Babacan’dan Hdp’ye Destek

Babacan’dan Hdp’ye Destek
17.05.2020
A+
A-

Amerikancı çizgisiyle bilinen DEVA Partisi, PKK’nın siyasi uzantısı HDP’ye sahip çıktı. PKK’ya yardım ettikleri belirlenen HDP’li belediyelere kayyım atanmasının “keyfi bir karar” olduğu savunuldu. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Seçilmiş makamlara el konulması seçmen iradesinin gasbıdır” dedi.

 

PKK’ya yataklık yapan, sivil Kürt halkını canı ile tehdit eden HDP’li belediyelere Deva Partisi el uzattı. Partinin Genel Başkanı Ali Babacan, HDP’li Belediye Başkanlarına sahip çıkacaklarını ilan etti.

 

Ali Babacan,  DEVA Partisi’nin resmi Twitter hesabından açıklama yayınladı. Mesaj, “Kesinleşmiş bir yargı kararı olmadan, keyfi kararlarla, seçilmiş makamlara el konulması seçmen iradesinin gasbıdır” ifadesi ile başladı.

 

PKK’nın hendeklerini belediye araçları ile kazan HDP’li belediyelerin “hakkının gasp edildiği” savunuldu. Babacan, “Bu, demokrasiye, onun temeli ve vazgeçilmezi olan seçimlere inancı zayıflatır” dedi.

 

Babacan Karar Gazetesi’nde yayınlanan röportajında da “Demokrasilerde hukuku göz ardı ederseniz, demokrasi bir süre sonra otokrasiye dönüşebilir” demişti.

 

AK Parti’den ayrıldıktan bir süre sonra Deva Partisi’nin kuran Ali Babacan her fırsatta, “Kürt sorunu” başlığının en önemli çalışmaları olacağını söylüyor. Bu konu ile ise “Yeniden düşünülmüş iyi stratejilere ihtiyaç var” ifadesini kullanmıştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.