Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

BAHÇELİ : MHP KÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞTIR

28.10.2015
A+
A-

1 Kasıma doğru yol alırken, Türkiye ve yakın çevresindeki gelişmelerin, hiçte hayra yorulamayacak türden şeyler olduğu apaçık kendini gösteriyor. Bir yandan, Kuzey Irak’tan sonra, Suriye’nin de Kuzeyinde PYD eksenli özerk bir Kürt bölgesinin kurulması, diğer yandan da sınırlarımızı aşan Işid terörünün ülkemizi kana bulaması, yakın gelecekte Türkiye Cumhuriyetini çok zor günlerin beklediğini işaret ediyor.

 

Bu nedenle de önümüzdeki Pazar günü gerçekleşecek olan seçim, ülkemiz ve milletimiz için adeta bir kader seçimi olma özelliğini taşıyor. Baksanıza ; AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılında neredeyse çökme noktasına gelmiş olan PKK terör örgütü , aradan geçen 13 yıl boyunca tarihinde ki en güçlü konumuna erişerek, bir yandan siyasallaşıp TBMM ‘ye giriyor, diğer yandan da sözde Kürt sorunun un tarafı oluyor.
AKP bu konuda her ne derse desin, PKK’nın 2002 ile 2015 yılları arasındaki konum farkı , gerçeği tüm çıplaklığı ile ortaya koyuyor.

 

 

Bu durum kendini o kadar bariz bir şekilde hissettiriyor ki bunun somut delilini; AKP hükümetinin güneydoğumuzda ki seçimin güvenliğini sağlayamayacağını, bu nedenle de sandıkların taşınması gerektiğini ifade ederek, güneydoğumuzdaki hakimiyetin PKK da olduğunu itiraf etmesinde görebiliriz.
İşte içte ve dıştaki tüm bu gelişmelere bütünsel olarak bakıldığında, olanlar Türk vatanından bir parçanın da içine katılması planlanan Büyük Kürdistan’ın kuruluşuna kapı aralayacak olan yola, taşlar döşendiğini gösteriyor.

 

Son zamanlarda adı daha çok duyulan ve Küresel bir proje olan Işid terör örgütüde tıpkı PKK gibi bu sürecin piyonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Özetle, 1 Kasıma doğru yaşananlar hem Türk vatanının hem de Türk milletinin bölünüp, parçalanmak istendiğini ortaya koyuyor.

Böylesi bir felakete doğru hızla yaklaşılan seçim öncesi dönemde, bu parçalanmayı önleye bilecek reçeteyi ise MHP lideri Devlet Bahçeli sunuyor.

 

 

25 kasım 2015 günü Partisinin Ankara Tandoğan mitinginde konuşan Bahçeli bu konuda sarf ettiği “AKP’nin soysuz politikaları yüzünden; Milli güvenlik duvarlarımız yıkılmıştır.

 

Milli his ve hassasiyetlerimiz aşındırılmıştır. Milli kimlik ve geleceğimiz rehin alınmıştır. Tehlike büyüktür. Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanmıştır. 10 Ekim günü, Ankara’nın göbeğinde canlı bombalar patlamıştır. Bu sıradan bir hadise değildir. Terör örgütleri AKP’nin kötürüm ve körlüğünü fırsat bilmişlerdir.
Gaziantep’te çarıkçılığa özenen, Şanlıurfa’da dama oynayan, Gazali ve Hegel’le rüyalarda buluşan Davutoğlu ne iş yapmaktadır? Sarayda muhtarlarla düzenlediği toplantılarda yalan ve aldatma kompozisyonu yazan Erdoğan, daha ne kadar sorumluluktan kaçacaktır?
Bunlar gerçek münafıkları bile hayrete düşürüp şeytana adeta günahı öğrettiler; doğuda Kürtçü, batıda milli; Brüksel’de batıcı Moskova’da Şangaycı, İtalya’da Papacı, İspanya’da medeniyetler ittifakçısı kesildiler. Ama bir türlü Türk olmadılar, Türklüğü Anayasa’dan çıkarmak için plan yaptılar, ömürlerinde Türküm, doğruyum diyemediler.

 

Bazen Potamyalı, bazen Gürcü, bazen yiğido, bazen serok, bazen uzun adam, bazen dombıracı; çok zaman kökeni ve kimliği karmakarışık şahsiyet olmaktan kurtulamadılar. PKK’yla çözüm süreci başlattılar. Oslo’da anlaşmıştık, PKK bozdu dediler. Dolmabahçe’de İmralı canisinin 10 maddesine evet dediler, tepkiler yoğunlaşınca inkara saptılar, tanımıyoruz, devlet çöker dediler.
Anadile evet dediler, sonra çark ettiler. Valilere operasyon yapmayın talimatı verdiler. Polislere durun, askerlere kıpırdamayın emrini ilettiler. Sonra sıkışınca, şehit haberleri gelince biz böyle demedik, devlet geri adım atmaz sözleriyle kendilerini korumaya aldılar.
Türkiye’nin önüne kim geçerse, Türk milletinin ufkunu kim perdelerse Milliyetçi Hareket’in kahır ve azmiyle tanışacaklardır. Terörü; amasız, şartsız, fakatsız, bahanesiz bitirecek, kökünü kurutacak yegane kudret Milliyetçi Hareket’tir. Biz müzakere etmeyiz, mücadeleyi gittiği yere kadar sürdürürüz.
Biz teröristlerden insaf beklemez, merhamet dilenmez; kiralık katillere hak ettiği ders ve cezayı korkusuzca veririz. Mevzu Türklük ve Türk milletiyse, gözümüzü ne daldan ne de budaktan sakınırız

 

Çünkü biz Türkiye’nin yılmaz bekçileri Milliyetçi Hareketiz.” ” şeklindeki özleriyle, Türk milletini, parçalanmaya giden yolda köprüden önceki son çıkış konumunda olan MHP’yi, 1 Kasım da iktidara taşıyarak, bu küresel oyunu bozmaya davet etti.

GÜNÜN SÖZÜ : NE MANDACILAR NE HİMAYECİLER NE DE TESLİMİYETÇİLER.
TÜRKİYE’Yİ YİNE TÜRK MİLLİYETÇİLERi KURTARACAKTIR.
DEVLET BAHÇELİ

YALÇIN GÜZELHAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.