrudan yerinde tespit etmiştir.
Heyetteki arkadaşlarımız turizmcilerin sorunlarını bizzat kendilerinden dinleyerek, çıkış yolu üzerinde onlarla beraber fikir alışverişinde bulunmuşlardı.
İşte bu tespitler en yalın ve açık haliyle MHP’nin oluşturduğu raporda yerini almıştı.
Akabinde turizmle ilgili yaşanan sıkıntıların aşılmasına yönelik önerilerimizi de bu rapora ekleyerek, çalışmalarımızı iktidarın ve kamuoyunun dikkatine sunmuştuk.
İnancım odur ki Allah’ın izniyle bu yıl geride kalan yıldan daha bereketli olacak, turizmle alakalı mevcut sorunlar aşılacaktır.
Kaldı ki, aşılmak mecburiyetindedir.
Böylelikle Alanya’nın zengin dokusu tekrar canlanacak, turizm cenneti olan şehrimiz yeniden hak ettiği seviyelere yükselecektir.
Görüyorum ki Alanya karşısına çıkan sorunlara boyun eğmemiş, teslim olmamış ve her zaman aynı şevkle gelişme göstermiştir.
Sizlere de yakışan budur.
Diğer yandan içerisinde bulunduğumuz yılda Alanya’nın bazı doğal afetler yaşadığını ve bundan da çiftçilerimizin etkilendiğini biliyorum.
Bir turizm merkezi olmasının yanında tarımsal açıdan da ülkemize son derece önemli katkıları olan Alanyalı çiftçi kardeşlerimin meselelerini dikkatle takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum.
Biz milletimizin sorunlarını daima kendi sorunlarımız olarak kabul ediyoruz.
Geceleri vatandaşlarımız başını yastığa huzur içerisinde koyabiliyorsa bizim için o gün huzurla tamamlanmış demektir.
Bu itibarla Alanya’mızı hak ettiği yere taşımak için dur durak bilmeden azimle çalışan Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’i, açılışı yapılıp temeli atılacak olan 216 projede emeği bulunan her bir kardeşimi, aziz dava arkadaşlarımı ve belediye personelini kutluyorum.
Belediye Başkanımızı soyadına yakışır bir şekilde Alanya’yı daima yüceltmek için gösterdiği özverili çalışmalarında başarılar diliyorum.
Açılışını yaptığımız, temelini attığımız dev eserlerin Alanya’mıza hayırlı-uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. ”
YÜCEL: PARTİMİN ONUR VE ŞEREFİYLE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı ve zor bir dönemden geçtiğini belirterek,” 15 Temmuz darbe girişimi milletimizin, partimizin,liderimizin gösterdiği dik duruş üstün feragat ve vatan sevgisi ve yüce Türk milletin cesaretiyle darbe girişimi püskürtülmüştür. 15 Temmuz başta olmak üzere vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah bu günleri bir kez daha yaşatmasın” dedi.
Alanya’da partisi tarafından görev verilmesinin ardından Allah rızası ve milleti için özveriyle çalıştığını dile getiren Yücel, ” Partimin onur ve şerefiyle hizmet etmeye devam edeceğim. Bugün burada göreve geldiğimiz günden bu yana Alanya’ya kazandırdığımız yatırım ve açışını ve temel atmasını hep birlikte yapacağız. Alanya üretken belediyecilikle altın çağını yaşıyor. Alanya hakettiği hizmetleri alıyor. Bu yatırımları hiç kredi kullanmadan öz kaynaklarımızla yaptık. Halkımıza Alanya’da yaşamanın bedelini değil ayrıcalığını yaşatıyoruz. Bugün büyük yatırımları hayata geçiriyoruz. Alanya’nın 30 yılık özlem duyduğu teleferik hayata geçiyor. Park, hayvan bakım merkezi,bitki üretim tesisi, prestij caddeleri, kalker maden ocağını, güneş enerjili santrali ve diğer hizmetlerimizi halkımızın hizmetine sunuyoruz. Alanya belediyesi artık cami okul kreş yaptıran belediye haline geldi” diye konuştu

“BELEDİYENİN KAPISINI HERKESE AÇTIK”

“Ben yaptım oldu düşüncesi içeren bir yönetim anlayışımız olmadı” diyen Adem Murat Yücel, “Çözüm üreten, adaletli, hoşgörülü, güler yüzlü, adamı olanın değil hak edenin, şeffaf yönetim anlayışını uyguladık. Kırsal merkez gözetmeden her yere eşit şekilde hizmet götürüyoruz. Belediyenin kapsını herkese açtık. Tüm siyasilerle uyum içinde çalıştık. Tüm siyasi partilerimizin meclis üyelerine destekleri için teşekkür ediyorum. Alanya turizmde yaşadığı sıkıntıya rağmen geleceğe umutla yürümektedir. Alanya yıllardır hasretle beklediği gibi il olursa hakettiği değeri de görecektir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bahçeliye, fotoğrafının yer aldığı Su kapağı ile Alanyaspor atkısı Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından takdim edildi.
Yapılan duanın ardından tesislerin açılışı ve temeli atıldı.

alt
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.