Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

BAHÇELİ : İŞÇİ, ÇİFÇİ, MEMUR ,ESNAF, ÖĞRECİ, ENGELLİ VE EMEKLİ HEP BİRLİKTE KUCAKLANACAK

06.10.2015
A+
A-

3 Ekim 2015 günü MHP’nin seçim beyannamesini ” 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin sonuçlarını hazmedemeyen, milli iradenin tercihini kabullenmeyen kaçak saray ve uşakları bir kez daha seçim kartını masaya koymuşlardır Demokrasi düşmanlarının, milli irade kaçkınlarının, milliyet karşıtlarının oyunlarını bozmak için 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak 26.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için geri sayım başlamıştır.

 

 
İktidar olmak, Türkiye’nin yönetimini üstlenmek için azimli ve inançlıyız. Beyannamemiz Türkiye’nin biriken sorunlarına, ağırlaşan gündemine yönelik geceli gündüzlü gayretlerle hazırlanmış etkili ve köklü bir cevaptır.” Sözleriyle açıklamaya başlayan Bahçelinin konuşmasındaki en dikkat çekici nokta toplumun tüm kesimlerinin kucaklanarak, sosyal ve ekonomik durumlarının iyileştirileceği müjdesinin verilmesiydi.

 

 

AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılında nüfusun % 1 i tüm Türkiye servetinin % 39 na sahipken… 2014 yılında Nüfusun %1 i tüm servetin % 54 ne sahip oldu. Yani AKP Türkiye’nin gelirini fakir fukaraya değil % 1 lik süper zenginlerin cebine akıttı. Kim ne derse desin… rakamlar ortada ve sayılarda yalan söylemez.

 

 

Türkiye kaynaklarının paylaşımı adaletli bir şekilde tabana yayılmadığı içinde sosyal rahatsızlıklar had safhaya ulaştı . Sıklıkla eleştirdiğimiz kadına şiddet, fuhuş ve terör gibi meselelerin ortaya çıkmasında bu durumun önemli bir katkısı var.

 

 

İşte bu önemli gerçeği fark eden MHP, 1 Kasım genel seçimleri için hazırlamış olduğu bildirgesinde önceliği gelir dağılımındaki bu adaletsizliğin giderilmesine verdi. Fakir- fukara ve garip -gurabaya öncelik verilen bu bildirgeyi özetlersek.

 

 

Muhtaç ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayacakları harcama kartı “HİLALKART” imkânı sunulacak. Evi olmayan 250 lira kira yardımı yapılacak. Kamu arazileri yoksul vatandaşlara tahsis edilecek. Aylık 200 kilovatsaatin altında elektrik tüketen ailelere yüzde 75 indirim uygulanacak.

 

 
Büyükşehirlerdeki Asgari ücretlilere, her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği sağlanacak.
Evlenecek ihtiyaç sahibi gençlere 10 bin lira tutarında faizsiz evlilik kredisi verilecek. Her öğrenciye öğrenim süresince başarılı olmak kaydıyla 10 bin liraya kadar yükseköğrenim kuponu verilip, yurt imkanı sağlanacak..

 

 

Hiçbir yaşlı aç, açıkta ve muhtaç durumda bırakılmayacak. 65 yaş aylığı 300 liraya yükseltilecek. Engellilere işe yerleştirmede öncelik tanınarak, engelli kotasının tamamına atama yapılacak. Engelli ve engelli yakını aylığı 400 liraya; ağır engelli aylığı ise 600 liraya çıkarılacak.

 
Gazi, şehit aileleri ve malûlleri öncelikli olarak işe yerleştirilerek üretime katkıda bulunmaları ve topluma kazandırılmaları sağlanacak. Gazilere 3600 günde emekli olabilme hakkını verilecek. Ordu ve polis vazife malullerinin özlük hakları iyileştirilecek. Şeref aylığı 1400 liraya yükseltilecek ve geliri olsun olmasın muharip gazilerin hepsine aynı tutar ödenecek.

 

 
Kamuda çalışan taşeron işçiler, 4/C’liler, vekil, sözleşmeli ve geçici statüde çalışanlar kadroya alınacak. Geçici ve mevsimlik işçilerin mağduriyeti giderilecek. Kamu işçilerine naklen atanabilme imkanı verilecek. Öğretmen ihtiyacı olan hiçbir okul kalmayacak. Öğretmenler 3600 ek göstergeden yararlanacak, ayrıca ek ders ücretleri ile eğitim ve öğretim tazminatları yükseltilecek.

 

 

Emniyet çalışanlarının çalışma şartları ve özlük hakları iyileştirilerek, polislerin ek göstergesi 3600 olacak.
Şoför esnafının yenilemek için alacağı ticari araçtan vergi alınmayacak. Yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafa vergisiz akaryakıt imkanı sunulacak. Esnaf ve sanatkarın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek primini kaldırılacak ve geçmiş hizmetlerine yönelik borçlanma hakkı tanınacak.

 

 

HEPSİNDEN DE ÖNEMLİSİ ÇİFTÇİNİN CANINI YAKAN MAZOT 1 LİRA 75 KURUŞ, ASGARİ ÜCRET İSE 1400 LİRA OLACAK. EMEKLİYE İSE HER YIL 2800 TL İKRAMİYE VERİLECEK VE BANKA PROMOSYONU ALABİLMESİNİN DE ÖNÜ AÇILACAK. Uzun lafın kısası; MHP iktidarında Türkiye servetinin % 54 ne sahip olan % 1 dışındaki öğrenci, emekli, İşçi, memur, çifçi, esnaf ve engelli her kim varsa kucaklanacak.

 

GÜNÜN SÖZÜ : MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ, PKK UZANTISI HDP DIŞINDAKİ HER PARTİYLE, 4 İLKESİ SAKLI KALMAK KAYDIYLA, İKTİDAR KURMAYA VE İKTİDAR OLMAYA VARDIR, BUNU DA ŞİMDİDEN İLAN ETMEKTEDİR.
Yalçın Güzelhan

 

mezine

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.